2TB (2000GB ) USB Bellek ile İlgili Sorun ve Çözüm Önerileri

cengotek

Üye
Merhaba Arkadaşlar ,
Konu biraz konsept dışı olacak ama şöyle bir durumum söz konusu ;
Yurt dışından uygun fiyatlı gördüğüm için 2TB usb flaş bellek aldım. geldi iyi hoş . 80-90 tane film attım şimdilik , fakat görünüm olarak yüklü görünüyor ama pc'de de TV de de oynatmıyor. format uzantısı mp4 veya avi.. uzantısı gfarklı oldugu için dğeil denedim. diğer flaş diskte 16 gb aynı filmi tv ve pc açıyor.
Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum. form sitelerine video falan izledim ama çözmüş değilim.

Disk yani usb bilgileri aşağıdaki gibi gözüküyor.

1552285347119.png

1552285368308.png

1552285424029.png

Merhaba Arkadaşlar ,
Yurt dışından uygun fiyatlı gördüğüm için 2TB usb flaş bellek aldım. geldi iyi hoş . 80-90 tane film attım şimdilik , fakat görünüm olarak yüklü görünüyor ama pc'de de TV de de oynatmıyor. format uzantısı mp4 veya avi.. uzantısı gfarklı oldugu için dğeil denedim. diğer flaş diskte 16 gb aynı filmi tv ve pc açıyor.
Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum. form sitelerine video falan izledim ama çözmüş değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 3223

Ekli dosyayı görüntüle 3224

Ekli dosyayı görüntüle 3225
Ekran görüntüsünde flaş bellek exfat olarak gözüküyor. Biçimlendirirken başka bir formatta biçimlendirmeyi deneyin. TV'nizin desteklediğinden emin olduğunuz bir formatta. Bu arada kaç liraya geldi uygun dediniz merak ettim :D

exfat değilde fat veya fat32 olarak biçimlendir dene ama yalnız uyarayım ben yurtiçi garantili segate 4 tb lık usb hdd aldım format attım 2 tb a düştü hemen iade ettim :) seninkide öyle olabilir riskli bir iş haberin olsun normalde istediğin kadar formatla gb ı düşmez eğerki içine koydukları şişirme hafıza değilse .

exfat değilde fat veya fat32 olarak biçimlendir dene ama yalnız uyarayım ben yurtiçi garantili segate 4 tb lık usb hdd aldım format attım 2 tb a düştü hemen iade ettim :) seninkide öyle olabilir riskli bir iş haberin olsun normalde istediğin kadar formatla gb ı düşmez eğerki içine koydukları şişirme hafıza değilse .
Bana da öyle geliyor veri şişirme gibi ama yüklediğim bütün filmleri aldı. tek sıkıntı pc de de tv de denedim açmıyor .dosya film falan var ama açmıyor .acaba bizdeki sürüm 2 usb belleklerin cogunda. bunda 3 sürümlü onun etkisi olabilir mi?
araştırıyorum. geri iade etmem zaten uygun fiyatlı aldım. keşke olsaydı bütün şeyi cebimde taşıyacaktım :)

Ekran görüntüsünde flaş bellek exfat olarak gözüküyor. Biçimlendirirken başka bir formatta biçimlendirmeyi deneyin. TV'nizin desteklediğinden emin olduğunuz bir formatta. Bu arada kaç liraya geldi uygun dediniz merak ettim :D
fiyat olarak 130 tl ye aldım .

Merhaba Arkadaşlar ,

Ekli dosyayı görüntüle 3223

Ekli dosyayı görüntüle 3224

Ekli dosyayı görüntüle 3225
Bende bangoodtan 500 gb ve 1tb aldım ama yüklediğim hiçbirsey düzgun calismiyor mtpw ile 2 bölüme dusurdum yine aynı

Ustam cihaz Çin malı kalitesiz bir şeye benziyor içerisindeki çip de yakın zamanda göçecektir tahminimce eğer cihazı test etmek isterseniz NTFS olarak biçimlendirmeye çalışın baktınız hata veriyor aldığınız ürün çöp demektir :) olur da biçimlendirirse her cihazda çalıştırmak için FAT32 olarak biçimlendirin.

not: NTFS biçimlendirme sonrası cihaz elinizde kalabilir uyarayım :D

Ustam cihaz Çin malı kalitesiz bir şeye benziyor içerisindeki çip de yakın zamanda göçecektir tahminimce eğer cihazı test etmek isterseniz NTFS olarak biçimlendirmeye çalışın baktınız hata veriyor aldığınız ürün çöp demektir :) olur da biçimlendirirse her cihazda çalıştırmak için FAT32 olarak biçimlendirin.

not: NTFS biçimlendirme sonrası cihaz elinizde kalabilir uyarayım :D
1552399750877.png

Bu şekilde yaptım .... Ayırma birimi yazan yerde çeşitli boyutlar var bu etki ediyor mu hangisini seçmek lazım ? tşk.

Şuan 1 tane denemek icin film attım ve durum şu ? calışıyor mu sizce

1552400479209.png

ntfs olduysa çalışıyor bence :) benide ümitlendirdin şimdi bende alabilirim belki :) aynı pc de usb bellek içine attığınız filmi usb bellek içinden oynatıp deneyin bir

elinde samsung yüksek model varsa j700h bile olur otg ile denersen usb bellek bozuk der kendisi exfat a çevirir . fat 32 yi telefonlar görmez bildiğim kadarıyla ntfs leri de görmez telefonlar.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım film yükledim ve usb icindeki filmi oynattı sorun yok. Ama şuan bütün filmleri yukuyorum yaklasık 100 den fazla filmi bir anda copy yapıp attım 3 saat süresi var diyor kapatıp eve gidicem artık yarın bakarız :) Ama alacaksanız bende var :) 2 tane sipariş vermiştim :) atarsın 200 kagıt fifti fifti :))

Faydalı olması açısından araştırmalarım sonucu bu yazıyı buldum. aynı durumda olanlar için dipnottur.

1552402169134.png

Ekli dosyayı görüntüle 3249

Bu şekilde yaptım .... Ayırma birimi yazan yerde çeşitli boyutlar var bu etki ediyor mu hangisini seçmek lazım ? tşk.

İşlem tamam hocam disk sıkıntısız boyut seçeneğini de her zaman varsayılan olarak seçin

FAT 32 NEREDE YAZAR ACABA ? :)

NTFS yazan seçenekte FAT32 de çıkması gerek eğer çıkmıyorsa önce tekrardan NTFS ve varsayılan ayırma boyutu seçenekleri ile biçimlendirin çıkacaktır

not: FAT32 sistemde 4GB+ dosyalar desteklenmez bu yüzden 4GB+ dosyaları USB ye atamazsınız ancak NTFS de bazı TV vb. sistemlerde desteklenmez bana kalırsa film vs. için kullanacaksanız FAT32 veya exFAT kullanın

Aldığın yerin linkini atar mısın?

2000Gbusb | Geek
ben gecen ay almıştım fiyat ve ürünler değişebilir. Elektronik biraz da şans işi . aynı iki farklı kişi alır biri çalışır biri çalışmaz. ama verdigin parayı gözden cıkarcan zaten uygun fiyatları TR ye göre .Gercek 2TB markalı lisanslı ürünlerin fiyatlarını biliyorsunuz 2000-5000 tl ye kadar 2TB usb var.
EE o da bize gelmez. Paramız varda almıyormuyuz :DD

Geri
Üst Alt