Stock Rom Casper VIA G4 Stock ROM Atarken Sustu

• Konbuyu başlatan Eren1667
  • Başlangıç tarihi
E

Eren1667

herkese iyi günler önce yaklaşık 1 hafta önce burdaki makalelerden casper via g4 stock romunu buldum ve yazılım atmak için işe koyuldum
cihazın geliştirici seçeneklerinden oem kilidini açtım bilgisayara mediatek usb driverlarını yükledim sp flash tool a geçtim
yazılım yüklemeye başlarken hata verdi verified boot is enabled -please download signed image (md1img-verified.img) hatsını verdi ve sustu
cihaza uygun rom bulamadım en son xianomi redmi 6 nın stock romunu buldum onu yüklemeye çalıştım sorunsuz yüklendi xianomi logosu geldi cihaz açıldı fakat rom
uyumsuz olduğu için dokunmatik ve hiçbişey çalışmamaya başladı, cihazın bataryayı söküp ses kısmaya tuşunu basınca flash tool üzerinden yeniden yükleme yapılabiliyor
cihazımı nasıl düzeltebilirim uygun romu nasıl bulabilirim şimdiden sağolun iyi günler.

deneyeceğim sağolun bir gelişme olursa yazarım
yükleme yaparken mtk auth bypass programını önce çalıştırcan sonra spflash tool dan yazılımı başlatcan mtk auth yapmazsan verified boot hatısı alırsın

yükleme yaparken mtk auth bypass programını önce çalıştırcan sonra spflash tool dan yazılımı başlatcan mtk auth yapmazsan verified boot hatısı alırsın
dediğiniz gibi yaptım önce mtk bypassı çalıştırdım sonra bypassa bastım flash tool dan format + download yapıp downloada bastım ve verified boot is enabled -please download signed image (md1img-verified.img) hatasını veriyor

evet denedim ama olmadı fakat işlemi yaparken program şöyle bir dosya oluşturuyor (bootrom_1894.bin) ve bunu kaydetmemi istiyor acaba bu dosyayla alakalı olabilirmi.

Geri
Üst Alt