Yardım Apple iPhone X Face ID Tamiri

Ustalar herkese hayırlı işler cihazın üst cam tam Face ID kısmının oradan kırılmıştı değiştirdikten sonra haliyle Face ID iptal oldu ama müşteri yaptırmak istiyor, bir kaç yer ile konuştum Touch ID gibi cihaza özel tamiri olmuyor dediler ancak internet de yapan bir çok yer var ben de size sormak istedim bunun tamiri mümkün mü değil mi ve mümkünse ne kadara yapılıyor? Şimdiden teşekkürler.

Ustalar herkese hayırlı işler cihazın üst cam tam Face ID kısmının oradan kırılmıştı değiştirdikten sonra haliyle Face ID iptal oldu ama müşteri yaptırmak istiyor, bir kaç yer ile konuştum Touch ID gibi cihaza özel tamiri olmuyor dediler ancak internet de yapan bir çok yer var ben de size sormak istedim bunun tamiri mümkün mü değil mi ve mümkünse ne kadara yapılıyor? Şimdiden teşekkürler.

tamiri mümkün yapan ustalar var ama fiyat ile ilgili bilgim yok

Sanirsam Tamiri Mumkun Degil
Cunki Reva Gigi Cinin En Iyi Telefon Tamir Aletlerini Satan ve Tamirci
Yetisdiren Reva Yapamadi Videosu Var YT Den Baka Bilisiniz.

Not : Alıntıdır..!!

FACE-ID çalışma Prensibi ve Terimlerin anlamları:

Terimler:
TrueDepth camera = 3D yüzün oluşturulması için ihtiyaç duyulan tüm FaceID takımına verilen isimdir
Flood illuminator = Kızılötesi ışık, yüz şekli olup olmadığını anlıyor ve yüzü işinlandiriyor
Ambient light sensor = ortam ışık Algılayıcı
Proximity sensor = Yaklaşım Sensörü
Dot projector = Nokta Projektör yüze 30.000 Nokta atışı ile şeklini belirler
infrared camera = kızıl ötesi kamera
Secure Enclave CPU = Face ve Touch ID bilgilerinin içinde bulunduğu Yardımcı İşlemci (ana CPU içerisinde ek işlemci)

Çalışma Presibi:
Yaklasim Sensörü herhangi yakin obje varmi anlar
Flood illuminatör yüzü isinlandirip geri yansimazindan gercek bir Yüz seklimi degilmi anlar ona göre islemi ya devam ettirir veya iptal (bunu "Attention Aware" ayarini aktiv edincede görürüz, Yüzün ekrana baktigi müddetce ekran Kapanmaz bunu Flood ile isinlandirarak anlar test edilmistir, sadece Yüz sekli olup olmadigini anladigi icinde baska yabanci kiside ekrana bakarken Ekran Kapanmaz)
Flood illuminatör Yüz sekli algilayinca çıplak gözle görülmeyen Kızılötesi (IR) ışık ile devam eder
Flood ile aydinlatilmis olan yüze simdi Nokta projektörü, yüzün üç boyutlu haritasını (alan ve derinlik) oluşturmak için 30.000 noktadan fazla yine çıplak gözle görülmeyen Kızılötesi IR ışığı üretir
Kızılötesi kamera, DOTun oluşturduğu nokta deseninin ve yüzde yansıyan Kızılötesi IR ışığının görüntülerini yakalar ve olusturulan 3D resmi SEP islemciye yollar
Özet olarak: Flood yüzü isinlandiriyor DOT 30000 Nokta çakıyor Kızılötesi kamerada bu Görüntüyü çekip 3D resmi devam Secure Enclave yani SEP işlemcisine iletiyor
ve Allah doğrusunu en iyi bilendir
-Muhammed Özkan-

Kızılötesi kamera ve spot projektör, touch ıd gibi işlemciye bağlıdır.. zarar görmemişse tamir edilebilir
https://www.********.com/photo.php?...ANbEirsd7RHoZ2d-pg8uk2tSSVQRNrOAfLbUNLfLw91Db

Ekli dosyalar

• ExZnVQMHjuCGbHth.jpg
    ExZnVQMHjuCGbHth.jpg
    26.8 KB · Görüntüleme: 26
  • 81189238_792454031275488_5038817973393948672_o.jpg
    81189238_792454031275488_5038817973393948672_o.jpg
    60.6 KB · Görüntüleme: 21
Geri
Üst Alt