adnanmirsad56

FREE PALESTINE
Genel Moderator
Casper VIA P2 Stock Rom İsteği

Elinde olan veya elinde ikinci el olan arkadaşlarım bu tarz bulunmayan cihazların yazılımını cihazdan çekip bizimle paylaşabilirmisiniz.,
Şimdiden Teşekkürler.

Edit= Çözüldü.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Casper VIA P2 Stock Rom İsteği

Elinde olan veya elinde ikinci el olan arkadaşlarım bu tarz bulunmayan cihazların yazılımını cihazdan çekip bizimle paylaşabilirmisiniz.,
Şimdiden Teşekkürler.

.
Elime geçerse EFT Dongle ile yedeğini çekerim. MTK İşlemcili bir cihaz.

MediaTek MT6753

Merhaba. Telefona farklı bir ROM attım IMEI silindi. Ne yaptıysam IMEI yükleyemedim. ROM dosyasını ararken denk geldim. Dosyayı indirdim fakat arşiv hasarlı diyor açılmıyor. Farklı bir programla mı kullanılıyor? Stock ROM yüklemek istiyorum ve IMEI düzeltmem lazım. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba. Telefona farklı bir ROM attım IMEI silindi. Ne yaptıysam IMEI yükleyemedim. ROM dosyasını ararken denk geldim. Dosyayı indirdim fakat arşiv hasarlı diyor açılmıyor. Farklı bir programla mı kullanılıyor? Stock ROM yüklemek istiyorum ve IMEI düzeltmem lazım. Yardımcı olabilir misiniz?
7zip programını kullanarak arşivden çıkarmayı denermisiniz.

7zip programını kullanarak arşivden çıkarmayı denermisiniz.
İlginiz için teşekkür ederim . 7-zip ile açıldı, winrar açmıyor.
Sinir bozucu bir arayüzü var. Bu yüzden orjinal üreticinin Gionee A1 Lite rom'u yükledim. Çok farklı bir rom olduğunu söyleyemem. Bu arada IMEI silindi, root işlemi de yok IMEI tekrar yükleyemedim. IMEI değiştirmek gibi bir derdim yok, bir kaç ay önce faturalı sıfır aldığım cihaz. IMEI tekrar yüklemek için ne yapabiliriz fikriniz var mı? Birçok program denedim fakat yükleyemedim.

Sinir bozucu bir arayüzü var. Bu yüzden orjinal üreticinin Gionee A1 Lite rom'u yükledim. Çok farklı bir rom olduğunu söyleyemem. Bu arada IMEI silindi, root işlemi de yok IMEI tekrar yükleyemedim. IMEI değiştirmek gibi bir derdim yok, bir kaç ay önce faturalı sıfır aldığım cihaz. IMEI tekrar yüklemek için ne yapabiliriz fikriniz var mı? Birçok program denedim fakat yükleyemedim.
BURDAKİ konumuzu inceleyebilirsiniz. Aynı işlemleri yapınız.
BURDAN DA BAKABİLİRSİNİZ

BUDA modem dosyası

Geçmiş olsun :) iyi forumlar dileriz

Selam. Bu telefon başımın belası. :) Türkmenistan'da telefonun siyah temalı menü güneşli yerde okunmadığından menüyü beyaza çeviremediğim için fabrika ayarlarına dönderdim. IMEI gitti. Geçersiz IMEI yazıyordu. Maui Meta ile IMEI düzelttim ama Bluetooth ve Mac adresleri silinmiş. IMEI ekranında da aşağıdaki mesaj çıkıyor fakat IMEI değiştirdim. BT ve Wifi Mac adresini root olmadan değiştirme imkanımız yok mu? Root yöntemi henüz yok sanırım. Türkmenistan'da internet problem, istediğin sayfayı açamıyorsun zaten çoğu sayfa yasak, açılmıyor. "Warning NVRAM Err=0x10" hatasıyla uğraşıyorum, her telefonu açtığımda Mac adresi değişiyor. Yardımlarınızı rica ediyorum.

nvram.jpg

Selam. Bu telefon başımın belası. :) Türkmenistan'da telefonun siyah temalı menü güneşli yerde okunmadığından menüyü beyaza çeviremediğim için fabrika ayarlarına dönderdim. IMEI gitti. Geçersiz IMEI yazıyordu. Maui Meta ile IMEI düzelttim ama Bluetooth ve Mac adresleri silinmiş. IMEI ekranında da aşağıdaki mesaj çıkıyor fakat IMEI değiştirdim. BT ve Wifi Mac adresini root olmadan değiştirme imkanımız yok mu? Root yöntemi henüz yok sanırım. Türkmenistan'da internet problem, istediğin sayfayı açamıyorsun zaten çoğu sayfa yasak, açılmıyor. "Warning NVRAM Err=0x10" hatasıyla uğraşıyorum, her telefonu açtığımda Mac adresi değişiyor. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 342
Yeni #16
@Baris.Mizrakli ustamız size twrp yapar. twrp istek konumuza istek bildirip recovery dosyası upload ederseniz size yardımcı oalcaktır. twrp ile root yapaılabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 342
Cihazınıza stock rom veya custom rom yükleyip deneme yaptınız mı?

Cihazınıza stock rom veya custom rom yükleyip deneme yaptınız mı?
Stock ROM, 2-3 tane NVRAM.bin dosyası, factory reset vs bir sürü şey denedim. Az önce "ses kısma+power" ile factory mode açıp clear eMMC yaptım. Düzelmiş olabilir belki. Kurulum ekranında wifi seçiminde NVRAM WARNING çıkmıyor şuan. Ama bağlı olduğum wifi play.google.com adresini açmaya müsade etmediğinden telefonuda kurulum ekranından çıkaramadım. IMEI duruyor mu bilmiyorum. Internet burda çok sıkıntılı, bir an önce Türkiye'ye dönsem çözeceğim bir şekilde. Lanet bir telefonla lanet bir yerde yanlış zamanda uğraşıyorum. Düzeltmiştim ne güzel, güncellemesini vs yaptım kullanıyordum. Menü arkaplanı güç tasarruf modunda siyaha dönüştürüyor. Beyaz yapıyorum ama yine siyah çıkıyor. Onu düzeltmek için fabrika ayarlarına dönderdim. IMEI gitti, IMEI Maui Meta ile düzelttim bu seferde wifi mac ve bt adres gitti. Düzelteyim diye uğraşırken kurulum ekranında kaldık şimdide. Telefon çift hat, hem şirket hattım takılı hemde Türkmen hattı takılı. Şimdi kurulum ekranında kaldığımdan ikisini de kullanamıyorum. Türkmen hattı yarın lazım olacak. Şahsi telefonum Iphone 6s var (en kısa zamanda android'e döneceğim, IOS hiç bana göre değil) ona Türkmen hattını takıyorum, servis yok diyor. Nasıl bir beladır anlamadım. Bir an önce TR ye dönseydim iyi olacak :) Şuan gece 00:10 burada sabah 7 de kalkıp mesai ye geçeceğim ama halen telefonla uğraşıyorum. :)

Bu arada ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Telefonun IMEI kontrol etmek için Maui Meta ile bağladım. Sanırım buradan yüklediğim stock rom içindeki NVRAM dosyasındaki IMEI adresini almış. Kendi IMEI bilgilerini tekrar kodladım. Wifi de sanırım buradan aldığım rom daki adres. Öncekinde 00:00:22:xx:xx:xx gibi bişeyle başladığından Warning Nvram hatası veriyordu. Şuan kurulum ekranında hata yok mac adreside 48:a3:80:1a:xx:xx şeklinde devam ediyor. IMEI, Wifi Mac, BT adreslerini ekran görüntüsü almıştım, başıma gelecekleri tahmin ettiğimden. Mac adresinin yazdığım kısmı aynı, xx yazdığım sonu farklı. nvram.bin dosyasını düzenleyebileceğimiz bir editör yok sanırım. Hex olarak vs düzenleyebilsek, düzeltip yükleyebilirim galiba. Bir daha uğraştırmaz kalıcı olarak düzelir.

verdiğiniz rom u attım telefon çöktü

Geri
Üst Alt