Chimera Tool ile IMEI Repair Sonrası Sıfırlama ve "Ağda Kayıtlı Değil" Hatası

• Konbuyu başlatan kermeserds
  • Başlangıç tarihi
K

kermeserds

Merhaba Arkadaşlar,

Samsung S8 telefonumun IMEI'ini telefoncuda Chimera Tool ile repair yaptırdım. ve uzun bir süre sorunsuz olarak kullandım. Sonrasında Yurtdışına çıktım ve "Yeni Servis Sağlayıcısı" uyarısı almaya ve arama yapamamaya başladım bundan dolayı da Telefonu Sıfırladım. Sıfırladıktan sonra yeni Firmware atmak zorunda kaldım ve de baştan Root yaptım ama şimdi de "Ağda Kayıtlı Değil" hatası alıyorum. Telefonum şu anda Rootlu, Magisk Manager yüklü ve KG State: Cheking olarak yazıyor. IMEI değişmedi ve hala telefoncunun sonradan yüklediği IMEI numarası duruyor. Şu andan sonra nasıl bir yol izlemem gerekli acaba bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung S8 telefonumun IMEI'ini telefoncuda Chimera Tool ile değiştirttim ve uzun bir süre sorunsuz olarak kullandım. Sonrasında Yurtdışına çıktım ve "Yeni Servis Sağlayıcısı" uyarısı almaya ve arama yapamamaya başladım bundan dolayı da Telefonu Sıfırladım. Sıfırladıktan sonra yeni Firmware atmak zorunda kaldım ve de baştan Root yaptım ama şimdi de "Ağda Kayıtlı Değil" hatası alıyorum. Telefonum şu anda Rootlu, Magisk Manager yüklü ve KG State: Cheking olarak yazıyor. IMEI değişmedi ve hala telefoncunun sonradan yüklediği IMEI numarası duruyor. Şu andan sonra nasıl bir yol izlemem gerekli acaba bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
Birşey yapamazsınız.
Chimera ile patch network yapmadı gerekiyor tekrar

Merhaba Arkadaşlar,

Samsung S8 telefonumun IMEI'ini telefoncuda Chimera Tool ile repair yaptırdım. ve uzun bir süre sorunsuz olarak kullandım. Sonrasında Yurtdışına çıktım ve "Yeni Servis Sağlayıcısı" uyarısı almaya ve arama yapamamaya başladım bundan dolayı da Telefonu Sıfırladım. Sıfırladıktan sonra yeni Firmware atmak zorunda kaldım ve de baştan Root yaptım ama şimdi de "Ağda Kayıtlı Değil" hatası alıyorum. Telefonum şu anda Rootlu, Magisk Manager yüklü ve KG State: Cheking olarak yazıyor. IMEI değişmedi ve hala telefoncunun sonradan yüklediği IMEI numarası duruyor. Şu andan sonra nasıl bir yol izlemem gerekli acaba bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
Cihaza patch yapılması lazım. Cihazınız rootlu ise patch yapılır ve sorun ortadan kalkar.​

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Nasıl patch yapabilirim ve hangi dosya ile ? Android 9 kullanıyorum.

Anladım çok teşekkür ederim bu işlem için Chimera Start Licence alsam yeterli olur mu ?

Anladım çok teşekkür ederim bu işlem için Chimera Start Licence alsam yeterli olur mu ?
evet yeterli olur ama bazen s8 lerde patch yaptığında da gelemeyebiliyor riski göze almalısın yada teknik bir servis bulup hiç uğraşmadan ücreti ile yaptırabilirsin

Çok teşekkür ederim. Forumdan Remote yapabilecek olan varsa özelden yazabilir yurtdışında olduğum için burda servise götürmek biraz zahmetli olucak.

Çok teşekkür ederim. Forumdan Remote yapabilecek olan varsa özelden yazabilir yurtdışında olduğum için burda servise götürmek biraz zahmetli olucak.
Bu ara yoğun çalışıyoruz pek vaktimiz olmuyor. Cihazın arama kısmından *#1234# yapıp çıkan resmi konuya atın bakalım.

Sağolun Hocam. Dediğiniz gibi Chimera'yı satın aldım fakat modem downgrade yapılması gerekliymiş heralde.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190702-224314_DeviceKeystring.jpg
    Screenshot_20190702-224314_DeviceKeystring.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 24
IMEI Repair yaparken

Repair imei...
Checking modem version.
Reading modem. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
This modem is not appropriate (G950FXXU5DSFB). Please downgrade if possible!
Unsupported modem version.
Finished at local time: [07.02.19 22:52:42]
WorkID: 64804208

Bide Patch atmaya çalışırken bu hata

Preparing...
Checking current patchcert.
Checking modem.
Unsupported modem: G950FXXU5DSFB
Finished at local time: [07.02.19 22:39:11]
WorkID: 64802126

IMEI Repair yaparken

Repair imei...
Checking modem version.
Finished at local time: [07.02.19 22:52:42]
WorkID: 64804208

Bide Patch atmaya çalışırken bu hata

Preparing...
Checking current patchcert.
Checking modem.
Unsupported modem: G950FXXU5DSFB
Finished at local time: [07.02.19 22:39:11]
WorkID: 64802126
Burada bulunan yazılımı indirin yükleyip format atın deneyin.

Denedim hocam, aynı hatayı aldım

Repair imei...
Checking modem version.
Finished at local time: [07.03.19 14:42:56]
WorkID: 64876351

Denedim hocam, aynı hatayı aldım

Repair imei...
Checking modem version.
Finished at local time: [07.03.19 14:42:56]
WorkID: 64876351
Combination + Yazılım Yükeleyip Deneyin Hocam

Nasıl ilerlemem lazım hocam biraz ayrıntıya girebilir misiniz ve combination dosyasını nerden bulurum ?

PRODUCT NAME: SM-G950F
CURRENT BINARY: Custom (0xe)
KG State : Checking
FRP LOCK: OFF
OEM LOCK: OFF
Secure Download: Enabled
CCIC = S2MM05 hw: 6 boot: 7 main:43
CARRIER ID: DBT
WARRANTY VOID: 1 (0X030c)
RP SWREV: B:5 K:4 S:4
DID = 02354c5f1513
EVT 1.1