Yardım eMMC Programlama Üzerine Birkaç Soru

hacialiyev

Yasaklı
Herkese merhaba ben emmc programlama üzerine birkaç soru sormak istiyorum bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirimp
rpmb nedir ?nasil 0 yapilir? yeni cihazlara(a6,j6+,ve baska) emmc degisimi yapamaz miyiz?
sorular geldikçe yazacağım :) teşeşekkürler

Merhaba.öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
RPMB 'nin açılımı, Replay Protected Memory Block.isminden anlayacağınız üzere bilgiler emmcden okunmadan önce bir anahtara ihtiyaç duyarlar. Bu anahtarlar okuma yazma işlemi yapması için Rpmb'ye yazılması gerekir.Anahtar yazılamasa Emmc,UFS ve NvMe erişim olamaz.

Diyelim ki elimizde bir a6 2018 cihaz var ve emmc bozuk bizde baska bir boarddan emmc alip a6 18 de kullanabilirmiyiz.tesekkurler

Güzel bir konu bence benimde emmc programlama ile ilgili çok eksiğim var ve düzgün kaynak bulamıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa güzel olur

Diyelim ki elimizde bir a6 2018 cihaz var ve emmc bozuk bizde baska bir boarddan emmc alip a6 18 de kullanabilirmiyiz.tesekkurler
Eğer takım(cpu ile birlikte) değişmesi gerekmiyorsa evet,sadece emmc aktararak işi çözebilirsiniz.Ancak bu sorduğunuz programlama ile alakası değil,aktarım işlemidir.

Güzel bir konu bence benimde emmc programlama ile ilgili çok eksiğim var ve düzgün kaynak bulamıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa güzel olur
Yardımcı olmamı istediğiniz bir konu varsa beni etiketleyebilirsiniz.Ayrıca V.İ.P Üyelerimiz için cihazlardan emmc dump yapıp V.İ.P bölümümüzde paylaşıyorum.Takipte kalabilirsiniz.

Eğer takım(cpu ile birlikte) değişmesi gerekmiyorsa evet,sadece emmc aktararak işi çözebilirsiniz.Ancak bu sorduğunuz programlama ile alakası değil,aktarım işlemidir.
tesekkurker. Peki baska cihazdaki
emmc 5.1 versiyon oldugu icin onu yeniden programlamak mumkunmu. Ben 5.1 i yeniden programlamanin mumkun olmadigini duydum. yalniz sifir emmc 5.1 programlamanin mumkun oldugunu duydum

tesekkurker. Peki baska cihazdaki
emmc 5.1 versiyon oldugu icin onu yeniden programlamak mumkunmu. Ben 5.1 i yeniden programlamanin mumkun olmadigini duydum. yalniz sifir emmc 5.1 programlamanin mumkun oldugunu duydum
Bu olay tekrar takım değişme olayına gidiyor.Eğer emmc söküp factory erase yaparsan,elinde sağlam dump varsa başka bir emmcye yazabilirsin.
Ancak işlemci ile çakışma olayı olmazsa cihaz açar.Çakışırsa cihaz bootlop olabilir,veya hiç açmayabilir.
Biz emmc'ye health report vererek ömrüne göre değişiyoruz.Örneğin; Casper Via F1 cihazımıza başka emmc programlayıp takarak ayağa kaldırabilirsiniz.

Geri
Üst Alt