İstek Edl Kablosu Xiaomi MIUI 10

Nurulika

Genel Moderator
Arkadaşlar Miui 10 da edl kablosu işe yarıyor mu eğr yaramıyorsa tetpoint yapmadan nasıl edl moduna alabiliriz cihazı(bootloader kapalı)

Xiaomi Service Tool diye bir uygulama var onu deneyebilirsiniz.

@Nurulika, emin değilim. Denemek lazım. Benim cihazlar bootloader açık olduğu için çalışıyor. Ama kapalı iken hiç denemedim.

Arkadaşlar Miui 10 da edl kablosu işe yarıyor mu eğr yaramıyorsa tetpoint yapmadan nasıl edl moduna alabiliriz cihazı(bootloader kapalı)
Bende edl kablo var ama daha işe yaradığını hiç görmedim. Hep cihazın içini açıp test point ile edl mode aldım.

EDL kablo herhalde elle veya fastboot adb komutları ile uğramamak için yapılmış bir kablo diye düşünüyorum.

ya bende testpoint yapmak istiyorum ama telefonun arkasını açma da pek iyi değilim note 6 pro yu açmak çok zor geldi bana o yüzden bu arayışlara girdim

Bende edl kablo var ama daha işe yaradığını hiç görmedim. Hep cihazın içini açıp test point ile edl mode aldım.

EDL kablo herhalde elle veya fastboot adb komutları ile uğramamak için yapılmış bir kablo diye düşünüyorum.
Ben telefonu fena kitledim, bilgisayar TestPoint dahil hiçbir şekilde telefonu görmüyor. O yüzden EDL kablosuna ihtiyaç duyuyorum. Ne yazık ki satan ya da ödünç verebilen birini görmedim. Çin'den siparişi beklemek çok uzun sürecek. O yüzden şayet hala elinde kablo varsa satmanı ya da kargo ücretleri tarafımca ödenmek üzere ödünç vermeni rica ediyorum.

Ben telefonu fena kitledim, bilgisayar TestPoint dahil hiçbir şekilde telefonu görmüyor. O yüzden EDL kablosuna ihtiyaç duyuyorum. Ne yazık ki satan ya da ödünç verebilen birini görmedim. Çin'den siparişi beklemek çok uzun sürecek. O yüzden şayet hala elinde kablo varsa satmanı ya da kargo ücretleri tarafımca ödenmek üzere ödünç vermeni rica ediyorum.
Testpoint ile görmüyorsa edl kablosu ilede görmez cihaza yazılım yükleyip tekrar deneyin

Testpoint ile görmüyorsa edl kablosu ilede görmez cihaza yazılım yükleyip tekrar deneyin
telefon hafızası boş, bilgisayar görmüyor. yazılım yükleyebilmek için kabloyu istiyorum. daha önce su kaçmıştı telefona test pointe zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum. edl son çarem gibi gözüküyor :)

telefon hafızası boş, bilgisayar görmüyor. yazılım yükleyebilmek için kabloyu istiyorum. daha önce su kaçmıştı telefona test pointe zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum. edl son çarem gibi gözüküyor :)
Fastboot da görmüyormu

Fastboot da görmüyormu
hayır fastboot görmüyor, içinde trwp yüklü adb sideload görmüyor. otg ile içine zip atıp yükleyerek kurtarmayı denedim ama trwp otg yi görmedi (belki adi bir otg diyedir) bilgisayar hiçbir şekilde tepki vermiyor. kablolar sağlam. bataryayı söküp takınca telefonun bildirim ışığı yanıyor. bunun haricinde hiçbir tepki yok.

EDL Cable

edl kablo işe yarıyor ama her modelde işe yaramıyor elle uğraşana kadar kablo ile edl mode almak daha basit . xiaomi lerde genelde işe yaradığını görmedim bu model için alıyorsan boşuna para verme .

ama her servise lazım bir kablo

alacaksanız da bunu alın daha kapsamlı

UMF KABLO (Ultimate Multi Functional Cable)

Evet UMF kablo daha mantıklı.​

Geri
Üst Alt