silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Android cihazların genelde nasıl bootloader kilidi açılır ve kapatılır (unlock ve lock) onu anlatacağım.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle Windows kurulu 1 PC ve Android cihaz lazım. Her android cihaz bu konuda anlattığım şekilde unlock yapılmaz. Örneğin HTC cihazlarının bootloader kilidi farklı bir yöntem ile açılmaktadır.

Genel olarak bu anlattığım konudaki gibi android cihazların bootloader kilidi açılmaktadır. Gene de cihazın marka ve modelini yorum kısmından yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Yapılışı ;

Adb Minimal ve Fastboot dosyasını indirin ve kurun.

Masa üstünde adb minimal olarak simge gelecektir. Veya PC arama yerinden adb minimal yazarsanız da görürsünüz. Yada CMD diye yazın çıkar.

Adb minimal dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Siyah bir ekran çıkacaktır karşınıza, artık bu siyah ekrandan işlemleri yapacağız.

Cihazınızın tüm yedeklerinizi düzgünce alın.
Cihazınızın ayarlarına girin ve Gmail hesabından çıkış yapın.
Cihazınızın ayarlarına girin ve usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.
Sağlam bir usb kablo ile cihazınızı PC'ye bağlayın.
PC'de aygıt yöneticisini açın.
Cihazınız aygıt yöneticisinde Android Bootloader Interface veya buna benzer birşeyler yazması lazım.
Eğer yazmıyorsa o zaman işlem olumsuz olacaktır.
O zaman burada bulunan dosyayı indirip burada bulunan konudan bakarak dosyayı yükleyin.

Şimdi artık herşey hazır ise siyah ekrana yani adb minimal açtığınız ekrana aşağıdaki kodları giriniz.

adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın. Cihaz ekranında fastboot yazacak.

fastboot oem unlock veya fastboot oem unlock-go yazın ve enter tuşuna basın.

Cihazın ses açma tuşuna 1 kere basın.

fastboot reboot yazın ve enter tuşuna basın.

Artık cihazınız açıldığı zaman unlock olacaktır.

Bazı cihazlarda ekranda unlock yazısı çıkmaktadır. Bazılarında ise bu yazı çıkmıyor.

Son düzenleme:
Yardım. adb reboot bootloader yazıp entere bastığımda sadece "waiting for device"diyor araştırdım bişeyler yapmaya çalıştım hiçbir şey olmadı. bu sorunu nasıl çözücem yardım edersen seviniriö. artık sıkıldım 1 haftadır uğraşıyorum.

Yardım. adb reboot bootloader yazıp entere bastığımda sadece "waiting for device"diyor araştırdım bişeyler yapmaya çalıştım hiçbir şey olmadı. bu sorunu nasıl çözücem yardım edersen seviniriö. artık sıkıldım 1 haftadır uğraşıyorum.
Anlatımı detaylı olarak yaptım. Konuyu iyice okuyun ve uygulayın. Sorunun sebebi sizin cihazınızın usb hata ayıklama ve oem kilidini açmadan PC'ye bağlamış olduğunuzdan dolayı olabilir.

Cihazın aygıt yöneticisinde durumu nedir? Resim atarmısınız.

ustam bootloader yaptığımız zaman samsung j730f yazılım u3 den u2 düşüre bilirmiyiz

usb aıklama ve oem kilidi açık

Ekli dosyalar

• aygott.png
    aygott.png
    24.4 KB · Görüntüleme: 225
Dosya derken verdiğiniz 1 Setup ı kurdum ve çalıştırıp kodları yazmaya başladım. Driver fln gereken birşey varmı ?
TeamViewer ile bağlanıp bakmak lazım. Cihazınızın marka modeli nedir?

Verdiğiniz Emek için teşekkür ediyorum.
Cihazımın modeli Samsung Galaxy J7 Prime 2 (SM-G611F)
Samsung için geçerli değil. Konuyu okuyun demiştim ama gene okumadan yorum yapmışsınız. Tüm Android cihazlar için değil diye belirttim.

Lefe Blade x9 bu yöntemle olur mu?
Root layip twrp kurup rom geliştirmek rom portlamak istiyorum da yardımcı olur musunuz acaba?

Geri
Üst Alt