Yardım EDL Kablosu Lazım (Turkcell T70 için)

akincelik

Üye
Selamun aleyküm, elimde Turkcell T70 cihaz var cihazın edl moduna geçmesi gerekiyor fakat yapamadım testpoint noktasından da sıkıntı oldu. Elinde EDL kablosu olan varsa kargo ile yollama şansı var mı? (Ankara'dayım) Ya da fotoğraflarla edl kablosu yapımı ve anlatımı yapabilecek birisi olursa çok makbule geçer.

Selamun aleyküm, elimde Turkcell T70 cihaz var cihazın edl moduna geçmesi gerekiyor fakat yapamadım testpoint noktasından da sıkıntı oldu. Elinde EDL kablosu olan varsa kargo ile yollama şansı var mı? (Ankara'dayım) Ya da fotoğraflarla edl kablosu yapımı ve anlatımı yapabilecek birisi olursa çok makbule geçer.
Elinde NCK varmı.

bende sıfır kutulu edl kablosu var ama türkcell için olurmu bilmem ben xiaomi cihazlar için sipariş etmiştim kullanamadım

Akın, TestPoint zor bir şey değil, evde birisinin cımbızı ile alıp yapabilirsin.

Yada bir tel parçası bakır kablo vb

@akincelik Bu cihaz için bunlara gerek yok. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Cihaz FTM modda açacaktır. Ardından Bilgisayarınızda CMD açın ve adb reboot edl yazın edl moda girer.

@akincelik Bu cihaz için bunlara gerek yok. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Cihaz FTM modda açacaktır. Ardından Bilgisayarınızda CMD açın ve adb reboot edl yazın edl moda girer.

Güzel çözüm fakat en son custom rom'da olduğumuz için ftm modu dahi gitti ilk aklıma gelen bu olmuştu. Maalesef bu moda da erişim yok.

Güzel çözüm fakat en son custom rom'da olduğumuz için ftm modu dahi gitti ilk aklıma gelen bu olmuştu. Maalesef bu moda da erişim yok.
En güzel yöntem o zaman test point ile edl moda almak.

Cihaza USB kabloyu takın. Cımbız ile test point noktalarını birleştirin hiç kıpırdamadan usb diğer ucunu pc'ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde hareket olunca cımbız çekin. Tabi bil çıkık olması lazım.

2 kişi ile yaparsanız daha kolay olur.

En güzel yöntem o zaman test point ile edl moda almak.

Cihaza USB kabloyu takın. Cımbız ile test point noktalarını birleştirin hiç kıpırdamadan usb diğer ucunu pc'ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde hareket olunca cımbız çekin. Tabi bil çıkık olması lazım.

2 kişi ile yaparsanız daha kolay olur.

edl ile düzelteceğiz evet, bir de edl kablosu oluyorsa ileride daha kolay olacaktır, testpoint ile uğraşmak zorunda kalmayız.

Testpoint'ten kısa devre yaptıramadım elim yüzünden, @Romman arkadaşıma kargoladım o edl'den cihazı canlandıracak.

Bu arada biraz alakasız olacak ama LG Q6 için edl dosyasını nereden bulabilirim?
UMT dongle lg cihazlar için edl yazılım oluşturabilyor. Video da var

yanlız FTM moda alıp cihazı yada TWRP moda alıp minimal adb ile
adb reboot edl komutu ilede sorunsuz alabilirsiniz!

Geri
Üst Alt