Casper VIA G3 2022 Root İsteği

merhabalar burda yeniyim casper via g3 cihazım var rootlamak istiyorum burda önceki paylaştığınız root için kullanılan roomlar bozuktu arşivden çıkarırken bazı dosyaları bozuk olduğu için siliyordu @silivriserdar adlı kullanıcı bir tane casper via g3 için root yolu paylaşmış boot.img diye bir dosya indirdim onu adb ile kod yazarak telefona aktardım ondan öncede boatloader yaptım cihazıma herşeyi denildiği gibi yaptım cihazım sıfırlandı açıldı sorunum şu ki cihazım hem rootlu oldu hem rootsuz çoğu uygulama rootsuz olarak görüyor bazı uygulamalar rootlu olarak görüyor pek işime yaramadı root işi ben tam root istiyorum birde TWRP adlı dosya paylaşmış silivriserdar kardeşimiz içinde recovery.img adlı dosya var o telefonda yanlış birşey olursa kurtarma içindir diye indirmedim ben yazıdada birşey dememiş indirin diye acaba şimdi telefonuma nasıl tam root işlemi uygulayabilirim çok lazım bana şu an şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı sabırsızlık ve mutlulukla beklerim :)

recovery dosyasını kurmaya çalıştım adb ile internetten bakarak herşeyi doğru yaptım finished diyor yani oldu cihazı ses + tuşu ve kapatma tuşu basıyorum gelmıyor twrp ekranı

Merhaba cihaz sizde ise yazılımını çekip root yaparız. Ama önce cihazı bootloader kilidi açın.

Tüm videolar: https://www.youtube.com/playlist?list=PLy3DUl4-MY1OvomBk9s5_XrY09eDLkdi1
ya ben twrp yi açmıştım telefonda bir türlü dosyaları görmüyordu dosya şifre çözülemedi hatası gibi bir hata alıyordum internete baktım wipeden format atmam gerekıyormus atmaya calıstım failed yazıyor baska site girdim advance wipeden sistem dosyalarının türünü değiştirmek gerekiyor gibi yazılar buldum hatırlıyorsam x2 gibi bisiler vardı x2 yaptım sonra x4 yaptım o da ise yaramadı en son yine aynı sitede systeam data filan ne varsa seçip advance wipeden silmek gerekıyormus bır yaptım telefon brick oldu :D 1 gün açamadım en son rom yükledim açtım

sorum şu stock rom attım telefon sıfırlandı şimdi roota baktım artık hiçbir uygulama rootlu görmüyor ama bootloader kilidi açık gibi geldi bana rom atınca o kapanmamış gibi ayarlarda oem kilidini geri kapatamıyorum mesella birde cihaz açılırken unlocked gibi bisiler yazıyor tekrar rom bootloader açmama gerek varmı

ben hazırım istediğiniz her türlü dosyaları atabilirim telefona ama biraz detaylı anlatırsanız çok mutlu olurum pek iyi değilim bu konularda :D

ya ben twrp yi açmıştım telefonda bir türlü dosyaları görmüyordu dosya şifre çözülemedi hatası gibi bir hata alıyordum internete baktım wipeden format atmam gerekıyormus atmaya calıstım failed yazıyor baska site girdim advance wipeden sistem dosyalarının türünü değiştirmek gerekiyor gibi yazılar buldum hatırlıyorsam x2 gibi bisiler vardı x2 yaptım sonra x4 yaptım o da ise yaramadı en son yine aynı sitede systeam data filan ne varsa seçip advance wipeden silmek gerekıyormus bır yaptım telefon brick oldu :D 1 gün açamadım en son rom yükledim açtım

sorum şu stock rom attım telefon sıfırlandı şimdi roota baktım artık hiçbir uygulama rootlu görmüyor ama bootloader kilidi açık gibi geldi bana rom atınca o kapanmamış gibi ayarlarda oem kilidini geri kapatamıyorum mesella birde cihaz açılırken unlocked gibi bisiler yazıyor tekrar rom bootloader açmama gerek varmı

ben hazırım istediğiniz her türlü dosyaları atabilirim telefona ama biraz detaylı anlatırsanız çok mutlu olurum pek iyi değilim bu konularda :D
Kanka bootloader kilisin açık tekrar root dosyasını flaşla adb ile hallolur

Merhaba cihaz sizde ise yazılımını çekip root yaparız. Ama önce cihazı bootloader kilidi açın.

Tüm videolar: https://www.youtube.com/playlist?list=PLy3DUl4-MY1OvomBk9s5_XrY09eDLkdi1
@silivriserdar hocam sizin paylaştığınız TWRPZ dosyasını rahat bir şekilde flaşlıyorum fakat Mount kısmına atıyor ve şifre istiyor o kısmı geçtiğimde ise dosyalarımın içi boş gözüküyor. Telefonu kapattıktan sonra tekrar recoverye girdiğimde ise TWRP gitmiş oluyor sorun nedir acaba TWRP dosyası mı bozuk? Yardım ederseniz müteşekkir olurum.

Kanka bootloader kilisin açık tekrar root dosyasını flaşla adb ile hallolur
bootloader kilidini açmıştım boot dosyasını atıyorum içine ama sorun tam olarak cihaz rootlanmıyor bazı uygulamalar rootlu bazıları rootsuz olarak görüyor bunu çözebilirsem çok iyi olacak :D

Geri
Üst Alt