İstek Asus ZenFone 3 ZE552KL IMEI Repair Test Yazılımı Lazım

• Konbuyu başlatan Mehmet4701
  • Başlangıç tarihi
ustam kolay gelsin bu cihaz ze553kl yazıyor dosya başlığında ze552kl olan var mıdır? Elime bir cihaz geldi ben imei numaralarını kontrol etmeden bootloader kilidini açıp raw firmware ile 6.0.1 e çektim ama baseband gitti yada zaten gidikti ama iddia ediyor sağlam diye. Neyse sonrasında recovery üzerinden yazılım attım 7 versiyona çektim olmadı. Sonra raw firmware ile 8 versiyona çektim yine olmadı, aynı cihazdan bir tane daha var elimde, bu cihazın full yedeğini aldım fsg fsc modemst1 - 2 vs vs herşeyini edl mod üzerinden UMT ile. Sorunlu cihaza yazdım yine baseband bilinmiyor fakat cihazın wifi ve bluetooth açıyor imei boş çıkıyor, diag port açınca da cihaza qcn yazamıyorsun qpst hata veriyor. Serdar ustam bir fikrin var mıdır? Tek denemediğim engineering firmware kaldı.

umarim işine yarar

Zenfone 3 (ZE552KL)(Z012DA)
8 den 6..0 a indirmisim.
umt ile efs yedek almisim.
falcon edl ile efs reset yapmisim NULL a dusmus
arkasina gcpro ile QCN attiktan sonra restart "0" dusecek sonra gcpro ile yapmisim.

Using Version...1.0.0.0058
Selected Port Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 COM2
Selected Model GT-I5500
Selected Task NEWQC_Method

Searching phone...

Build...M3.10.35-Libra_080001
Device Detected...
SELinux := Enforcing
model:= ASUS_Z012DA
Androids Version:= 6.0.1
Description Version:= WW_Phone-user 6.0.1 MMB29P 13.20.10.137-20161108 release-keys
Platform:= msm8953 [ qcom ] [ ]
Baseband:= M3.10.35-Libra_080001
Soft Ver := 13.20.10.137
Security Patch := 01-09-2016
Simstatus:= ABSENT,ABSENT
ANDROID-ID = G6AZCY04N6159UM_0000B8D5C2
SU Version..2.79:SUPERSU
Device is Secure Rooted..uid=0
System Permission is Read/Write...

Starting All QCOM IMEI Repair...
Damaged IMEI & Security..
IMEI-1 := 000000000000000
Repaired IMEI-1 := xx
Repaired IMEI-2 := xx
job done..

Serdar ustam onu da denedim edl mode üzerinden çalışan cihazın efs yedeğini alıp attım ama yine baseband bilinmiyor. UAT elimde yok o yüzden indiremiyorum başka bir yerde de bulamadım. Sende link varsa atabilir misin rica etsem? Şimdiden çok teşekkürler.

Serdar ustam onu da denedim edl mode üzerinden çalışan cihazın efs yedeğini alıp attım ama yine baseband bilinmiyor. UAT elimde yok o yüzden indiremiyorum başka bir yerde de bulamadım. Sende link varsa atabilir misin rica etsem? Şimdiden çok teşekkürler.
Mesajınızı yeni gördüm. Cihaz duruyorsa not aldım. Arkadaşta vardı söyleyim çeksin. Upload edeyim.

yedek qcn gcpro ile çekilmiş. null sorununu bunu atarak çözdüm.

Ekli dosyalar

• temp.rar
    113.8 KB · Görüntüleme: 69
eyvalllah @silivriserdar ustam cihaz bana geçti bir şekilde uğraşıp ayağa kaldırıcam, dosyayı bekliyorum şimididen çok teşekkürler.

@WhyLeR ustam sağolasın ama cihaza diag port açtığım halde qcn yazamıyorum yada okuyamıyorum sürekli hata veriyor.

denemek lazim ustam umt efs resetlemişim olmamış falcon ile resetlemişim yine null dan çıkmamış not almışım hepsini. ama arkasına gcpro ile aldığım qcn atmışım "0" düşmüş gerisi basit zaten. gözden kaçırdığın birşeyler vardır. qcn yazarken modemin diag portunu seç olmazsa. gcpro ile.
. diag portların belki hepsini açmamıssındır.

ENABLE DIAG
----------------
adb shell

# su
# setprop sys.usb.diag 0
# insmod /system/lib/modules/diagchar.ko
# echo 1 > /sys/class/android_usb/android0/diag
# echo diag > /sys/class/android_usb/android0/f_diag/clients
# echo smd > /sys/class/android_usb/android0/f_serial/transports
# echo diag,adb,serial > /sys/class/android_usb/android0/functions
# echo 1 > /sys/class/android_usb/android0/enable
# echo 0 > /sys/class/android_usb/android0/enable

eyvallah ustam bugun müsait bir zamanda tekrar uğraşacağım cihazla, terminalden bu kodları da denedim script managerdan b kodları script haline getirip attım öyle de denedim diag açıyorum ama yazamıyorum bugün bir de windows7 32 bitte deneyeceğim bakalım sonuç değişecek mi ? Bir gelişme olursa buradan paylaşırım. Yardımların için çok teşekkürler.

@WhyLeR @silivriserdar eyvallah ustalarım yardımlarınız için çok teşekkürler uzun uğraşlar sonucu cihazı QCN yükleyerek düzelttim. Windows 10 64 bitte yapamadım ama windows 7 32 bit üzerinde farklı driver ile yüklemeyi başardım şuan cihaz çalışıyor.

bu yazılım elinde olan var mı acaba rootlarken cihazı susturdum qualcom olarak goruyor sadece

ustAm bize qfil ile atılan rom lazım suan harfdbrick oldu cihaz

kardeşim umt varsa elinde Qcfire ile Advance Flasher kısmından cihaza connect deyip bağlan sonrasında partition ları tek tek eng raw dosyasından ilgili yerlere seç ve yazdır cihazın açacaktır

kardeşim umt varsa elinde Qcfire ile Advance Flasher kısmından cihaza connect deyip bağlan sonrasında partition ları tek tek eng raw dosyasından ilgili yerlere seç ve yazdır cihazın açacaktır
ustam herşeyi yazıyor ama yinede 9008 modundan cıkmıyo asus kendi sitesinden indirdiğim yazılımla deniyorum

Geri
Üst Alt