Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bi sorum olacak flaştool ile yükleme yapacagım ama bi türlü scatter load yolunu gösteremiyorum sürekli hata veriyor nedeni nedir acaba

TWRP üzerinden yükleme kısmına girdiğimde normalde erişilebilir olan klasörler gözükmüyor. (Android, DCIM vs.)

Konu tekrardan aktif.

(21.07.2019)
- TWRP 3.3.1-0 sürümüne güncellendi.
- Treble desteği eklendi, GSI flaşlama sorunsuz.
- Şifreleme sorunları kısmen çözüldü, artık bir defa data sıfırlayıp kullanabilirsiniz.
- Wipe data yaptıktan sonra IMEI kaybı yaşayanlar mevcut. Duyduğum kadarıya stock recoveryde wipe data yaptıktan sonra da bunu yaşayanlar varmış. Yüklerken bunu göze alın, forumdaki unknown baseband ve imei repair konularından faydalanarak sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca cihaz elimde olmadığı için detaylı ilgilenemiyorum. Eğer testler için gönüllü olacak bir GM8 GO kullanıcısı varsa bana ulaşsın, stabilleştirelim.
IMEI ve ana bant bulunmaması sorunu çözülecek mi?
Olmadı bu sıkıntıların ücretsiz çözümü var mı?

TWRP üzerinden yükleme kısmına girdiğimde normalde erişilebilir olan klasörler gözükmüyor. (Android, DCIM vs.)
wipe kısmında format data yı yes yazarak sıfırlamanz lazım. İçindekiiler silinir ondan sonra hafıza görünür

Gözükmüyor. Sdcard, storage ve external_sd klasörleri boş gözüküyor.
Bu işlem için mutlaka hafıza kartı mı gerekiyor yoksa?
Wipe/Advanced Wipe bölümünden Data seçip f2fs olarak biçimlendir. Sonra kontrol et bakalım. Install/Select Storage'ye basınca Internal Storage kaç mb gözüküyor.

TWRP üzerinden seçemediğim için adb sideload ile yaptım. Yapamayan varsa bunu kullanabilir.

Risk aldım ve hiçbir denememde oluşmadı. Sonra da adb sideload ile yüklemek aklıma geldi ve şu an sıkıntısız çalışıyor.
anladım, adb sideload ile yüklerken hata vermişse depolama sorunu düzelmiş olması lazım. Mümkünse tekrar twrp açıp kontrol edebilir misiniz depolama gösteriyor mu? Root atıp yeniden başlatınca düzeliyor genelde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt