silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Casper VIA G1 Plus cihazına Wiko View XL cihazının yazılımı nasıl yüklenir onu anlatacağım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Casper firması bir çok Casper markalı cihazın yazılımını Wiko firmasından almaktadır. Casper VIA G1 Plus cihazı ile de herşeyi aynı olan Wiko View XL cihazının yazılımı da Casper VIA G1 Plus cihazına uymaktadır.

Cihaza Qfil ile yazılımı yükleme yapabilirsiniz.

Cihazı kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. Cihaz aygıt yöneticisinde Qualcom 9008 olarak gözükmesi lazım.

Yazılımı seçin ve Yükleme yapın.

Şebeke sorunu yaşarsanız burada bakıp yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:
Telefonun ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlıyorum, volume up recovery, volume down fastboot diye bir ekran geliyor telefonda voluma up yapıp recoveryde denedim, bilgisayar görmedi; volume down yapıp fastboot'da denedim, bu sefer bilgisayar gördü ama Android Bootlader Interface( Kedacom USB Driver) olarak görüyor ve QFIL görmüyor. Ne yapmam lazım?

Telefonun ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlıyorum, volume up recovery, volume down fastboot diye bir ekran geliyor telefonda voluma up yapıp recoveryde denedim, bilgisayar görmedi; volume down yapıp fastboot'da denedim, bu sefer bilgisayar gördü ama Android Bootlader Interface( Kedacom USB Driver) olarak görüyor ve QFIL görmüyor. Ne yapmam lazım?
Ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı tutarak bağlayın.

Öyle bağladım bu sefer de telefonun ekranında yeşil bir yazı beliriyor ama anında kapanıyor

Öyle bağladım bu sefer de telefonun ekranında yeşil bir yazı beliriyor ama anında kapanıyor
Cihaz edl mode girince ekranda hiç birşey olmayacak. Siyah bir ekran olacak. Ses kısma ses açma ve 2 ne birden basarak deneme yapın. Mutlaka edl moda girecektir. Aynı cihazdan bende de vardı basit şekilde edl mode giriş yaptım. Genelde casper cihazları ses açma ve ses kısma berabere basılı tutarak saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayınca edl mode girer. Veya ses açma ile girer.

Gene girmez ise cihazınız açılıyor ise usb hata ayıklama açın ve cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. CMD ekranında adb reboot edl yazın girmesi lazım.

Veya adb reboot bootloader yazın enter basın.
Sonra fastboot reboot edl yazın enter basın.

Merhabalar, qfil de downloada basınca switch to firehose ve wait for 3 seconds yazıyor ve öylece kalıyor. Bilgisayar ısınıyor, ama ne olduğunu anlamıyorum. Telefonda da tık yok. Yarım saati geçti, ne yapmam lazım

Merhabalar, qfil de downloada basınca switch to firehose ve wait for 3 seconds yazıyor ve öylece kalıyor. Bilgisayar ısınıyor, ama ne olduğunu anlamıyorum. Telefonda da tık yok. Yarım saati geçti, ne yapmam lazım
Sitemizde Casper VIA G1 Plus Qfil rom var.

Geri
Üst Alt