silivriserdar

Genel Moderator
ec7fa0bb126c1ffd6e04ed67c4ad0df9.jpg

3a525f460010ae36dfb49aa2ee252402.jpg

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Casper VIA G1 Plus cihazına en son sürümde (1 Ekim 2018) Android 8.1.0'da @Barış HIRECE ile port ettiğimiz TWRP dosyasını paylaşacağım.

Öncelikle cihazınızı unlock yapmanız lazım.

Ardından ister kalıcı ister 1 seferlik TWRP yüklemesi yapabilirsiniz.

Kalıcı;

Kod:
[/B][/CENTER]
[B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot flash recovery recovery.img[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

1 Seferlik

Kod:
[/B][/CENTER]
[B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot boot recovery.img[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Moderatör tarafında düzenlendi:

CASPER VIA G1 PLUS TWRP RECOVERY
Recovery Cihazın Clone'i olan Wiko View XL Cihazından portlanmıştır.
Cihaz elimize geçmediğinden denenmemiştir.

Dikkat!
Yapacağınız işlemlerde sorumluluğun tamamen size ait olduğunu, yapacağınız işlemlerden doğacak hasarlardan başta şahsım ve gsmturkey.net Yönetim/Üyelerin sorumlu tutulamayacağımı bilmelisiniz...!
Recovery denenmemiştir. Olumlu sonuç alma ihtimalı %99'dur.

Test edip sonuçları bizimle paylaşın
Kod:
fastboot devices
fastboot oem unlock-go (DİKKAT VERİLER SİLİNEBİLİR)
fastboot boot twrp.img

Link : Eklenecek

Denemek isteyen kişiler konu altından mesaj atın. Nasıl yapılması gerektiğini ve twrp linkini verelim tarif edelim.

selamun aleykum abi nasıl olduğunu söylermisin sana mesaj atmayı denedim atamadım

Konu düzenlendi ve TWRP defalarca test edildi. Hiç bir sorun yok. 1 adet TWRP yaptık. Başka başka cihazlardan port ettik. Konuya ilgi ve alakaya göre diğer TWRP dosyasını da paylaşacağız.​

Denemek isteyen kişiler konu altından mesaj atın. Nasıl yapılması gerektiğini ve twrp linkini verelim tarif edelim.
abicim selamünaleyküm elimde casper via g1 plus cihaz var veri kurtarma yapmam gerekiyor fakat rootlu olmadığı için yapamıyorum root konusuna biraz yabancıyım yardımcı olabilir misiniz?

abicim selamünaleyküm elimde casper via g1 plus cihaz var veri kurtarma yapmam gerekiyor fakat rootlu olmadığı için yapamıyorum root konusuna biraz yabancıyım yardımcı olabilir misiniz?
Ne gibi sorunu var?​

Root yaparken veriler silinebilir

herhangi bir sorunla karşılaşmadım cihazımı unlock yapabildim sizin tarifiniz üzerine fakat twrp dosyasınıda indirdim yüklemeyi nasıl yapacam
Telefon aıfırlandıktan sonra kesinlikle hiçbirşey geri gelmez.
Fastboot flash recovery twrp.img

anladım peki bu root işlemi telefon sıfırlanmadan mümkün olmuyor mu telefon kesin sıfırlanacak mı Yoksa sıfırlanabilir riski mi var teşekkür ederim
Mtk olsaydı sıfırlanmama da olurdu. Ama şimdi siz unlock yapıp twrp ve root yapmaya çalışırsanız daha unlock da cihaz sıfırlanır zaten. Şöyle bir ihtimal var. Twrp dosyasını orjinal yazılımda ki recovery dosyası ile değiştirip o şekilde twrp yüklemeyi denemek lazım. Yinede risk alarak yapmalısınız işlemi

twrp dosyasını hafıza kartına attıktan sonra mı kodu yazıyoruz yoksa kodu çalıştıracağımız dizine mi atıyoruz?
twrp attıktan sonraki root işlemi nasıl olacak ?

twrp dosyasını hafıza kartına attıktan sonra mı kodu yazıyoruz yoksa kodu çalıştıracağımız dizine mi atıyoruz?
twrp attıktan sonraki root işlemi nasıl olacak ?
Umt varmı elinizde yada eft. Twrp yüklensin gerisi kolay. Magisk zip ile olur

meraba trwp yükleme işlemini anlatırmısınız bootloader kilidi açık

ec7fa0bb126c1ffd6e04ed67c4ad0df9.jpg

3a525f460010ae36dfb49aa2ee252402.jpg

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Casper VIA G1 Plus cihazına en son sürümde (1 Ekim 2018) Android 8.1.0'da @Barış HIRECE ile port ettiğimiz TWRP dosyasını paylaşacağım.

Öncelikle cihazınızı unlock yapmanız lazım.

Ardından ister kalıcı ister 1 seferlik TWRP yüklemesi yapabilirsiniz.

Kalıcı;

Kod:
[/B][/CENTER][/B][/CENTER][/B][/CENTER]
[B][CENTER][B][CENTER][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot flash recovery recovery.img[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

1 Seferlik

Kod:
[/B][/CENTER][/B][/CENTER][/B][/CENTER]
[B][CENTER][B][CENTER][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot boot recovery.img[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Maalesef portlanan twrp düzgün çalışmıyor, dahili depolamanın kendisine ve vendor bölümüne işlem yapamıyor. yinede teşekkürler.

Geri
Üst Alt