Tavsiye Box veya Dongle ile Alakalı Bilginize İhtiyacım Var

enesbasar1

Üye
Ustalarım, şimdi forumda baya bi zamandır aktifim ve çok faydanızı gördüm bunun için teşekkür ederim.

Konuya gelecek olursak;

Ben android konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Kısa zamanda işleri yetiştirmek için box veya dongle'a ihtiyacım var.

Araştırdım biraz Hydra Tool, Eft Dongle, z3x Box, Umt Dongle (Box da olabilir) bunlar az çok işimi görecek şeyler.

Yapıcağım işler şunlar :

1) Xiaomi MTK/QualComm Tüm Modellere Imeı Repair (En Basit Yöntemle Hangi Box veya Dongle işimi görür)
1.a) Xiaomi modellerde örnek veriyorum qualcomm cihazlarda bl kapalıyken hangi box auth bypass yapar ve kredi kullanımı nasıldır.
2)Samsung Güncel Modellerin FRP lerini kırmak için ve IMEI için en basit kullanışlı Box veya Dongle.
3)Huawei cihazları Tercihen testpoint kullanmadan FRP kırmak veya test point kullanarak kırmak aynı zamanda IMEI repair için hangi Box veya Dongle

Biraz uzun bir yazı oldu ama kendi işimi yaparak para kazanmak kolay değil. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

NOT: Forumda nerdeyse bütün box ve dongle ları okudum araştırdım ama bilgi karmaşası var işte şunu al işini görür ama Frp kırmak için kredi lazım felan filan gibi ek bilgileri ayrı ayrı yazmışlar o yüzden önerdiğiniz boxın detayını yazarsanız mutlu olurum teşekkürler.

Genel Anlamda Xiaomi Cihazlarda İşinizin Aksamasını İstemiyorsanız Eğer UMT EFT DFT GSM Türkey Xiaomi Batch Tool İ Ve Chimerada Ara ARa Lazım Olacaktır.

Qualcom İçin Ufi Yeterli Olacaktır Ve Ortalama Her Cihaz İçin 4 Kredi Kesmektedir Üst Segment Cihazlarda(mi 10 mi 11 mi 11 ultra vs ) Hiç Bİr Box Destek Vermemektedir
Bunun İçin Yetkili Hesaba İhtiyacınız Olacaktır.

Samsung Genel Anlamda Android 10 Ve Üzeri İçin İmkanınız Var İse Videolar İzliyertek Veya Forumumuzdan Yardım Alarak Manuel Kırmaya Çalışın Beceremediğiniz Taktirde Veya Yöntemi Bulamadığınız Taktirde Ozaman MAGMA Ve Samhub İşinizi Görecektir Ama Şuanda Aktif Değiller Ve Frp Başına Cihaz Fark Etmeksizin 5 Kredi Kesmekteler Ortalama

Huawei İçin Sigmakey Ve HCU İşinizi Görecektir Diye Düşünüyorum

VE ÖZETLE ASIL BİLMENİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY GÜZEL BİR BİLGİSAYARA SAHİP OLMALISINIZ .
YOKSA ZEVK ALARAK YAPMAK İSTEDİĞİNİZ MESLEK SİZİ ÇİLEDEN ÇIKARABİLİR

Çok Çabuk Şekilde Yorumlayıp Size Yardımcı Olmaya Çalıştım Varsa Eksik Bir Tarafı Arkadaşlar Yorumlayacaktır
İyi Forumlar Bol Kazançlar.

Genel Anlamda Xiaomi Cihazlarda İşinizin Aksamasını İstemiyorsanız Eğer UMT EFT DFT GSM Türkey Xiaomi Batch Tool İ Ve Chimerada Ara ARa Lazım Olacaktır.

Qualcom İçin Ufi Yeterli Olacaktır Ve Ortalama Her Cihaz İçin 4 Kredi Kesmektedir Üst Segment Cihazlarda(mi 10 mi 11 mi 11 ultra vs ) Hiç Bİr Box Destek Vermemektedir
Bunun İçin Yetkili Hesaba İhtiyacınız Olacaktır.

Samsung Genel Anlamda Android 10 Ve Üzeri İçin İmkanınız Var İse Videolar İzliyertek Veya Forumumuzdan Yardım Alarak Manuel Kırmaya Çalışın Beceremediğiniz Taktirde Veya Yöntemi Bulamadığınız Taktirde Ozaman MAGMA Ve Samhub İşinizi Görecektir Ama Şuanda Aktif Değiller Ve Frp Başına Cihaz Fark Etmeksizin 5 Kredi Kesmekteler Ortalama

Huawei İçin Sigmakey Ve HCU İşinizi Görecektir Diye Düşünüyorum

VE ÖZETLE ASIL BİLMENİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY GÜZEL BİR BİLGİSAYARA SAHİP OLMALISINIZ .
YOKSA ZEVK ALARAK YAPMAK İSTEDİĞİNİZ MESLEK SİZİ ÇİLEDEN ÇIKARABİLİR

Çok Çabuk Şekilde Yorumlayıp Size Yardımcı Olmaya Çalıştım Varsa Eksik Bir Tarafı Arkadaşlar Yorumlayacaktır
İyi Forumlar Bol Kazançlar.
Hocam çok güzel açıklama yapmışsın çok sağolasın. Pc konusunda şüphemiz yok o konudaki tüm sorunları giderecek bilgiye sahibim ve aktif olarak boxsız çoğu işlemi araştırarak yapıyorumda zaten. Sadece zamandan tasarruf etmek için almak istiyorum.

Toparlıcak olursak;

Huawei İçin Sigmakey Ve HCU = FRP veya IMEI işlemleri yaparken herhangi bir kredi kesilmiyor diye biliyorum.
Xiaomi için ise 5 adet yazmışsınız 5nin birbirinden ayıran özellik nedir (sizi yormadan) mesela şunda şu işlemi yaparsın ama bunda daha zor yapması veya bunun gibi farklı şeyler amacım kafa modeller note7 note8 note9s/9pro vs modeller illa ki her telefonla uğraşacak durumum yok şuan için 5 inden tabiri caizse "şunu al kardeşim uzatma :D" diceğin var mıdır?

Not: Bu modelleri zaten yapıyorum boxsuz. ama öğrenmek istediğim cihaz brick ve bl kapalı diyelim ki hangi box benim sorunumu çözer.

:) NOTE 7 ve NOTE 8 için umt yeterli olacaktır ama 9s ve 9pro için yetkili hesaba ihtiyacın olacaktır, boxlar işlem yapmıyor onlara

ama şöyle izah edeyim şuanda dft ve umt bence almak zorundasın :) acilen 😁

Geri
Üst Alt