telefon zaten sürekli rocovery mode gidiyor onu bende düşündüm acaba ses acma power tusu falan mı bozuldu die :) tlf tamircisine verdim yazılım yükletmek için tlf bilgisayar okutamadım dedi o yüzden de yapamadım dedi

telefon zaten sürekli rocovery mode gidiyor onu bende düşündüm acaba ses acma power tusu falan mı bozuldu die :) tlf tamircisine verdim yazılım yükletmek için tlf bilgisayar okutamadım dedi o yüzden de yapamadım dedi
Sizin cihazınızın önce Unbrick olması lazım. Sonra diğer işlemler yapılır. Ayrıca Huawei cihazları öyle bu konudaki gibi unlock yapılmaz Uygun bölüme bir konu açın cihazınız hakkında yardımcı olalım.

fastboot oem unlock veya fastboot oem unlock-go yazın ve enter tuşuna basın.

cihazın ses acma tuşuna basıyorum ama bir şey değişmiyor bu şekilde kalıyor

1550054409117.png

aygıt yöneticisinden görüyorum ve telefon download moda alıyor ses acma tuşu kısmına kadar geliyor.

Bu cihazın bootloader açmak için bu işlemi yapmayın. Crom-service apk diye aratın ve indirin. Kurun unlock yapmak isteyip istemediğinizi soracak yee deyin. Cihazının unlock olacak ondan sonra root yapabilirsiniz. Telefon bu işlemleri yaparken Wi-Fi bağlı olsun.

Hocam bu işlemi yaparken telefon açık mı olacak? VIA A3 Plus
Cihazın USB hata ayıklama ve oem kilidini açın.

CMD ekranına aşağıdaki kodu girin.

adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.

Cihazın ekranında fastboot yazacak siyah ekranda.

Sonra CMD ekranına aşağıdaki kodu girin.

fastboot oem unlock yazın enter tuşuna basın.

Veya

fastboot oem unlock-go

Cihazın USB hata ayıklama ve oem kilidini açın.

CMD ekranına aşağıdaki kodu girin.

adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.

Cihazın ekranında fastboot yazacak siyah ekranda.

Sonra CMD ekranına aşağıdaki kodu girin.

fastboot oem unlock yazın enter tuşuna basın.

Veya

fastboot oem unlock-go
Hocam oem unlock işleminden sonra telefonu kapatıyor muyuz?

Cihazım GM8 ADB Interface olarak görünüyor. Bir sorun olur mu? Bu işlem riskli mi?

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Android cihazların genelde nasıl bootloader kilidi açılır ve kapatılır (unlock ve lock) onu anlatacağım.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle Windows kurulu 1 PC ve Android cihaz lazım. Her android cihaz bu konuda anlattığım şekilde unlock yapılmaz. Örneğin HTC cihazlarının bootloader kilidi farklı bir yöntem ile açılmaktadır.

Genel olarak bu anlattığım konudaki gibi android cihazların bootloader kilidi açılmaktadır. Gene de cihazın marka ve modelini yorum kısmından yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Yapılışı ;

Adb Minimal ve Fastboot dosyasını indirin ve kurun.

Masa üstünde adb minimal olarak simge gelecektir. Veya PC arama yerinden adb minimal yazarsanız da görürsünüz. Yada CMD diye yazın çıkar.

Adb minimal dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Siyah bir ekran çıkacaktır karşınıza, artık bu siyah ekrandan işlemleri yapacağız.

Cihazınızın tüm yedeklerinizi düzgünce alın.
Cihazınızın ayarlarına girin ve Gmail hesabından çıkış yapın.
Cihazınızın ayarlarına girin ve usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.
Sağlam bir usb kablo ile cihazınızı PC'ye bağlayın.
PC'de aygıt yöneticisini açın.
Cihazınız aygıt yöneticisinde Android Bootloader Interface veya buna benzer birşeyler yazması lazım.
Eğer yazmıyorsa o zaman işlem olumsuz olacaktır.
O zaman burada bulunan dosyayı indirip burada bulunan konudan bakarak dosyayı yükleyin.

Şimdi artık herşey hazır ise siyah ekrana yani adb minimal açtığınız ekrana aşağıdaki kodları giriniz.

adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın. Cihaz ekranında fastboot yazacak.

fastboot oem unlock veya fastboot oem unlock-go yazın ve enter tuşuna basın.

Cihazın ses açma tuşuna 1 kere basın.

fastboot reboot yazın ve enter tuşuna basın.

Artık cihazınız açıldığı zaman unlock olacaktır.

Bazı cihazlarda ekranda unlock yazısı çıkmaktadır. Bazılarında ise bu yazı çıkmıyor.

fastboot oem unlcok-go yazdıgımda sadece "waiting for device" diyor

Geri
Üst Alt