c# ile Minimal adb and fastboot Komutu Çalıştırmak

vozroo

Üye
arkadaşlar ben küçük bir program tasarladım da mesela bi tuşa basında minimal adb açılıp "adb reboot devices" komutu çalışsın.
yani c# ile komut nasıl çalıştırabilirim?
kodlama bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

arkadaşlar ben küçük bir program tasarladım da mesela bi tuşa basında minimal adb açılıp "adb reboot devices" komutu çalışsın.
Öncelikle başarılarının devamını dilerim program yazmaya bir adım atmısın bunu daha çok araştırarak üstüne ekleye bilirsin. Fakat burada buna çözüm pek bulamazsın.

Öncelikle başarılarının devamını dilerim program yazmaya bir adım atmısın bunu daha çok araştırarak üstüne ekleye bilirsin. Fakat burada buna çözüm pek bulamazsın.
dedikleriniz için teşekkür ederim. tabiki de her yerden elimden geldigince fikir ediniyorum. ve yazdıgım programı sizin programınız dan ilham alarak yapıyorum. :)

nerden söyliyim bilemedim de programınızla root veya unroot yaptıgımızda cihaz bootloop oluyor cogu böyle mesela redmi note 8 bilgilendireyim dedim

nerden söyliyim bilemedim de programınızla root veya unroot yaptıgımızda cihaz bootloop oluyor cogu böyle mesela redmi note 8 bilgilendireyim dedim
Öncelikle bir cihazın boot çökmesi olması için yanlış sürüm recovery yüklenmesi gerekli. oyüzden ayrıntılı yazıyorum. Root ve Unroot olayını.

Root Qualcoom ve Mtk da farklıdır.
Qualcoom'da özellikle note 8 bootloop olmaz çünkü boot değil recovery flashlanır. Eğer userdata sifreli ise bu sorunu çözmek için wipe format data yapman gerekir.Twrp'ler universaldır suan "Trtools yeni sürüm için geçerli değil". Gelelim çözümlere
Root
1 - Manual twrp sekmesi istediğin twrp seçerek yükleye bilirsin.
2 - Format Data sekmesi.
Unroot : Unroot yaparken cihazın kendi sürümünü atman gerekli eğer ilk işlemi Trtools recovery ile yapıyorsan zaten kendi orjinal recovery yedek alır. Oyüzden brick olmaz
İkinci unroot burada cihazın kendi sürümü ile birlikte yapman gerekir yani 12.0.1 ise aynı recovery indirmen gerek. Eğer atmazsan olmaz brick olur.
Mtk mtk'larda geneldede zaten sorun olur oyüzden repair islemi konusunda gerek yok mtk cogunluk her programda brick oluyor oyüzden üstündebiraz ugras gerektiriyor.

Gelelim not kısmına : Hangi programı kullanırsan kullan Twrp sürümü uyumsuz olursa bootloop olur. veyahut kendi recovery olmazsa yani burada trtoolsa özel bir durum yok. Manual yapsanda aynı sorun ile karsılasırsın.

Merhaba öncelikle projene adb.exe yi ekle diğer adb dosyalarını eklemenide tavsiye ederin daha sonra form uygulamasında bir buton oluştur ve butona çift tıklayıp şu kodu gir umarım işine yarar

```csharp
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
ProcessStartInfo startInfo = new ProcessStartInfo();
startInfo.FileName = "adb.exe";
startInfo.Arguments = "adb reboot devices";
startInfo.WorkingDirectory = AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory;
Process.Start(startInfo);
}
```

public string adbfb_process(string Commands)
{
Process process = new Process();
startInfo.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Hidden;
startInfo.CreateNoWindow = true;
startInfo.UseShellExecute = false;
startInfo.RedirectStandardOutput = true;
startInfo.FileName = "cmd.exe";
startInfo.WorkingDirectory = "tool";
startInfo.Arguments = "/c " + Commands;
process.StartInfo = startInfo;
process.Start();
process.WaitForExit();
return process.StandardOutput.ReadToEnd();
}

benım yazılımda kullandığım betik

adbfb_process(adb reboot bootloader ) ornek kod istedğin yerde çağırabilirsin tool klasorunde cmd ekranı baslatıldıkan sonra adb direk olarak çalışır
tabi hrekesin kodu farklı olabilir direk adb exe çalıştırabilirler ama adb.exe ile fastboot ayrı olarak yazmak tek bir işlemle mümkünken yazılımı neden yoruyorlar onu anlamış değilim

Ve
Merhaba öncelikle projene adb.exe yi ekle diğer adb dosyalarını eklemenide tavsiye ederin daha sonra form uygulamasında bir buton oluştur ve butona çift tıklayıp şu kodu gir umarım işine yarar

```csharp
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
startInfo.FileName = "adb.exe";
startInfo.Arguments = "adb reboot devices";
startInfo.WorkingDirectory = AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory;
Process.Start(startInfo);
}
```
public string adbfb_process(string Commands)
{
Process process = new Process();
startInfo.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Hidden;
startInfo.CreateNoWindow = true;
startInfo.UseShellExecute = false;
startInfo.RedirectStandardOutput = true;
startInfo.FileName = "cmd.exe";
startInfo.WorkingDirectory = "tool";
startInfo.Arguments = "/c " + Commands;
process.StartInfo = startInfo;
process.Start();
process.WaitForExit();
return process.StandardOutput.ReadToEnd();
}

benım yazılımda kullandığım betik

adbfb_process(adb reboot bootloader ) ornek kod istedğin yerde çağırabilirsin tool klasorunde cmd ekranı baslatıldıkan sonra adb direk olarak çalışır
tabi hrekesin kodu farklı olabilir direk adb exe çalıştırabilirler ama adb.exe ile fastboot ayrı olarak yazmak tek bir işlemle mümkünken yazılımı neden yoruyorlar onu anlamış değilim
aslında yine basit verdiğim kodda adb.exe yi değiştir ve altta girilen komutu değiştir yapacağın tek işlem kopyala yapmıştır yapmak tabi hangisi senin için basit geliyorsa onu kullan yinede herhangi bir sorun varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım

Forumda biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Geri
Üst Alt