caqlarsoft

Üye
Arkadaşlar bu konuda bir çok kez başıma gelen Casper S7-3G siyah ekran ve ekran ışıkları var görüntü yok sorununun çözümünün resimli olarak göstereceğim.
Resimde işaretli yerdeki bobini değiştirdiğinizde sorun çözülecektir.

casper-s7-3g-siyah-ekran-sorunu.jpg

G360 serisinin bir modelinde de ayni sorun var. Onu söküp yerini lehimlersek de olmazmi. Parca takmadan

Mrh. Casper Via S7 3G batarya bağlantı yolları koptu elinde bu yolların nereye çekildiğini gösteren resim varsa yardımcı olabilir mi Teşekkürler.

Arkadaşlar bu konuda bir çok kez başıma gelen Casper S7-3G siyah ekran ve ekran ışıkları var görüntü yok sorununun çözümünün resimli olarak göstereceğim.

Ellerinize sağlık üstadım. Sizden ricam anakartın alt kısımdaki 3 pinli batarya giriş yolları kopuk onun şemasını siteye koyarmısınız özellikle bataryanın ortadaki beyaz teli nereye bağlanıyor bulamıyorum yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Aşağıda resmini koyduğum anakartta sarı ileişaretlediğim yerdeki batarya pin bağlantısının şeması var mı. Bendeki tablette batarya soketi söküldü direk bağlayacağım onun için.

Ekli dosyalar

• 20210514_112101.jpg
    20210514_112101.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 31

Üstadım eklediğim anakart üzerinde sarı ile gösterdim bağlantı yeri kopuk nereye bağlanıyor yardımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

• 20210515_215333.jpg
    20210515_215333.jpg
    5.4 MB · Görüntüleme: 21
Üstadım eklediğim anakart üzerinde sarı ile gösterdim bağlantı yeri kopuk nereye bağlanıyor yardımcı olurmusunuz.
Merhaba hocam, anladığım kadarı ile ana kart üzerindeki batarya konektörü kopuk ve siz batarya daki voltaj kablolarını soketsiz olarak doğrudan cihaza lehimleyip bağlamak istiyorsunuz. Avo metre ile yukarıdaki resimde gösterilen üç noktayı ölçüp omaj değerine bakın ( artı - eksi - bsi ) ölçümlerde sorun yok ise batarya çıkışı kablolarını üç noktada ki uygun olan yerlere lehimleyin, işaretlediğiniz sarı renk olan nokta bataryanızın doğrudan üçüncü çıkışına bağlı (bsi) farklı bir sorun yok ise çalışması lazım.

Merhaba hocam, anladığım kadarı ile ana kart üzerindeki batarya konektörü kopuk ve siz batarya daki voltaj kablolarını soketsiz olarak doğrudan cihaza lehimleyip bağlamak istiyorsunuz. Avo metre ile yukarıdaki resimde gösterilen üç noktayı ölçüp omaj değerine bakın ( artı - eksi - bsi ) ölçümlerde sorun yok ise batarya çıkışı kablolarını üç noktada ki uygun olan yerlere lehimleyin, işaretlediğiniz sarı renk olan nokta bataryanızın doğrudan üçüncü çıkışına bağlı (bsi) farklı bir sorun yok ise çalışması lazım.
Evet Üstadım aynen. Şimdi 3.beyaz kablo bağlantı yeri deforme olmuş nereye bağlandığını bilmiyorum sorun orda siz anakart üzerinde yerini biliyorsanız görüntüde işaretleyin ben ona göre bağlarım. 3.çıkış konnektorü hangisi onu bulsam bsi kablosunu (beyaz olanı) oraya lehimleyeceğim.

Üstadım 3.beyaz kablo bağlantı yeri deforme olmuş nereye bağlandığını bilmiyorum sorun orda siz anakart üzerinde yerini biliyorsanız görüntüde işaretleyin ben ona göre bağlarım.
Ustam beyaz olan kabloyu sizin de sarı çizgi ile işaretlemiş olduğunuz ortada ki pin noktasına lehimleyin.

Ustam beyaz olan kabloyu sizin de sarı çizgi ile işaretlemiş olduğunuz ortada ki pin noktasına lehimleyin.
O pin ile konnektör arası kopuk ondan diyorum bağlasam boşta olacak çünkü konnektörle bağlantısı kopuk ve hangi konnektör olduğunu bulamıyorum sıkıntı orda

Üstadım kısacası ortadaki sarı ile işaretlediğim pin sarı çarpı işaretine kadar bağlantı var ondan sonrası bağlantı kopuk zaten ondan sonrası anakarta bağlanıyor onu tespit edersek tamamdır.

O pin ile konnektör arası kopuk ondan diyorum bağlasam boşta olacak çünkü konnektörle bağlantısı kopuk ve hangi konnektör olduğunu bulamıyorum sıkıntı orda
Ustam aşağıda ki resimde konektörün bağlı olduğu noktaları çizdim beyaz olan kabloyu resimde ki dirence bağlasan da olur.

via s7.jpeg

Rica ederim ustam, siz de sağ olun
Üstadım zamanınızı aldım ama hakkınızı helal edin birşey daha sormak istiyorum altta yükleyeceğim resimde kırmızı ile belirttiğim direnç koptu kayboldu batarya bağlantısını yaparsak bir sıkıntı olur mu nasıl bir çözümü var.

Ekli dosyalar

• 20210517_090925.jpg
    20210517_090925.jpg
    6.2 MB · Görüntüleme: 22
Üstadım zamanınızı aldım ama hakkınızı helal edin birşey daha sormak istiyorum altta yükleyeceğim resimde kırmızı ile belirttiğim direnç koptu kayboldu batarya bağlantısını yaparsak bir sıkıntı olur mu nasıl bir çözümü var.
Estağfurullah ustam, işaretli olan parça şarj + yolu üzerinde ki kapasitör, kopsa da sorun olmaz. Batarya ile veya cihazın çalışmasını engelleyecek bir parça değil.

Estağfurullah ustam, işaretli olan parça şarj + yolu üzerinde ki kapasitör, kopsa da sorun olmaz. Batarya ile veya cihazın çalışmasını engelleyecek bir parça değil.
Tamam Üstadım çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz sağolun kolay gelsin.

Rica ederim ustam, size de
Mrh kolay gelsin üstadım. Rica etsem sizde casper via S7-3G modelin update.zip dosyası var mı yada update etme şansınız var mı benim tablet "Android başlatılıyor"yazısında kalıyor birkaç stock rom yükledim aynı açılmadı Sd karttan update.zip yüklesem belki açılır dosya yok bende bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Üst Alt