Bilgi EFT Dongle ile MTK İşlemci Desen Kilidi Kırma

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda EFT Dongle yeni V1.3.8 güncellemesi ile artık MTK İşlemcili cihazlarda esen kilidi kaldırma mümkün olmaktadır.

Aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl yapıldığına dair bilgi edinebilirsiniz.

Ben bu işlemi daha deneme fırsatım olmadı ama elime MTK İşlemcili cihaz gelirse mutlaka deneyip resim ve video olarak konuya ekleme yapacağım.

Şu beta aşamasında olan bir özelliktir. Ve hangi MTK işlemcilerinde geçerlidir onunla ilgili bir açıklama yapılmamış. Deneye deneye öğreneceğiz.

EFT bu box olayına farklı bir boyut kazandıracak gibi. Aynı zamanda EFT ile yapılan işlemler sayesinde olayın mantığını da kavrıyor insan.

Sağlam adımlar ile gidiyorlar.

Zaten mantığı basit bu desen kırma olayının.
Belli bir adb ya da başka bir sistem erişimi ile gatekeypatternlock.db gibi kilit ekranı dosyalarını siliyor.

Şayet MT67Xx bir MTK 64 Bit İşlemci modelde başarılı olursa bu 64Bit tüm MediaTek ve 32Bit tüm MediaTek işlemcilerde çalışması muhtemeldir.
Yani bu box şirketinde çalışıyor olsaydık daha nice özellikler verebilirdik.
Yeni bir desen kilidi kırma methodu geliyor
Örneğin Samsung cihazlarda yedek pini kırma olayı ;)
Yakında ekliyorum :)

Bu Box ve tool'ların en kötü yanı hengi mtk işlemciler nelere müdehale ediyor yazmıyor. Bunu tabi en iyi yapan sigmakey box tane tane herşeyi anlatıyor ve hangi işlemcilere müdehale ediyor söylüyor.

Hemen soyliyim hangilerine desteği var.

Eğer 64 Bit işlemcide işe yariyorsa hem tüm 64 bit tum 32 bitte işe yarar.
Yani MT8xxx MT67Xx

Eğer 32 bitte işe yariyorsa yani MT65xx sadece 32 bitte işe yarar.

Geri
Üst Alt