Yardım Chimera Tool veya Dongle Hakkında Geniş Kapsamlı Bilgi

enesbasar1

Üye
Değerli ustalarım,

Ben chimera Tool almayı düşünüyorum lakin aklımda bir kaç soru var bilgilendirirseniz sevinirim.

1) Chimera Dongle 190 USD, Chimera Samsung Active 110 USD, Chimera Tool Pro 1 Yıllık Lisans 155 USD bunların hangisini almalıyım ?
2) Örneğin elime gelen cihazları destekleyip desteklemediğini program üzerinden mi yoksa sitesinden mi veya nereden takip etmeliyim ? (Güvenlik Yamaları vs)
3) Kredi kullanımı hangi durumlarda kullanılıyor.
4) Gerekli yazılımları program üzerinden indirebiliyor muyum ?
5) Güncellemeler ayda yılda bir mi geliyor yoksa yeni çıkan cihazlara yönelik haftalık mı geliyor ?
6) Sadece samsung cihazlar için mi repair desteği sunuyor ?
7) z3x den ayıran özelliği nedir ?

NOT: Destek bölümünden araştırdım lakin 2019 da felan yazılanlar var güncel bilgi almak için konu açtım.

Değerli ustalarım,

Ben chimera Tool almayı düşünüyorum lakin aklımda bir kaç soru var bilgilendirirseniz sevinirim.

1) Chimera Dongle 190 USD, Chimera Samsung Active 110 USD, Chimera Tool Pro 1 Yıllık Lisans 155 USD bunların hangisini almalıyım ?
2) Örneğin elime gelen cihazları destekleyip desteklemediğini program üzerinden mi yoksa sitesinden mi veya nereden takip etmeliyim ? (Güvenlik Yamaları vs)
5) Güncellemeler ayda yılda bir mi geliyor yoksa yeni çıkan cihazlara yönelik haftalık mı geliyor ?

NOT: Destek bölümünden araştırdım lakin 2019 da felan yazılanlar var güncel bilgi almak için konu açtım.
1)
190 USD olan Dongle içinde yani usbye doğrulayıcı takıyorsunuz istediğiniz kadar kullanıyorsunuz bilgisayar değiştirmeden etkilenmiyorsunuz.
110 USD olan sadece Samsung modülü
155 USD olanda Donglesiz sadece program sürümü (Bilgisayar değiştirirseniz 48 saat bloklanıyorsunuz.)
2)
Desteklere model olarak sitesinden bakılıyor.Güvenlik yapamalarını belirtmiyorlar yamalar tecrube ile ya da cihazı bağlayınca patch cert kısmında çıkan yama metod tarihine göre belirleniyor.
3)
Read Codes online işlemi kredili.(Sim Unlock)
4)
Samsung tüm romlar var neredeyse sadece chimerada kullanılabilir kendine özel uzantısı var.
5)
Güncellemeler haftalık fakat Samsung android sürüm artışlarında güncellemeler 5-6 ayı bulabiliyor.
6)
Genelde samsung için kullanılıyor farklı MTK cihazlara yada QC cihazlarada repair desteği var.
7)
z3x ten ayrılan özelliği verdikleri cihaz patch destekleri kimi cihazlarda da z3x daha iyi kafa kafaya gidiyorlar diyebiliriz.

Değerli ustalarım,

dongle almana gerek yok kısaca söyle söylim bu işi yapan ustaya kesinlikle olmalı kredi sadece sim unlock ve frp unlocta kesiyor yazılım indire bilirsin

Hocam gerçekten süpersiniz aydınlattınız.
"190 USD olan Dongle içinde yani usbye doğrulayıcı takıyorsunuz istediğiniz kadar kullanıyorsunuz" sitede 1 yıl full aktiviteli yazıyor yani bunu aldığımda 1 yıl herşeyi kullanıyorum sonra bitiyor mu yoksa program sürümünden (155 usd olan) dan tek farkı farklı pclere takınca bir problem olmayışımı orda bir soru işareti kaldı ?

Hocam gerçekten süpersiniz aydınlattınız.
"190 USD olan Dongle içinde yani usbye doğrulayıcı takıyorsunuz istediğiniz kadar kullanıyorsunuz" sitede 1 yıl full aktiviteli yazıyor yani bunu aldığımda 1 yıl herşeyi kullanıyorum sonra bitiyor mu yoksa program sürümünden (155 usd olan) dan tek farkı farklı pclere takınca bir problem olmayışımı orda bir soru işareti kaldı ?

Donglenin avantajı bilgisayarı değiştirdiğinizde 48 saat beklemenizi engelliyor.Başka bir olayı yok.

peki sizin şahsi görüşünüz z3x mü chimera mı ?

Ustam youtube'dan bir kaç tane video izledim chimera ile alakalı cihazlara root yapmadan direk repair kısmından imei yazıp sonrada patch cert yapıyor. Ama forumdaki başarı raporlarında Root Magisk ile yapıldı ifadeleri var. Sorum; Her samsung cihazına root yapılacak mı ? yapılacak ise root chimera üzerinden mi yapılıyor yoksa twrp sonra magisk mi yükleniyor ?
ikinci sorumda imei hangi durumlarda uçuyor samsung cihazlarında ?
Son sorumda repair işlemlerinde her cihaz sıfırlanıyor mu yoksa sıfırlanmıyor mu ?

Ustam youtube'dan bir kaç tane video izledim chimera ile alakalı cihazlara root yapmadan direk repair kısmından imei yazıp sonrada patch cert yapıyor. Ama forumdaki başarı raporlarında Root Magisk ile yapıldı ifadeleri var. Sorum; Her samsung cihazına root yapılacak mı ? yapılacak ise root chimera üzerinden mi yapılıyor yoksa twrp sonra magisk mi yükleniyor ?
ikinci sorumda imei hangi durumlarda uçuyor samsung cihazlarında ?
Son sorumda repair işlemlerinde her cihaz sıfırlanıyor mu yoksa sıfırlanmıyor mu ?

Bu soruya ben cevap vereyim, bakalım sitede ki diğer ustalar benim tecrübeme puan versinler :)

1-Cihaz dan cihaza sürüm den sürüme patch yada imei repiar işlemi değişiyor, çoğu cihazlar da zorunlu. Zaten chimeria da işlem yaptığınız da, yanın da Root yazar o işlemin root istediğini. Burada naçizane fikrim, rootlu cihazlar da daha iyi oluyor ama bazen root gittiğin de patch da düşüyor.

2-Android 6 yada 7 sürümleri ve üzerin de RMM olayı olduğu için ,artık SuperSU eskisi gibi sağlam çalışmıyor, bunun yerine Magisk geldi Supersu dan daha kaliteli. Tabi ki TWRP ile bunların hepsi şart.

3- Root olayın da yine her modeller de farklı olduğu gibi, EFT pro tool ile boot.img dosyası ile kolayca root yapıp cihazınızı TWRP olmadan da rootlaya bilirsiniz. Cihaz sıfırlansa bile root gitmez. Diğerlerin den en önemli farkları kolay basit ve kalıcı.

4-Repair işlemler de buda yine cihaz dan cihaza sıfırlama işlemi değişiyor ama genel de bazen oluyor bazen olmuyor, olduğu yer ise root sonrası sıfırlamadan dolayı. Burada naçizane fikrim cihazın her zaman sıfırlanması, repair açısın dan daha sağlam gibi geliyor bana en azından sorun olacak ise minimuma iniyor.

5- imei uçması genel de yanlış yazılım sonrası oluşur, veya güncelleme sırasın da cihaz şarj bitmesi gibi örnek olursa kapanması vs vs. Donanımsal ise zaten geçmiş olsun :)

Geri
Üst Alt