Bilgi Android TWRP Backup ve Restore İşlemi

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda android cihazlarda twrp içinden yedek almayı ve o yedeği aynı marka model başka bir cihaza nasıl yükleneceğini anlatacağım.

Öncelikle 2 Cihazımızda da twrp kurulu olması lazım. Twrp içinden 2 cihaz içinde backup kısmından yedek almamız lazım.

Yedek alırken system boot recovery almanız yeterli olacaktır. Diğer kısımlar data cache efs modem gibi bölümleri almaya pek gerek yoktur.

Aldığımız 2 yedeği de masa üstüne alalım.

Yedeğin birini diğer cihaza yüklemek için hangisinden yedek almışsak o cihazın twrp backup sayılar tekrar sayılar çıkacak en son dosyalar gözüktüğü zaman oradaki dosyaları silip yüklemek istediğimiz twrp backup dosyalarını içine atacağız. Ve tekrar twrp klasörünü cihaza yüklemek için twrp restore kısmından yükleme yapacağız.

Mantık olarak her cihazın twrp ile aldığı yedek cihaz seri no yazılım vesaire gibi etkenlerden dolayı farklı olduğu için diğer cihaz o yedeği tanımaz. Ama kendi aldığı yedeğin içini silip dosyaları içine atarsak o zaman tanır ve Restore eder. Cihazda açılır.

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda android cihazlarda twrp içinden yedek almayı ve o yedeği aynı marka model başka bir cihaza nasıl yükleneceğini anlatacağım.

Öncelikle 2 Cihazımızda da twrp kurulu olması lazım. Twrp içinden 2 cihaz içinde backup kısmından yedek almamız lazım.

Yedek alırken system boot recovery almanız yeterli olacaktır. Diğer kısımlar data cache efs modem gibi bölümleri almaya pek gerek yoktur.

Aldığımız 2 yedeği de masa üstüne alalım.

Yedeğin birini diğer cihaza yüklemek için hangisinden yedek almışsak o cihazın twrp backup sayılar tekrar sayılar çıkacak en son dosyalar gözüktüğü zaman oradaki dosyaları silip yüklemek istediğimiz twrp backup dosyalarını içine atacağız. Ve tekrar twrp klasörünü cihaza yüklemek için twrp restore kısmından yükleme yapacağız.

Mantık olarak her cihazın twrp ile aldığı yedek cihaz seri no yazılım vesaire gibi etkenlerden dolayı farklı olduğu için diğer cihaz o yedeği tanımaz. Ama kendi aldığı yedeğin içini silip dosyaları içine atarsak o zaman tanır ve Restore eder. Cihazda açılır.
Ayrıca yedek yüklerken sıfırlama yapmanıza gerek yoktur. Zira twrp restore işlemi yaparken sıfırlamayı baştan gerçekleştiriyor.

Eline sağlık guzel konu.

Abi 2 tane system var 1tanesi 2 gb digeri 500 mb

abi hafıza kartına yüklüyom restoreyi seçiyom hiçbirşey görünmüyor

abi hafıza kartına yüklüyom restoreyi seçiyom hiçbirşey görünmüyor
Senin ne yapmaya çalıştığını bir anlasak yardımcı olacağız da, hiç bir şey anlamadım. Detaylı olarak ne yapmak istiyorsun anlatırsan. Daha kolay yardımcı oluruz. Konuda gerekli herşeyi anlattım.

abi j320f/dd modeli için forumda kaç tane yazılım var hepsinide denedim hata aldım bende aynı başka cihazdan twrp ile yedek çektim çöken telefona atmak için hafıza kartına yükledim restorede hiçbirşey görünmüyor telefonun içinemi atmak gerekiyor

abi j320f/dd modeli için forumda kaç tane yazılım var hepsinide denedim hata aldım bende aynı başka cihazdan twrp ile yedek çektim çöken telefona atmak için hafıza kartına yükledim restorede hiçbirşey görünmüyor telefonun içinemi atmak gerekiyor
Niye öyle uğraşıyorsun ki, *#1234# yap çıkan resmi buraya at. Ben yardımcı olayım.

Büyük ihtimalle senin yazılımının kodu
J320FDRU0ARD1 bu olsa gerek.

Screenshot_2015-01-01-21-38-19.png
16 gblik olanı açılışta j3 pro olarak açılıyor

valla olmuyor abi demek telefonda sorun var bende baktım linkteki yazılımla uyuşuyor abi csc niye j111

valla olmuyor abi demek telefonda sorun var bende baktım linkteki yazılımla uyuşuyor abi csc niye j111
Çökmüş olan cihaza twrp yükle ve ondan da twrp backup al. Sonra sağlam cihazdan aldığın twrp backup ismini çökmüş cihazdan aldığın twrp backup ismi ile aynı yap. Sonra hafıza kartına at ve cihaza tak. Cihazı twrp modda aç sonra restore kısmından restore et. Cihaz açılınca ayarlardan birde format at. İşlem tamamdır.

eyvallah abi şimdi anladım teşekkür ederim

Sonuç Başarı ile Tamamlandı (y):):)

evet abi sen telefoncumusun nerde ikamet ediyon

Geri
Üst Alt