Tavsiye Bilgisayar Güvenliği

Sdt01

Üye
Merhaba arkadaşlar şu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim Antivirüsler bilgisayarınızı kasmasın hem para ödemeyin veya ilaç yapmaya çalışmayın hemde bilgisayarınızda fazlalık yapmasın çünkü gerek yok windows defender fazla fazla yetiyor zaten test ettim daha önceleri bütün virüsleri yakalıyor hemen hemen çok fazla kasıyor bilgisayarı tavsiyelerim şunlar olacak 1. Yol "C" Diskinin Kota Ayarları" tehlikeli olabilecek ve güvenmediğin sitelere girerken C diskine sağ tıklayıp Özellikler-Kota-Kota Ayarlarını göster diyip resimde görüldüğü gibi kutucukları tikliyoruz uygula ve tamam diyoruz deneyin masa üstünde klasör bile açamıyacaksınız virüs nasıl girsin önemli bir tedbir yinede yüzde yüz garantisi olamaz ama en iyi yöntemlerden biridir

Ornek.png

2. Yol "Konsol Kökü" yurt dışından gelen siber saldıralara karşı güvenlik tedbirinizi alın çalıştıra "mmc" yazıp entere basın Dosyaya Gelip ek bileşen ekle kaldıra basıyoruz

Ornek2.png

sonra ekleye basıyoruz alt resimde görüldüğü gibi İp Güvenliği İlkeleri ve İp Güvenlik Monitorunu ekliyoruz tamama basıyoruz yerel bilgisayarı seçiyoruz

Ornek3.png

Ornek 4.png

Evet Diyoruz

Ornek5.png

masa üstüne veya belgelerede kaydedebiliriz bu kadar ddos saldırılarından korunmuş olacaksınız

3. Yol "Uzak Erişim" Bilgisayarıma veya Bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz sonra sistem korumasına tıklıyoruz sonra uzak a tıklıyoruz sonra alttaki resimdeki gibi Bu bilgisayara Uzaktan Yardım bağlantılarına izin ver kutucuğundaki tiki kaldırıyoruz Uygula ya basıp sonra tamama basıyoruz umarım işinize yarar antivirüsler bilgisayarınızı daha fazla yormasın kolay gelsin değerli dostlar

Ornek6.png

Teşekkürler paylaşım için.​

Geri
Üst Alt