Çözüldü Asus Zenfone 3 Laser ZC551KL IMEI Repair İşlemi

King

Üye
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Asus Zenfone 3 Laser ZC551KL cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

Yapılışı;
Cihazınıza Uni-Android tool ile Enginer mod romu'nu attıktan sonra cihaz rootlu ve diag modu açık olucaktır.
Sonrasında QPST programı ile QCN backup alıp

hex editör ile QCN editleyin.
Sonra modemst1,modemst2,fsg partititon ları sildikten sonra imei 0'a düşücektir.
sonrasında editlediğiniz QCN dosyasını QPST programı ile geri yükleyin
işlem tamamdır.

ilgili Enginer mod romu almak için sitemize 20 TL bağış yapmanız lazım.
Konu altından mesaj atarsanız özel mesaj ile size ulaşacağız.

2a9M4v.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim ustam emeğine sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler. Paylaşım için. Eline sağlık.

engineer mod yazılımı elinde olan varmı ben normal cihazı rootlayıp diag açıyorum fsg modemst1 modemst2 siliyorum maalesef sıfıra düşüremedim qcn çektim düzenledim ama maalsefe imei sıfırlamıyor silmeme rağmen yazıyorum yine yazıyor ama değişmiyor üstüne yazılım atıyorum yine aynı kısacası engiiner rom lazım

Uni-Android tool ile enginer mod romu nu attıktan sonra cihaz rootlu ve diag modu açık olucaktır.
Sonrasında qcn backup alıp
hex editör ile qcn editleyin
sonra modemst1,modemst2,fsg partititon ları sildikten sonra 0'a düşücektir.
sonrasında editlediğiniz qcn geri yükleyin
işlem tamamdır.

2a9M4v.png
engineer mod yazılımını nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin bekliyorum lütfen

arkadaşın bahsettiği yazılım combinasyon diyelim rootlu yazılım ben 6.0.1 düşürdüm gene aynı developer rom lazım kısacası arkadaş hangi romu atmış acaba o lazım

arkadaşın bahsettiği yazılım combinasyon diyelim rootlu yazılım ben 6.0.1 düşürdüm gene aynı developer rom lazım kısacası arkadaş hangi romu atmış acaba o lazım
Bu cihazın engineer romu nu konuda bahsettıgım gıbı Unı-androıd aracılıgı ıle bulabılırsınız.Yapıcagınız ıslemlerden dogucak butun sonuclar ıcın rıskı kabul etmıs mudahele etmişsiniz demektir.

Yarın dosyayı siteye ekleme yapacağım not aldım. Konuyu takip edin.

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Asus Zenfone 3 Laser ZC551KL cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

Yapılışı;
Cihazınıza Uni-Android tool ile Enginer mod romu'nu attıktan sonra cihaz rootlu ve diag modu açık olucaktır.

Sonra modemst1,modemst2,fsg partititon ları sildikten sonra imei 0'a düşücektir.
işlem tamamdır.

Ekli dosyayı görüntüle 1390
Ustma engineer rom kurulu olan cihazda partitionları okutamadığım için silemedim. Adb bod edl mod deniyorum ama okumuyor. Yardımcı olabilecek misin?

Ustam partitionları göremiyorum asıl sorunum bu. Partitonları görebilmek için Adb shell'den (ls -al /dev/block/platform/xxxx.sdhci/by-name ) komutuyla aşağıdaki görüntüyü alıyorum. Uat den okutturmaya çalışıyorum edl modda okurken hata veriyor. Umt den denedim. O da okurken bağlantı hatası veriyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    16.4 KB · Görüntüleme: 25
Ustam partitionları göremiyorum asıl sorunum bu. Partitonları görebilmek için Adb shell'den (ls -al /dev/block/platform/xxxx.sdhci/by-name ) komutuyla aşağıdaki görüntüyü alıyorum. Uat den okutturmaya çalışıyorum edl modda okurken hata veriyor. Umt den denedim. O da okurken bağlantı hatası veriyor.

@Barış MIZRAKLI

Yapılışı;

işlem tamamdır.

Ekli dosyayı görüntüle 1390
merhaba usta.bu modelin diag driveri bana lazim.mumkunse

Geri
Üst Alt