Adsız.png

Konudaki root işlemini yapamadım öncelikle. Fastboot gelip CMD'den fastboot flash boot boot.img komutunu veriyorum atıyor ve yazıyor fastboot reboot yapıyorum açıldığında ne Magisk var ne de Root Checker girdiğimde root göstermiyor. TWRP içinde korkuyorum açıkcası.

PowerShell yani CMD görüntüsüde böyle:
Adsız.png

GÜNCELLEME: Casper Via A3 Plus'a TWRP yüklemesi tamamen başarılı. Root atmadan cihazı yeniden başlattım ve bir sorun yok. Fakat TWRP bir parola istiyor ve sdcard dizinini tamamen boş gösteriyor

Son düzenleme:
GÜNCELLEME: Casper Via A3 Plus'a TWRP yüklemesi tamamen başarılı. Root atmadan cihazı yeniden başlattım ve bir sorun yok. Fakat TWRP bir parola istiyor ve sdcard dizinini tamamen boş gösteriyor
Wipe dan datayi yes yazarak sıfırlarsanız hafızayı görür fakat bilgileriniz silinir

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eline sağlık ustam teşekkürler.

Fastboot'u açtım hocam. Resimde sadece android gözüküyordu. İnternetten Naked USB drivers diye bir inf paketi indirdim ve elle kurdum. Anca öyle oldu. Şu an fastboot kilidi açık. İlginiz için çok çok teşekkür ederim. Buraya raporlayacağım root durumunu.
Konudaki root işlemini yapamadım öncelikle. Fastboot gelip CMD'den fastboot flash boot boot.img komutunu veriyorum atıyor ve yazıyor fastboot reboot yapıyorum açıldığında ne Magisk var ne de Root Checker girdiğimde root göstermiyor. TWRP içinde korkuyorum açıkcası.
PowerShell yani CMD görüntüsüde böyle:Ekli dosyayı görüntüle 4048
Şöyle toparlayacak olursak.

Magisk Manager cihazınıza gelmesi için Wi-Fi bağlı olması lazım. Gene gelmez ise Magisk Manager apk uygulamasını yükleyin ve içinden güncelleme yapın. Root edilmiş olacaktır. Yüklediğiniz boot dosyası %100 rootludur. Ve o bir kere yükleyip açıldığı zaman cihaz root edilmiştir. O boot dosyasının içinde Magisk Manager yüklü geliyor.

TWRP içinde android 7 ve üstünde hemen hemen tüm Android cihazlarda twrp veya root yapınca kesin sıfırlama istiyor. TWRP kurduktan sonra cihaza WİPE kısmından yes yazarak format atarsanız cihazın içini gösterir. Hafıza kartı ile Magisk Manager zip yüklerseniz cihaz açıldığı zaman gene root edilmiş olur.

Magisk Manager android 8.0 ve üstünde başarılıdır.

Son olarak sonuç şu an Nedir?
Ayrıca TWRP içinden resim alırsanız Konya ekleme yapacağız. Ses kısma power basarak TWRP resmini çekebilirsiniz. Cihazın hafızasına kaydeder resimleri.

Sonuç olarak TWRP Recovery içinde Temizle bastım ve onay verdim. Cihaz servislik oldu. Galiba yazılım silindi bilmiyorum ama hardbrick gibi davranıyor device. Galiba öyle belkide. Şu an tamirde. Temizle yapana kadar telefon sorunsuzdu efendim. TWRP Türkçedeydi. Ama TWRP tamamen başarılı.

Sonuç olarak TWRP Recovery içinde Temizle bastım ve onay verdim. Cihaz servislik oldu. Galiba yazılım silindi bilmiyorum ama hardbrick gibi davranıyor device. Galiba öyle belkide. Şu an tamirde. Temizle yapana kadar telefon sorunsuzdu efendim. TWRP Türkçedeydi. Ama TWRP tamamen başarılı.

Servise vermeden önce deneme yaparken bir şey farkettim telefonu bağlayıp güç tuşuna basınca tam olarak "USB Seri Cihaz (COM3)" gösteriyordu ama 10 saniye sonra gidiyordu bu ne anlama geliyordu?

Servise vermeden önce deneme yaparken bir şey farkettim telefonu bağlayıp güç tuşuna basınca tam olarak "USB Seri Cihaz (COM3)" gösteriyordu ama 10 saniye sonra gidiyordu bu ne anlama geliyordu?
Aslında cihazın twrp moduna girdikten sonra format yapıp. Magisk zip yükleseydiniz sorun olmazdı.

@Velvet Underground aynı sorunu bende yaşadım, cihaz brick oldu garantide hızlıca halledip , cihazı unlock olarak gönderdiler bana :)

Preloader moddan bahsediyorsunuz sanırım, mtk cihazlara yazılım yüklenen mod o.
Konuda belirtildiği üzere Magisk kurulumu şart, ayrıca wipe yaparken advanced wipe girip sadece data seçmek yeterli.

Preloader moddan bahsediyorsunuz sanırım, mtk cihazlara yazılım yüklenen mod o.

Konuda belirtildiği üzere Magisk kurulumu şart, ayrıca wipe yaparken advanced wipe girip sadece data seçmek yeterli.

Aynen galiba benim hatamdi hocam.

@Velvet Underground aynı sorunu bende yaşadım, cihaz brick oldu garantide hızlıca halledip , cihazı unlock olarak gönderdiler bana :)
Sizin cihazda mı hardbrick olmuştu hocam? Çünkü benim cihazım hardbrickti galiba çünkü bataryasız gibi davranıyordu.

@Velvet Underground güç düğmesine basmana rağmen görüntü gelmiyor , sadece com3 portundan mtk bootloader sinyali alıyorsa, evet.

Peki kolaylıkla yapılabiliyor mu hocam? Yani mesela bir kaç gün içinde yapılabilir mi? Yapılma şansı var mı bir Casper servisinde yani. Ve ücreti ne kadar oluyor servisin?

USB Seri Cihaz (COM3) ibaresi çıkıyor aygıt yöneticisinde. Bu dediginiz bootloader sinyali anlamına mi geliyor?
@Velvet Underground güç düğmesine basmana rağmen görüntü gelmiyor , sadece com3 portundan mtk bootloader sinyali alıyorsa, evet.

Aygıt yöneticisinde 10 saniyeliğine böyle gözüküyor ve adb ya da fastboot komutu almıyor. Sizinkide böyle miydi?
Adsız.png

@Velvet Underground aynı sizde olan durum bende de oluyordu , casper servisine ben kendim götürmedim , teknosadan almıştım orası aracılığı ile verdim, 1 haftada süreç tamamlandı , telefonumu aldım. Herhangi bir ücret yok , eğer telefonunuzun başka bir sorunu yoksa , belirttiğim gibi unlock edipte gönderdiler bana . komutları alsa da çalışmaz biz buradaki ekiple denedik her yolu telefona bir türlü yazılım atılmıyor.
Merak ettiğin daha şeyler varsa whatsapp veya telegramdan konuşabiliriz. @Velvet Underground

@Velvet Underground aynı sizde olan durum bende de oluyordu , casper servisine ben kendim götürmedim , teknosadan almıştım orası aracılığı ile verdim, 1 haftada süreç tamamlandı , telefonumu aldım. Herhangi bir ücret yok , eğer telefonunuzun başka bir sorunu yoksa , belirttiğim gibi unlock edipte gönderdiler bana . komutları alsa da çalışmaz biz buradaki ekiple denedik her yolu telefona bir türlü yazılım atılmıyor.
Merak ettiğin daha şeyler varsa whatsapp veya telegramdan konuşabiliriz. @Velvet Underground
Iletişim bilgisi vermek yasaktır.
Lütfen paylaşmayınız aksi takdirde uzaklaştırma alabilirsiniz

Geri
Üst Alt