Cep Telefonu Yazılım Tamirciliği

Değerli arkadaşlar, konunun yerini umarım doğru seçmişimdir. Mesleki olarak endüstriyel elektronik teknikeriyim ve fabrikalara ait PLC modülleri, motor sürücüleri, indikatörler, end. güç kaynakları ve benzeri cihazların tamirlerini yapıyorum. Şu an bu işi yurt dışında bir fabrikada icra ediyorum. Fakat yakın zamanda Türkiye döneceğim ve nasip olursa kendi işimi kurma gibi bir düşüncem var. İkamet edeceğim ilçede birde 2.el cep telefonu alım satımı, fatura ödeme, kontör yükleme ve cep telefonlarının daha çok yazılımlar ile ilgili onarımlarının sağlanacağı bir atölye kurmak istiyorum. Bu atölyeyi kurabilmek için sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Nelere dikkat etmeliyim? Cep telefonları ile ilgili deneyimim uzun zamandır sadece kendi kullandığım telefonları rootlayıp farklı farklı custom romlar yuklemekten, fabrıka cevresınde bırlıkte calıstıgımız arkadasların kırılan telefon ekranlarının değişim işlerinden ibaret. Mevcut durumda bu işi yapabilmem için nelere dikkat etmeliyim? Sizce bu işe girmelimiyim? Sizlerin önerilerini almam mümkün olur mu?

Fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

valla ustam güzel düşünmüşsün inşallah olur benim çevremde kimler kimler telefonculuk yapıyor hat açma işlemlerini bile beceremiyorlar hiç tamir yazılım işinden zerre anlamıyorlar başka ustalara veriyorlar şimdiden hayırlısı olsun bende kendim evde yapıyorum elimden geldiği kadar ben bile bu aralar ufak bir yer açmak düşünmeye başladım :)

Üstad gercekten önerimiydi yoksa eleştirdiniz mi karar veremedim ☺️ Tüm samimiyetim ile şunu belirtmek isterim ; konu içeriğinde yazdığım şekilde box, dongle vb gibi konulari internette araştırirken GSMTurkey ailesine ulaşıp üye oldum. Henüz elimde test edebilecek, üzerinde ugrasilabilecek bir cihazim yokken bile buradaki ilgi alaka, yapilan paylaşımlar, herhangi teknik bir konuda işin ustaları tarafından hızlıca destek olunduguna şahit olarak W3X deneme aboneliği aldim ☺️ Daha fazla uzatmadan yazayım, sayenizde bu iş ile ilgili öz güvenim tavan yaptı ve bu konuyu açtım ☺️

valla ustam güzel düşünmüşsün inşallah olur benim çevremde kimler kimler telefonculuk yapıyor hat açma işlemlerini bile beceremiyorlar hiç tamir yazılım işinden zerre anlamıyorlar başka ustalara veriyorlar şimdiden hayırlısı olsun bende kendim evde yapıyorum elimden geldiği kadar ben bile bu aralar ufak bir yer açmak düşünmeye başladım :)
İnşallah sizinde gönlünüze göre olur, işlerinizi rast gideceği bir atölye kurarsiniz üstad.

inşallah usta hayırlısı cümlemiz için yazılım konusunda gözün arkada kalmasın forumdaki ustalar hep yardımcı oluyor bana bir çok konuda yardımcı oldular sizede mutlaka bende diğer ustalarda yardımcı oluruz

Bende 18 yaşındayım ve öğrenciyim :) Evde bir yerden başladım dün w3x satın aldım ve gerekli araçları alınca başlayacağım tamamen , android konusunda (yazılım) üst düzey bilgim var desem yeridir. Hayırlısı neyse o olsun diyelim ;)

Kardeşim umarım seninde herşey gönlüne göre olur, evde kurduğun atölyeni geliştirme fırsatı elde ederek daha işlevsel bir atölye açarsın. GSMTurkey ailesinde ki diğer üstadlarımız gibi paylaşımlarınla yeni başlayacak kişilere ışık olmanı isteriz ☺️

Arkadaslar merhaba, daha once is yeri acacagimdan bahsetmistim :) Cok sukur istedigim sekilde isyeri kiralayabildim. Burada oncellikli olarak endustriyel elektronik sistemlerin tamirini yapacagim, yakin cevremde de olusacak ihtiyaclar icin cep telefonu yazilim isleri ile de ugrasmak istiyorum. Daha once bu sebep ile W3X uyeligi acmistim fakat aktif olarak kullanamadim. Simdi onerilerinize ihtiyacim var. Bu isler icin kingboxi uyeligi mi almaliyim yoksa Xiaomi, Huawei , Samsung telefonlar icin ozellikle onereceginiz tek bir box olurmu.

Su an Cezayirdeyim ve burada satilan box lara ait yaklasik fiyatlarida vereyim. Turkiye ile fiyat karsilastirmasi yapabilirseniz sevinirim.

Z3X Tools (210 USD)
Octoplus Pro (210 USD)
UMT Dongle (100 USD)
Chimira Dongle (210 USD) Sadece cep telefon parcasi satan dukkanlardan aldigim fiyattir tam manasiyla ozelliklerini bilmiyorum.

6.jpg

• Beğen
Tepkiler: Cvt
Arkadaslar merhaba, daha once is yeri acacagimdan bahsetmistim :) Cok sukur istedigim sekilde isyeri kiralayabildim. Burada oncellikli olarak endustriyel elektronik sistemlerin tamirini yapacagim, yakin cevremde de olusacak ihtiyaclar icin cep telefonu yazilim isleri ile de ugrasmak istiyorum. Daha once bu sebep ile W3X uyeligi acmistim fakat aktif olarak kullanamadim. Simdi onerilerinize ihtiyacim var. Bu isler icin kingboxi uyeligi mi almaliyim yoksa Xiaomi, Huawei , Samsung telefonlar icin ozellikle onereceginiz tek bir box olurmu.

Su an Cezayirdeyim ve burada satilan box lara ait yaklasik fiyatlarida vereyim. Turkiye ile fiyat karsilastirmasi yapabilirseniz sevinirim.

Z3X Tools (210 USD)
Octoplus Pro (210 USD)
UMT Dongle (100 USD)
Chimira Dongle (210 USD) Sadece cep telefon parcasi satan dukkanlardan aldigim fiyattir tam manasiyla ozelliklerini bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 9042

Box fiyatları pahalı Türkiye'den alırsınız gelince.Samsung için z3x yada Chimera tool.Xiaomiler için UFI ve UMT gerekiyor.

Box fiyatları pahalı Türkiye'den alırsınız gelince.Samsung için z3x yada Chimera tool.Xiaomiler için UFI ve UMT gerekiyor.

Ustad bilgilendirme icin tesekkur ederim. O halde sadece Z3X ve UMT temin etsem baslangic icin yeterli olacak sanirim.

Z3X Tools (210 USD)
Octoplus Pro (210 USD)
UMT Dongle (100 USD)

Ekli dosyayı görüntüle 9042
valla hocam umt z3x ve chimera işini gorur octoplus gerek yok bence. bendede var frptoolunu kullanıyorum sadece bide eft dongle şart :)

Bende 18 yaşındayım ve öğrenciyim :) Evde bir yerden başladım dün w3x satın aldım ve gerekli araçları alınca başlayacağım tamamen , android konusunda (yazılım) üst düzey bilgim var desem yeridir. Hayırlısı neyse o olsun diyelim ;)
Gözlerim yaşardı utku bey sizleri burda görmek :D

Geri
Üst Alt