Bilgi Chimera Hesabı Aldığımda Yaşadığım Sıkıntılar.

theflood

Üye
S.a arkadaşlarım 25.10.2020 tarihin`de yaşamış olduğum bi sorunu benimle aynı hataya düşmemeniz için paylaşmak istiyorum.Chimra hesabı anlaşıp satın aldım progsm diye bir kullanıcıdan telefonuda var adminler vs isterlerse paylaşırım.1 aylık hesabı 900 tl karşılığında aldım döemesini yaptım dekont saklıdır duruyor bu ayın sonuna kadar sıkıntı yok aralık 8`de chimraya giremedim locked user.yani engellenmiş hesap diye müşteri hizmetleriyle görüştüm şifreleri emaili herseyi kendime göre değişmeme rağman ilk hesabı alan kişinin kartından alındığı için bu bana satan adam bankaya diyorki benim haberim yoktu ödeme bilgi dahilimde değil vsvs chimrada ödemeyi bankaya yolluyor adamın kk`ta tabi benim hesap kapatıldı adam hem benden aldı hem kartına ödemeyi aldı sonra engelledi ulaşamadık polise verdim eettim yani güvenilir tanıdık olmayınca bu tür hesaplar devirde alsan olmuyormuş ilk defa başıma geldi ...İyi forumlar herkese.

O parayı kabullenip nasıl yiyecek hayret ediyorum ölene kadar o yaptığı sahtekarlığı unutmayacaktır her zaman rahatsız edecektir onu

O parayı kabullenip nasıl yiyecek hayret ediyorum ölene kadar o yaptığı sahtekarlığı unutmayacaktır her zaman rahatsız edecektir onu
Okadarını düşünseydi yapmazdı böyle adama whatsapdan rica ettim işlem yapıyordum hesap giti yaşadığım mağduriyetlik 2 misli hem dükkanda rezil oldum hemde bu durumda anlamadı 2 elimde yakandadır dedim dünya ahiret gel etme eyleme yok adam tınlamadı bile

Geçmiş olsun ustam, ne yazık ki bu tarz dolandırılma olayları çoğaldı, pandemiden dolayı alışverişler artık çoğunlukla gruplarda yapılmaya başlandı buda beraberinde dolandırıcıları da it gibi çoğalttı, sana tavsiyem böyle bir alışveriş yapacağın zaman ya referans al ya da get açtır, tabi dijital programları ikinci el olarak almamayı tavsiye ederim, tekrar geçmiş olsun

Bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız, en güzeli kendi adınıza veya bilindik bir aracı ile Tool satın almanızdır. box/dongle harici authenticator olmadığı durumlarda sadece hesap üzeri işlem yapıldığı takdirde kendinizi hiç bir şekilde tam olarak güvenceye alamazsınız. Karşıdaki insanın karakterini bilemezsiniz, en güzeli kendinizi garantiye alıp 300-500 fazla vermek, en azından kafanız rahat olur. Bu gibi yaşanılan talihsiz olaylar başınıza daha büyük maddi sıkıntılar açar, müşteri cihazları elinizde bekler. Geçmiş olsun

Geçmiş olsun bu tarz durumların önüne geçmek için nasıl önlemler alabileceğimizi düşünmekteyim.
Muhtemelen Dongle harici 2. el Chimera salış atışlarına izin vermeyeceğiz.

Geçmiş olsun ustam, ne yazık ki bu tarz dolandırılma olayları çoğaldı, pandemiden dolayı alışverişler artık çoğunlukla gruplarda yapılmaya başlandı buda beraberinde dolandırıcıları da it gibi çoğalttı, sana tavsiyem böyle bir alışveriş yapacağın zaman ya referans al ya da get açtır, tabi dijital programları ikinci el olarak almamayı tavsiye ederim, tekrar geçmiş olsun
Teşekkürler düşdük bi tongaya burdada yazıstık konustuk okadar nebilim oldu işte :)
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız, en güzeli kendi adınıza veya bilindik bir aracı ile Tool satın almanızdır. box/dongle harici authenticator olmadığı durumlarda sadece hesap üzeri işlem yapıldığı takdirde kendinizi hiç bir şekilde tam olarak güvenceye alamazsınız. Karşıdaki insanın karakterini bilemezsiniz, en güzeli kendinizi garantiye alıp 300-500 fazla vermek, en azından kafanız rahat olur. Bu gibi yaşanılan talihsiz olaylar başınıza daha büyük maddi sıkıntılar açar, müşteri cihazları elinizde bekler. Geçmiş olsun
Çok teşekkürler aslında kendi hesabım vardı yenilicetim buda 1aylıktı cazip geldi bilmiyordum böyle olacağını kaldıkı chimra geri ödemeyi nasıl kabul etti oda ayrı bi sorun neyse sağlık olsun tecrübe edindik.

Geçmiş olsun bu tarz durumların önüne geçmek için nasıl önlemler alabileceğimizi düşünmekteyim.
Muhtemelen Dongle harici 2. el Chimera salış atışlarına izin vermeyeceğiz.
Çok teşekkürler dostum konuyu açmamdıkı amaçda biraz bu yönde 2 el chimra satışları risk teşhir etmekte bilmiyorduk valla öğrettiler bu yaşdan sonra.

Siteden üyelerimizden yöneticilerimiz de Chimera Tool aldılar ama sorun olmadı. Ama tabiki bu sorun olmayacağı anlamına gelmez. 900 1000 TL bunlar büyük paralar değiller. Elbet kazanılır ama bu sahtekarlığı yapanlar nasıl hesap verecekler. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. O para ondan hayli hayli çıkar. Uyanıklık yaptığını sanıyor. Siteden kullanıcı adı vesaire varsa bizde gerekeni yapalım.

Siteden üyelerimizden yöneticilerimiz de Chimera Tool aldılar ama sorun olmadı. Ama tabiki bu sorun olmayacağı anlamına gelmez. 900 1000 TL bunlar büyük paralar değiller. Elbet kazanılır ama bu sahtekarlığı yapanlar nasıl hesap verecekler. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. O para ondan hayli hayli çıkar. Uyanıklık yaptığını sanıyor. Siteden kullanıcı adı vesaire varsa bizde gerekeni yapalım.

Kişi çoktan banlanmış yukarıda şikayet yazan arkadaşa açıktan iletişim bilgisi vermiş ve banlanmış.

serdar hocam zaten öyle burada paylaşmamdaki amaç bilgilendirmek amaçlı siteyle alakalı bir durum değil direk sizlerden almadım çünki üye sonucta kimke kimseyi tanıyamz :) başımın gözümün sadakası olsun o kişiye yapcak bişi yok ilginiz alakanız için ayrıca teşekkürler gsmturkey ailesi.

Geri
Üst Alt