Selamın Aleyküm öncelikle...
Uzun zamandır araştırdığım ve birçok kişininde problemi olduğu Noa 4.5G cihazın açılırken siyah ekranda kalması sorununu nihayet çözdüm.Ve sizinle paylaşmak istedim.Sorun rom dosyasındaki Recovery dosyasından kaynaklıymış.Diğer konulardaki romlarda iş görüyor ama boot ekranını vs. değiştirip farklı telefonunkini koyuyor,yani cihaz açılırken C5 Mobile yazması gerekirken Swipe Elite Plus gibi markalar yazıyor.Ayrıca İmei sorunları ve şebeke sorunları ortaya çıkabiliyor.Benim anlatacağım çözümde hiçbir sıkıntı olmadan stock rom yüklemesi yapıyoruz.Başlayayım;

İlk önce C5 Mobile cihazın stock yani orjinal rom'unu indirelim:C5Mobile_Noa.rar
Daha sonra recovery dosyasını indirelim:recovery.img
Rom dosyasını Rar'dan çıkarıp indirdiğimiz recovery dosyasını romun içine atın.Aynı dosyaları değiştire tıklayacaksınız.
Son olarak düzenlemiş olduğumuz Rom Dosyasını QFİL ile telefona atıyoruz.

Cihazın Orjinalliğini bozmak istemeyenler için çözümdür.
2 Adet Cihazda Denendi Ve Sıkıntısız Çalışıyor.
Teşekkürler...

Hocam merhaba ben bir türlü halledemedim bu olayı e psota adresimi bırakıyorum bunu görürseniz herhangi biri dönüş yapabilirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
SELAMIN ALEYKUM USTULAR daha burada yeniyim dediklerinizi yaptım ama bu sefer cihaz recovery modda açılıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER..
EMEGİ GEÇEN HERKEZE TEŞEKKÜR

Ekli dosyalar

• 20191209_123918.jpg
    20191209_123918.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 19
SELAMIN ALEYKUM USTULAR daha burada yeniyim dediklerinizi yaptım ama bu sefer cihaz recovery modda açılıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER..
EMEGİ GEÇEN HERKEZE TEŞEKKÜR
Reboota basıp systemi baslatmayi denedinizmi ?

C5-Mobile cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ustam o menude ne varsa hepsini denedim sistem sıfırladım nafile hepsi recevory modda açılıyor

Şu romu atıp bilgi verir misiniz ?
6FAA-ZP1_P5002-Flashtool.EXE
Kurulum;
Exe yi çalıştır
Telefonu download modda bilgisayara bağla.
Programda hiçbirşeyi ellemeden sağ üstteki download yazısına bas.
cengiz ustam tsk ediyorum
sanırım cihazın anakartında sıkıntı var ondan açmıyor bakacağım eger bu yazılımla düzeltirsem size mesaj atarım
şimdiden kolay gelsin hepinize tşkler

Selamın Aleyküm öncelikle...
Uzun zamandır araştırdığım ve birçok kişininde problemi olduğu Noa 4.5G cihazın açılırken siyah ekranda kalması sorununu nihayet çözdüm.Ve sizinle paylaşmak istedim.Sorun rom dosyasındaki Recovery dosyasından kaynaklıymış.Diğer konulardaki romlarda iş görüyor ama boot ekranını vs. değiştirip farklı telefonunkini koyuyor,yani cihaz açılırken C5 Mobile yazması gerekirken Swipe Elite Plus gibi markalar yazıyor.Ayrıca İmei sorunları ve şebeke sorunları ortaya çıkabiliyor.Benim anlatacağım çözümde hiçbir sıkıntı olmadan stock rom yüklemesi yapıyoruz.Başlayayım;

İlk önce C5 Mobile cihazın stock yani orjinal rom'unu indirelim:C5Mobile_Noa.rar
Daha sonra recovery dosyasını indirelim:recovery.img
Rom dosyasını Rar'dan çıkarıp indirdiğimiz recovery dosyasını romun içine atın.Aynı dosyaları değiştire tıklayacaksınız.
Son olarak düzenlemiş olduğumuz Rom Dosyasını QFİL ile telefona atıyoruz.

Cihazın Orjinalliğini bozmak istemeyenler için çözümdür.
2 Adet Cihazda Denendi Ve Sıkıntısız Çalışıyor.
Teşekkürler...
İyi günler. Ben bu işlemi yaptım, daha öncesinde flashtool ile emax mini yazılımını da yüklemiştim ama şebeke gelmiyor. Bir iki defa geldi 5 dakika içinde yine gitti. Qcn yaması yaptım, imei repair de yaptım fakat sonuç aynı. :/

İyi günler. Ben bu işlemi yaptım, daha öncesinde flashtool ile emax mini yazılımını da yüklemiştim ama şebeke gelmiyor. Bir iki defa geldi 5 dakika içinde yine gitti. Qcn yaması yaptım, imei repair de yaptım fakat sonuç aynı. :/
Büyük ihtimalle sorun donanımsal.​

Geri
Üst Alt