Custom Rom [10] General Mobile GM9 Pro Google Pixel Beta 6 Custom Rom

Zenlty

Firmware Team Leader at OMIX Mobile Technology
VIP Üye
Yapacağınız işlemlerde sorumluluk size aittir. Nickim ve Forum adı olmadan başka kaynaklarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.
You are responsible for your actions. Nickim and sharing it in other sources without the name of the Forum is strictly prohibited.

General Mobile GM9 Pro için uygun hale getirdiğim Android 10 (QPP6) Pixel romudur.
Rom Bilgileri :
Kod:
Kaynak: https://mirrors.lolinet.com/firmware/gsi/Generic-AB-10-20190808-ErfanGSI.img.7z
Ana Kaynak : https://dl.google.com/developers/android/qt/images/gsi/gsi_gms_arm64-exp-QPP6.190730.005-5773495.zip
Rom Version : 10
Rom SDK : 29
Rom Tipi : Generic System Image
Dosya Boyutu : 1,23 GB (1.324.673.425 bayt)
İçerik : Boot Image, System Image, Vendor Image
Güvenlik Yaması : 01.08.2019
Build Number : Built.with.ErfanGSI.Tools
Hatalar : FM Radio , Tap Tap on Wake , VoLTE , Başka bulursanız bildirin.
Çalışan Fonksiyonlar : Always On Display, LTE, Wi-Fi , RIL, Bluetooth , Google Camera (HAL3 açıldı ) ve fazlası.

Ekran Alıntıları:

Google Photos
İndirme Linki :
Gizli İçerik
Google Drive

Değişiklik Listesi :
Kod:
- Bootanimation dark olarak ayarlandı.
- Fix pack kuruldu.
- Always on display fixlendi.
- Otomatik parlaklık görüntülenememe sorunu fixlendi.
- Cihaz marka model bilgileri düzenlendi.
- Video tuşu media tuşu olarak ayarlandı. ( Tek basma medya durdurma - başlatma , Çift basma medya ilerletme , Basılı tutma Google Asistan )
- HAL3 Açık hale getirildi.
- Bildirim ışığı düzeltildi.
- Parmak izi fixlendi.
- Ahizeden ses gelmeme sorunu fixlendi.
- LTE açık iken mesaj gelmeme sorunu fixlendi.
ve fazlası..

Kurulum :
Kod:
Rom TWRP Backup şeklinde verilmiştir.
TWRP>BACKUPS içindeki serino klasörünün yerine kendi cihazınızın seri numarasını yazın.
Seri numarasını bir yedek alarak bulabilirsiniz.
Ardından TWRP klasörünü cihazın içine atıp Geri Yükle - Restore kısmından bulabilirsiniz.

Credits :
Kod:
https://github.com/erfanoabdi/ErfanGSIs
https://github.com/zenlty/fixpack_gm9pro_sprout
https://github.com/zenlty/FastBoot-Rom-Source

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 200
Son düzenleme:
Geliştirici ustam birkaç sorum olacak yardımcı olur musunz ?

Bluetooth kulaklık bağlıyken uygulamalar donuyor, ve müziği dışarı veriyor? Sadece kulaklık, başka cihazlar bağlıyken olmuyor.

Cihaza kurulan şifreyi giriniz olmasa cihazı sıfırlayın
Güzel abiler.
Ben haberi görünce yeni üye oldum.Ve her hangi bir şekilde bu cihaza root ve Tvpr falan kurmadim.baska Cihazlara yaptım.Ama bunda bootloader kilidini falan nasıl açtınız.Guzel bir şekilde bana yardım eder misiniz lütfen.Android 10 u kullanmak istiyorum.
Yanlış bir şekilde yaşıyorsam hakkınızı helal edin...
Yazim

Birşey sormuştum GM 9 pro android 10 sürümünün tamamen nasıl kurulduğu ile ilgili. lütfen cevap verebilir misiniz sayın moderatör...

@Kerem47 abi lütfen bir yardım et kaç gündür yazıyorum cevrimicisin ama tık yok kimsede.şu GM 9 Proya en başından beri nasıl kurulur.Bootloader twrp kurulumu.Sonra romu falan yükleme.Sakin sakın anlatın tüm aşamaları en başından.

Ya abi şu forumda aktif biri yok mu ya? Romu en basindan beri adam akıllı nasıl kurulur anlatacak bir kardeşim yok mu?kimse cevap vermiyor lütfen yardımcı olun.once cihazı nasıl rootlayacaz bootloaderi nasıl acacaz falan biri yardım etsin lütfen...
Ustam bu rom dosyası beta rom pek önermem
Geliştirici seçeneklerinden "usb hata ayıklama" ve "oem kilidi açma" seçeneklerini aktif ediyoruz
cmd'yi açın bu komutunu giriniz "adb reboot bootloader" komutu ile cihazı fastboot moda alın.
Android 8 için "fastboot oem unlock"
Android 9 için "fastboot flashing unlock" komutunu gönderin
Bootloader kilidi açılmış olacak TWRP kurun geri kalanı konuda anlatılmıştır

Ustam bu rom dosyası beta rom pek önermem
Geliştirici seçeneklerinden "usb hata ayıklama" ve "oem kilidi açma" seçeneklerini aktif ediyoruz
cmd'yi açın bu komutunu giriniz "adb reboot bootloader" komutu ile cihazı fastboot moda alın.
Android 8 için "fastboot oem unlock"
Android 9 için "fastboot flashing unlock" komutunu gönderin
Bootloader kilidi açılmış olacak TWRP kurun geri kalanı konuda anlatılmıştır
Biliyorum beta olduğunu ama bu general Mobile in yakın zamanda vereceği yok guncelemeyi.Sikinti yok dolayisiyla.Twrp indirilen dosyada mevcut mu?o da mı adb den kuruluyor?Daha önce bazı cihazlarda Samsung falan yaptım ama bu cihaz biraz yabancı olduğum için soruyorum kusura bakmayın.Twrp kurulumunu da kısaca anlatırsanız makbule geçersiniz...

[Gizli içerik]

Biliyorum beta olduğunu ama bu general Mobile in yakın zamanda vereceği yok guncelemeyi.Sikinti yok dolayisiyla.Twrp indirilen dosyada mevcut mu?o da mı adb den kuruluyor?Daha önce bazı cihazlarda Samsung falan yaptım ama bu cihaz biraz yabancı olduğum için soruyorum kusura bakmayın.Twrp kurulumunu da kısaca anlatırsanız makbule geçersiniz...
Twrp ile cihazın Full Rom Backup alın sonra pcye aktarın sonra indirmiş oldugunuz konudaki rom dosyasını içindekileri silip ekleyin sonra hafıza kartı otg vs yükleyip tekrar twrp'yi açın Restore kısmından aktardığınız rom dosyasını yükleyin

Geri
Üst Alt