TWRP + ROOT Casper VIA G3 Telefonum Açılmıyor

dün telefonuma root atmıştım adb ile yine dün birde twrp indireyim dedim pcden twrp attım menüsünü açtım benden şifre istiyordu cihazımda şifre yok ama neyse iptal dedim yükleme bölümüne basıyorum cihazımı 0 mb olarak görüyor hemen çözüm yöntemlerıne baktım twrpden format data yapmamız gerekıyormus basıyorum ama failed hatası alıyorum bir başka siteye baktım yabancı siteydi advance wipeden systeam data ınternal storage filan hepsını silmemi söyledı yaptım şu an telefon aaçılmıyor twrpden açmaya çalışıyorum sistem dosyaları yüklü değil gibi hata alıyorum açmaya çalışıncada casper logosu gelıyor 1 sanıye sonra kapanıyor tekrar açılıyor saatlerce devam ediyor öyle lütfen yardım edın daha elimi sürmem böyle şeylere zaten pek bilgim yoktu söylenilenleri yaptım öğrenciyim durumlar kötü yeni telefon almam imkansız
:(
(not: twrp giriyor ama instal filan çalışmıyor fast mode alabılıyorum telefonun önceden yedeğini almadım kilidi filan açık birazda rootlu sayılır)

dün telefonuma root atmıştım adb ile yine dün birde twrp indireyim dedim pcden twrp attım menüsünü açtım benden şifre istiyordu cihazımda şifre yok ama neyse iptal dedim yükleme bölümüne basıyorum cihazımı 0 mb olarak görüyor hemen çözüm yöntemlerıne baktım twrpden format data yapmamız gerekıyormus basıyorum ama failed hatası alıyorum bir başka siteye baktım yabancı siteydi advance wipeden systeam data ınternal storage filan hepsını silmemi söyledı yaptım şu an telefon aaçılmıyor twrpden açmaya çalışıyorum sistem dosyaları yüklü değil gibi hata alıyorum açmaya çalışıncada casper logosu gelıyor 1 sanıye sonra kapanıyor tekrar açılıyor saatlerce devam ediyor öyle lütfen yardım edın daha elimi sürmem böyle şeylere zaten pek bilgim yoktu söylenilenleri yaptım öğrenciyim durumlar kötü yeni telefon almam imkansız
:(
(not: twrp giriyor ama instal filan çalışmıyor fast mode alabılıyorum telefonun önceden yedeğini almadım kilidi filan açık birazda rootlu sayılır)

Öncelikle geçmiş olsun Cihazın Soft Brick olmuş.

Çözüldü - Casper VIA G3 Stock Rom | GSM TURKEY

Şuradaki romu yüklemeyi deneyebilirsin.

@Subzorro merhabalar cevap verdiğiniz için teşekkürler o dosyayı defalarca indirdim dosyayı çıkartırken bazı dosyaları siliyor 169 mbdı galıba dosya çıkartınca 168 mb oluyor başka sitelerdende denedim o dosyayı hepsınde aynı hatayı alıyorum pcnin windows virüs ayarlarını hepsini kapattım ama hep aynı hatayı alıyorum başka bir çözüm verebilirmisiniz lütfen içindeki verilerden zaten ümidim geçti bari telefonsuz kalmayayım

General Mobile GM 8 GO SP Flash Tool Rom Yükleme - YouTube

Bu videoyla aynı.Download Agent kısmına DA dosyasını Scatterede yanındaki Scatteri seçin.
İndirdikelerinin ikisini tek klasörde birlşeştirirsen daha basit olur.

sizi çok rahatsız ettim kusura bakmayın ama benmi yanlış yaptım acaba telefonu kapattığım gibi fastmodeye giriyor fastmodede rom atmamda bir sakınca yok diye düşünüyorum neyse flash programında download-agent yazan yere sizin verdiğiniz da file içindeki MTK_AllInOne_DA.bin
dosyasını seçtım scatter-loading file bölümünede casper via g3 rom dosyasının içinde bulunan MT6765_Android_scatter seçıyorum authentication file kısmına birşey seçmıyorum aşağıda tikli olan bölümde çoğu seçılı ama tee1 tee2 vendor systeam userdata kısımları seçılı değıl yınede telefonu bağlıyorum fastmodede download dıyorum oyle hıç bırşey olmuyor beklıyor flashın ıçındekı driverlarıda kurdum acaba bır yanlışmı yaptım yanlış yaptıysam özür dilerim hayatımda ilk defa bu kadar ince bir işe girdim eskiden direk fabrika ayarlarında döndürüyordum
:D
düzeneleme: galibasp flash benım telefonu görmüyor usb takınca pcden usb takıldı sesı gelıyor ama sp görmüyor gibi geldi bana

Son düzenleme:
General Mobile GM 8 GO SP Flash Tool Rom Yükleme - YouTube

Bu videoyla aynı.Download Agent kısmına DA dosyasını Scatterede yanındaki Scatteri seçin.
İndirdikelerinin ikisini tek klasörde birlşeştirirsen daha basit olur.
tamamdır artık systeam tee1 tee 2 filan onları hepsini görüyor ama download bastığımda hiçbirşey olomuyor telefon fastboot modede bana göre telefonu görmüyor spflash acaba başka bir sürümünümü yüklesem yardımların içinde çok teşekkür ederim

tamamdır artık systeam tee1 tee 2 filan onları hepsini görüyor ama download bastığımda hiçbirşey olomuyor telefon fastboot modede bana göre telefonu görmüyor spflash acaba başka bir sürümünümü yüklesem yardımların içinde çok teşekkür ederim

MTK sürücüleri kurun telefonu kapalı biçimde ses açma basılı bağlayın görecektir.Açma basılı görmezse ses kısma basılı bağlayın.İkisindede görmezse sesma açma ve kısma basılı bağlayın.MTK sürücüleri önemli.

MTK sürücüleri kurun telefonu kapalı biçimde ses açma basılı bağlayın görecektir.Açma basılı görmezse ses kısma basılı bağlayın.İkisindede görmezse sesma açma ve kısma basılı bağlayın.MTK sürücüleri önemli.
YA SİZDEN ALLAH RAZI OLSUN TELEFONUM SONUNDA AÇILDI Allah sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin

benim gibi aynı sorunu yaşayanlar için ne yapacağınızı anlatıyorum yukardaki kralın verdiği dosyaları indirin 7zip ile çıkarın SP Flash Tool V5.1812.00 indirin driverları yükleyın kurulumu yapın yine kralın dediği flashın içine dosyaları yerleştirin şimdi eğer cihaz sürekli kapanıp açılıyorsa rahat durmuyorsa tam kapandığı an ses açma tuşuna basılı tutarak usb bağlayın hemen download basın eğer aaçıldığı gibi fastboot modeye giriyorsa kapatma tuşuna uzun süre basın tam kapandığı an tekrar fastboot modeye girmeden yine ses açma ve usb bağlama işlemini yapın dosyalar 1-2 dk da atılıyor birde dosya atma işlemi yapıldığı zaman cihaz hemen açılmıyor logoda takılı kalıyor ses açma ve kapatma tuşu uzun süre basın recovery modeye girin ordan Wipe Data / Factory Reset kısmını seçtığınız zaman cihaz sorunsuz şekilde ilk aldığınız gün gibi açılıyor

Geri
Üst Alt