Bilgi EFT Dongle Nedir ve Ne İşe Yarar? Desteklediği Marka ve Modeller Nelerdir?

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar uzun zamandan beri EFT Dongle aracını kullanıyorum. Bu konuda bu araç ile ilgili bilgiler vereceğim. Bu bilgilerden sonra bu aracın nerde ve ne zaman işe yaradığını anlayacaksınız.

EFT Dongle profesyonel yazılım ve donanım şemaları olan bir araçtır. Açıkçası bu özelliğini fazla kimse bilmez ama EFT Dongle Hardware (donanım) kısmı da vardır. Bu kısımda arızalar ve çözümleri hemen hemen tüm modellerin vardır.

Kendi şahsi düşüncelerimi aktarayım öncelikle sonra alt satırlara doğru desteklediği marka ve modelleri yazacağım.

EFT Dongle en iyi bilinen özelliği Android cihazlara Türkçe dil eklemesidir.

Bu araç özellikle Huawei modellerinde çok iyidir. Huawei modellerinde frp işleminde daha yapamadığını görmedim. Huawei frp ve yazılım, format desteği vermektedir.

Diğer farklı bir özelliği ise Samsung cihazlarına boot.img üzerinden direk root yapmasıdır. Cihazın üstündeki yazılım ile aynı olan boot.img ile kolayca cihazı root ederseniz.

Gene Samsung cihazlarında kilit kaldırıma işleminde frp of ise boot.img ve recovery.img ile desen kilidini kırar. IMEI Repair işlemi, patch işlemi, efs reset, efs okuma yazma, cert yazma okuma işlemi yapıyor. Android 8 cihazlarına boot.img ile root yapıyor.

MTK işlemciler de bir çoğunun kendine özgü yazılım yedeğini alıyor ve frp sıfırlaması yapıyor. Cihaz rootlu ise IMEI Repair işlemi yapıyor.

Qualcom cihazlarında da boot.img üzerinden root yapmaktadır. EDL moda girmesi şart cihazın.

En zayıf olduğu nokta spedrum işlemciler de ve LG cihazlarındadır. İleride bu yönde de ileride gelişme olabilir.

Gene öne çıkan özellikleri olursa buradan paylaşacağım. Daha bir çok özelliği tabiki var bu saydıklarım ile sınırlı değil. Ama en çok öne çıkan konuları belirttim. Gene birşeyler eklemek isteyen olursa konu altından paylaşırsanız ekleme yaparım.

En öne çıkan önemli özelliği LG Markasında çok iyidir. Samsung konusunda da gayet iyidir. Ayrıca Jtag konusunda da bir kaç kez işime yaramıştır.
Konu altından bu araç ile iligli takıldığınız yerde konu altından yardımcı olmaya çalışacağım. Ama ısrarcı ve aceleci davranmassanız sevinirim. Bizim de işlerimiz oluyor. Müsait olduğum zaman bildiğim konu ise mutlaka yardımcı olmaya çalışacağım.

Arkadaşlar eğer bu aracı kullanıyorsanız aşağıdaki listeye bakmadan kullanmayın. Aşağıdaki listede tüm yaptığı işlemleri bir bir yazmışlar. Desteklediği markaları ve modelleri belirtmişler.

Desteklediği Marka ve Modeller

Son düzenleme:
S.a usta bende yeni aldım dongle ama bi türlü giriş yapamadım programı kurduktan sonraki aşamaları tek tek yazabilirsen(üyelik falan) müsait olduğunda şimdiden teşekkürler

S.a usta bende yeni aldım dongle ama bi türlü giriş yapamadım programı kurduktan sonraki aşamaları tek tek yazabilirsen(üyelik falan) müsait olduğunda şimdiden teşekkürler
Tabi inşallah yarın müsait olursam hallederim.

usta keşke w3x'e eklense chimeradan daha sağlam bir program birde bu huwai frp işlemlerini adb açmadan yapabiliyor mu yoksa adb gerekiyor mu ona göre bakayım almayı düşünüyorum

usta keşke w3x'e eklense chimeradan daha sağlam bir program birde bu huwai frp işlemlerini adb açmadan yapabiliyor mu yoksa adb gerekiyor mu ona göre bakayım almayı düşünüyorum
W3X yakında yenilikler olacak. Takip edin, siteden bilgi vereceğiz.

Fastboot modda frp kırıyor Huawei cihazlarında.

Adb açmaya gerek kalmıyor. Alırsanız da gayet memnun kalırsınız.

webmoney ile de alabilirsiniz.

Geri
Üst Alt