Çözüldü Casper VIA E1 IMEI Repair

izzet13TR

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz günlerde başıma geldi sizlerle paylaşmak istedim.Casper via E1 cihaza yazılım attıktan sonra cihaz açıldı sorun yok.Fakat cihaza baktığımda imei numarasını sorguladım *#06# yaptığımda “GEÇERSİZ İMEİ” yazdığını farkettim. Bu nedenle cihaz şebeke vermiyordu.Uzun uğraşlar sonucu problemi çözdüm ve siz değerli arkadaşlarımla bunu paylaşmak istedim.Sözü fazla uzatmadan çözüme geçelim

1.İlk olarak maui meta programını indirin.Kurun ve yönetici olarak çalıştırın.

2.Programı yönetici olarak çalıştırın böyle bir ekran olacak karşınızda.

3.Daha sonrasında Reconnect butonuna tıklayın.

4.Daha sonrasında Casper Via E1 cihazını kapatınız.Ve kapalı bir şekilde usb ile pcye bağlayın.

5. Birinci uyarı sesi geldi pc gördü bekleyin ikinci uyarı sesi geldi ve cep telefonunuzda casper via ekranı sabitledi kaldı.Ve 10 saniye gibi kısa bir süre beklediniz.İmei ekranı açılmış oldu pc’nizde.

6.Çıkan imei ekranına cihazınızın imeisini yazacaksınız.

7.Aşağıda change nwram database file butonuna tıklayınız.

8.Burada sizden modem dosyası istiyor aşağıda verdiğim modem dosyasın buraya yerleştiriniz.

9.Herhangi bir uyarı çıkar ise tamamı tıklayınız.

10.Ve son olarak Download To Flash’a tıklayınız.Programın altında NVRAM database file init succesfully uyarısını gördüyseniz işleminiz başarıyla
gerçekleşmiştir.Şimdi cihazınızı kapatıp tekrardan açıp imeisine bakabilirsiniz.

1.mauimeta

Maui-Meta-3G4G-iMei-Repair-Tool-300x90.png

4-300x91.png

modem dosyasının linkini atarmısın

Geri
Üst Alt