Evet şebekenin olduğu chipset te sıkıntı olabilir soğuk lehine düşmüştür ki ısıtmak bazen geçici bir çözüm oluyor. Bazen hiç sonuç alınamıyor. Sizde denemişsiniz. Asus Qualcomm işlemcili olan cihazlarda vermiş olduğum box ile benzer aynı cihazdan yedek alıp yükleyebilirsin fakat intel işlemci ise tam olarak hatırlamıyorum.
Cihazın Qualcomm ise şu komutlarla diag açmayı denermisin.

adb shell
su
insmod /system/lib/modules/diagchar.ko
setprop sys.usb.config diag,adb

Evet şebekenin olduğu chipset te sıkıntı olabilir soğuk lehine düşmüştür ki ısıtmak bazen geçici bir çözüm oluyor. Bazen hiç sonuç alınamıyor. Sizde denemişsiniz. Asus Qualcomm işlemcili olan cihazlarda vermiş olduğum box ile benzer aynı cihazdan yedek alıp yükleyebilirsin fakat intel işlemci ise tam olarak hatırlamıyorum.
Cihazın Qualcomm ise şu komutlarla diag açmayı denermisin.

adb shell
su
insmod /system/lib/modules/diagchar.ko
setprop sys.usb.config diag,adb

abi intel..bunları denedim olmadı..setprop persist.system.at-proxy.mode 1 ile diag acıyor

Imeiler icin komple yazilim yuklemeyi deneyin. Belki 0049 geri gelebilir

sa ustalar zeyfon 6 var imei null olmuş 3 defa denedim herşey tamam rootlu son atacağı zaman fail veriyor

benim zenfone life i program görmedi işlemlere devam edemedim neden acaba

Telefonu önce root yapmanız gerekiyor.

Asus Flash toolu indirip açın.
Resimde de göründüğü gibi imei tool sekmesinden Check IMEI Phone tıklayın.
Telefonda root izni isteyecektir. izin verin.
Program görürse imei 1 kısmında telefonun imei numarası görünecektir.
Diag mode a basıp telefonun diag açmasını sağlıyoruz.
Aygıt yöneticisinden size com numarası verecek.

Ekli dosyayı görüntüle 218

BURADAN da repair için gerekli toolu indirip klasöre çıkaralım.
İndirdiğiniz rar dosyasını klasöre çıkarın.
Klasörün içindeki IMEI WRITE.bat dosyasını çalıştırın.
Ekli dosyayı görüntüle 187
Sırasıyla önce 1 e sonra 2 ye basın.
Aygıt yöneticisinden cihazın com numarasını öğrenin
Ekli dosyayı görüntüle 189Ekli dosyayı görüntüle 190
Gördüğünüz gibi bizim com numaramız 87
com numaramızı elle yazdık.
Imei numaramızı da yazdık. Tek hatlı ise her iki imei ye de aynı imei yazalım.
Çift hatlı ise farklı bir imei yazalım
Enter diyelim ve işlemin bitmesini bekliyoruz.
Telefon kendini yeniden başlatacak. Veya siz kendiniz yeniden başlatın.
İşlem Ok

Takıldığınız yerde konu altına yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz

bende de Asus Zenfone var ama bu deıdklerınızı yapamadım. bu telefonu yapabilecek arkadaş var mı? servis noktasında yardımcı olabılecek...

Ustam tüm işlemleri sorunsuz tamamladım. Fakat imei repair toolda 1. sonra 2.ye basınca yeniden başlattıktan sonra dokunmatiği gitti neden olabilir ?

söylenen işlemleri yapıyorum diag açılmıyor ichaz rootlu

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    279.4 KB · Görüntüleme: 20
Driver da sorun var senin. Adb driver 1.4.3 kur
Yada minimal Adb kur kurulumun olduğu klasöre gir orda shell penceresi aç
portlar açıldı sorun yok fakat 1 ve 2 ye basınca cihaz kendini resetliyor. batarya uyarısı çıkıyor. kısacası diroid moda girmiyor

2 yi seçince kapatıyor kendini

Ekli dosyalar

• 3F59033A-87A8-4DF6-99C7-9E049A0F0682.jpeg
    3F59033A-87A8-4DF6-99C7-9E049A0F0682.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 22
benim droidmode çökmüş yeni recoverye grip adb modunda yazılım yükledik diroid mode geldi ancak arkadaşın sorunuyla karşı karşıyayım 1.2.3 basıyorum 3 de imei yazacak beklliyor diaglar açık

zenfone 6 root ve ımei işlemi
1 adb aç ve zenfone 6 root 4.4 5.0 root dosya indir
2. ROOT.BAT tıkla ve cihaza root yuklenyior
3. cmd aç ve bu kodları seç
Kod:
adb shell

su

setprop system.at-proxy.mode 1

4. Phone Tool 1.91 pc kur
5. bu programda F12 >Connection Type- COM,> Port- Intel Android Virtual Com Port, ve ОК
Ekli dosyayı görüntüle 442
Ekli dosyayı görüntüle 441

6.Modes>Security> ">>" >Autorization and Status> Unlock>Personalization Programming Ekli dosyayı görüntüle 443
7.IMEI 14 >> Add 2 ve IMEI yaz 2ci imei ucun tekrar ADD- IMEI2 Ekli dosyayı görüntüle 444
8. Execute tikle ve reboot
Kolay gelsin anlatım için teşekkürler yanlız bir sorum olucak zenfone 6 intel işlemcili cihazda 4.4.3 te plaka var iken 5 te silinmiş acaba işlemlerde bir fark varmı xiaomi one plus İnfinix telefonlara hakimim de bu telefon da müşteriye olursa yaparım dedim bi araştırmaya girdim vereceğiniz cevaplar için teşekkürler şimdiden

Kolay gelsin anlatım için teşekkürler yanlız bir sorum olucak zenfone 6 intel işlemcili cihazda 4.4.3 te plaka var iken 5 te silinmiş acaba işlemlerde bir fark varmı xiaomi one plus İnfinix telefonlara hakimim de bu telefon da müşteriye olursa yaparım dedim bi araştırmaya girdim vereceğiniz cevaplar için teşekkürler şimdiden
Farklılık yok.​

Geri
Üst Alt