27e86b72f6ecfb44512ee446c07e0daf_icon.png

208235b062c0ba1c6b8f5acec97fe24a.png

Casper Via A3 Plus için portlanmış ilk TWRP recoverydir. Henüz beta olduğu için hatalar çıkabilir, bildirin.

KURULUM
1- Cihazı Fastboot moda alıp şu komutları verin:
Kod:
fastboot oem unlock
fastboot flash recovery twrp.img
2- Bilgisayar bağlantısını kesip cihazı recovery moda alın, karşınıza TWRP çıkacak.
3- Wipe Data yapın ve ardından Magisk.zip dosyasını kurun. Eğer root atmadan cihazı kapatırsanız veya yeniden başlatırsanız, bu işlem cihazınızda kalıcı hasara yol açabilir.

DİKKAT: Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakır. Bu dosyayı yüklemek kullanıcının tercihidir, oluşabilecek herhangi bir hasarda gsmturkey.net ekibi ve konu sahibi sorumlu tutulamaz.

İNDİR

Gizli İçerik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ellerine sağlık

Recovery moda nasıl alacağım cihazı?

Oem unlcok go ve flash yaptıktan sonra
fastboot boot twrp.img yaparsanız otomatik recovery mode(twrp) açılır.
Yada fastboot reboot yazıp hemen ses açma ve powera basılı tutun açılır

Konu linki atma şansınız var mı hocam? Yada kısa zamanda video yapma gibi bir şey? Çünkü bu konulara çok uzağım diyim

Burayı örnek alabilirsiniz.

Casper VIA A3 Plus varmı elinizde?
Evet var. Bugün denedim fakat fastboot kilidini vs. açamadım. Yani işlem yapamadım telefonda herşey iyi tamam fastboot yerine geliyor fastboot menu yazıyor ama gerisi yok oem unlock yapacağım zaman waiting device diyor.

Zaten bunu uyguladım hocam.
fastboot oem unlock-go adımına geldiğim zaman "waiting device" diyor bekliyor öyle. USB Driverlarda tam. Anlayamıyorum. Ama ekranda sol alt kısımda bayağı küçük bir yazıyla "FASTBOOT mode..." yazıyor.
Aygıt yöneticisinde cihazınız android olarak gözükmesi lazım. Unlock ile ilgili bir video çekti konuya ekleme yapacağım.

Cihaz USB Evrensel bağlantılarında Casper_Via_A3_Plus diye gözüküyor. Ama ADB komutlarını da verebiliyorum açıkken.
Cihaz açıkken usb hata ayıklama ve oem kilidini açın ayarlardan.

Sonra Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girin.

adb devices

adb reboot bootloader

Bekle biraz

fastboot oem unlock-go

Telefondan ses açmaya bir kere basın.

Ardından

fastboot reboot

Cihaz açıkken usb hata ayıklama ve oem kilidini açın ayarlardan.

Sonra Bilgisayarınızda CMD açın ve aşağıdaki kodları girin.

adb devices

adb reboot bootloader

Bekle biraz

fastboot oem unlock-go

Telefondan ses açmaya bir kere basın.

Ardından

fastboot reboot

Zaten USB hata ayıklaması ve geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi açık. Bakın, adb reboot bootloader yapıyorum oluyor ama bu komuttan sonrası işlemiyor. PC den fastboot oem unlock-go verdiğim zaman "waiting device" veriyor öyle kalıyor komut istemcisi. Yani bir sonuç elde edemiyorum birde olduğu yerde kalıyor. adb reboot bootloader yaptığım zaman tamam telefon kapanıyor sol altında "FASTBOOT mode..." yazıyor ama oem unlock komutu veremiyorum, waiting device diyor bekleme yapıyor bir sonuçta vermiyor.

Zaten USB hata ayıklaması ve geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi açık. Bakın, adb reboot bootloader yapıyorum oluyor ama bu komuttan sonrası işlemiyor. PC den fastboot oem unlock-go verdiğim zaman "waiting device" veriyor öyle kalıyor komut istemcisi. Yani bir sonuç elde edemiyorum birde olduğu yerde kalıyor. adb reboot bootloader yaptığım zaman tamam telefon kapanıyor sol altında "FASTBOOT mode..." yazıyor ama oem unlock komutu veremiyorum, waiting device diyor bekleme yapıyor bir sonuçta vermiyor.
Fastboot modda cihazın aygıt yöneticisinde Android olarak gözükmesi lazım.

Fastboot moda aldıktan sonra CMD ile şu kodu girin.

fastboot devices

fastboot oem unlock

bunları deneyin.

Android USB driver eksik olabilir.

Evimde sabit internet yok hocam maalesef.

Ekteki dosyayı indirin unlock analtımı var.

Ekli dosyalar

• android unlock.7z
    3.5 MB · Görüntüleme: 40
Geri
Üst Alt