Development [EDIT]MTK İşlemciler İçin Boot Ekranı ve Şarj Animasyonu Düzenleme Rehberi (logo.bin)

Gizli İçerik
Gizli İçerik
DİKKAT: ANLATIM ŞAHSIMA AİTTİR. İZNİM OLMADAN ALINTILANMASI YASAKTIR.
Gizli İçerik
Gizli İçerik
1) SP Flash Tool
2) Logo Builder
3) logo.bin dosyası (Stock rom içerisinde bulunur.)
4) Eğer stock dosyaları editleyecekseniz herhangi bir fotoğraf düzenleme programı (Mesela Paint)
5) Beyin :D

1) Logo Builder programını açın.
2) Sol üstten "Create new project" butonuna tıklayıp gelen ekranda logo.bin dosyanızı seçin ve "AÇ" butonuna tıklayın.
1.png
3) Karşınıza gelen ekranda herhangi bir klasörü seçip onaylayın. (Görseller, seçtiğiniz klasöre çıkartılacak.)
2.png
4) Önceki adımdan sonra görseller seçtiğiniz klasörde olacak. Klasöre girin ve görselleri paint veya istediğiniz programla düzenleyin, başka cihazlardan aldığınız görsellerle değiştirin. (Çözünürlüğün aynı olduğundan emin olun. Yoksa bozuk görüntü ve animasyonlarla karşılaşabilirsiniz.)
3.png
5) İstediğiniz gibi düzenledikten sonra tekrar Logo Builder programına dönün ve "MAKE" butonuna tıklayın. Bu işlem sonucunda yeni logo dosyanız paketlenecek ve yüklemeye hazır hale gelecek.
4.png
6) İşlemin bittiğine dair pencere açıldıktan sonra orayı kapatıp tekrar klasöre dönün. Gördüğünüz gibi logo.bin ve update.zip dosyaları sizi karşılayacak.
5.png

ARTIK LOGO DÜZENLEME İŞLEMİ BİTTİ. SIRA YÜKLEMEKTE.

1) SP Flash Tool'u açın.
2) Scatter-loading file bölümünden choose butonuna tıklayıp gelen ekranda scatter dosyanızı seçin.
a.png
3) Logo bölümünün sağındaki dizine (boş veya dolu olabilir, önemli değil) çift tıklayıp çıkan pencereden yeni oluşturduğumuz logo.bin dosyasını seçin ve Aç butonuna tıklayın.
d.png
4) Seçimi yaptıktan sonra sol taraftaki kutucuklardan sadece logonun seçili olduğundan emin olun.

5) Download butonuna basın. Telefon kapalı haldeyken cihazı bilgisayara bağlayın, yükleme başlayacak. DOWNLOAD OK penceresi geldikten sonra cihazı bilgisayardan ayırın ve cihazı açın. Logo yüklenmiş olacak.

DİKKAT: Bu işlemler sonucunda doğabilecek zararlardan GSMTurkey.Net ekibi ve şahsım sorumlu değildir.

Ekli dosyalar

• a.png
    a.png
    114.8 KB · Görüntüleme: 53
  • b.png
    b.png
    184.3 KB · Görüntüleme: 54
Ben yakinen takip ediyorum. Merakla da yenilerini bekliyorum.

helal aslanım böyle devam

Güzel bir konu, telefon yazılım olayına ilk merak sardığım yıllarda Symbian üzerinde çok yapardım böyle şeyler. Nokia N8 im vardı. maziye götürdü teşekkür ederim

[QUOTE = "Barış HIRECE, post: 17369, member: 19"] [Confidential content] [Confidential content] [Confidential content] [Confidential content] [/ QUOTE]
thanks bro

Bakalım umarım işimize yarar. Teşekkürler

Geri
Üst Alt