Yardım Chimera Tool ile Full Backup Full Restore Hakkında

Merhabalar ustalar benim merak ettiğim birşey var. Mesala bir arkadaşımız chimera ile Samsung marka a326b yani aynı marka aynı model cihazın Chimera ile full yedegını alsa bana atsa ben aynı marka samsung aynı model a326b ye yükleyebilirmiyim EFS silindiği için geri getiremiyorum yedeğimde yok. Böyle birşey mumkun oluyormu yada calısırmı deneyen varmıdır. Chimera destekle gorsutum pek anlayamadım yada anlatamadım aynı imei aynı seri no cihaz olmadıgı sürece restore yapmak mümkün değil dediler. doğrumudur. ?

Merhabalar ustalar benim merak ettiğim birşey var. Mesala bir arkadaşımız chimera ile Samsung marka a326b yani aynı marka aynı model cihazın Chimera ile full yedegını alsa bana atsa ben aynı marka samsung aynı model a326b ye yükleyebilirmiyim EFS silindiği için geri getiremiyorum yedeğimde yok. Böyle birşey mumkun oluyormu yada calısırmı deneyen varmıdır. Chimera destekle gorsutum pek anlayamadım yada anlatamadım aynı imei aynı seri no cihaz olmadıgı sürece restore yapmak mümkün değil dediler. doğrumudur. ?
doğrudur ustam efs her cihazın sadece kendi içindir başka yedek yüklenmez

Bu işlem sadece cihazın yazılımsal sorununu düzeltir. Yani cihaz brick ise ayağa kaldırır veya EFS alanı bozulmuş ise orayı düzeltir. Ama her cihazın EFS yani original IMEI yedekleri kendine özgüdür. Bir başka aynı model EFS yüklendiği zaman o alanı onarır ama original IMEI gelmez. Orginal IMEI için original yedekleri lazım.

Tüm videolar: https://www.youtube.com/playlist?list=PLy3DUl4-MY1OvomBk9s5_XrY09eDLkdi1

Geri
Üst Alt