Essential Phone IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan umdt44
  • Başlangıç tarihi
ugrasiyorum. bootloader kilidiyle root tamam. bakalim olacakmi

(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Device modem EFS unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: true
OKAY [ 0.021s]

modemin kilidini acamadim android 9.0 varmi fikri olan. bootloader tamam rootda tamam ama otesine gecmiyor modemi silemiyorum

OKAY [ 0.021s]

modemin kilidini acamadim android 9.0 varmi fikri olan. bootloader tamam rootda tamam ama otesine gecmiyor modemi silemiyorum

Ne hata veriyor silmeye kalınca kb cinsinden bir şey yazıyor mu. bir de hangi kodla siliyorsun. Son olarak başka rom mu denesen mesela fabrikadan ilk gelen romlar. Bende de telefon var ama bu aralar sifırlayamam 1 hafta sonra deneyeceğim.

Son düzenleme:
OKAY [ 0.021s]

Yalnız efs unlocked true yazıyor bu nedir efs daha önce görmemiştim bu ibareyi o ekranda. Sanırım efs de kilitli bu telefonda.

OKAY [ 0.021s]

TWRP yükleyip terminal içinden silme yapabilirsiniz.

fastboot erase modemst1
FAILED (remote: Flashing is not allowed for Modem Partitions)

bu arada yedekleri aldim ufst ile full efs-nvram backup. gcpro ile de qcn aldim
okumaya izin veriyor. efs kilitli bir bakalım downgrade sıkıntı olmuyorsa düşürelim versiyonu. 8.1 veya 7.0

Neden fakat fastbottan siliyorsunuz .ADB Shell -su dan sonra de if =/dev/zero block gibi kodlarla silinmiyor mu
pixel 2 le ayni metotu uygulayayim dedim 8.1di versiyonu. bu 9.0 diye olmuyor bence. 8.1 olsa olurdu

pixel 2 le ayni metotu uygulayayim dedim 8.1di versiyonu. bu 9.0 diye olmuyor bence. 8.1 olsa olurdu
andorid 8.1 var bu telefona bir de dediğim kodları deneyin isterseniz

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde

adb shell denmi

telefon bidaha açılmadı senin komutlardan sonra
geçmiş olsun bana. nasıl ayıktırırım bilmiyorum. bari yardım et bana qfil le atabileecgim bir rom ayarla.

telefon bidaha açılmadı senin komutlardan sonra
geçmiş olsun bana. nasıl ayıktırırım bilmiyorum. bari yardım et bana qfil le atabileecgim bir rom ayarla.
hiç mi açılmıyor logoda mı dönüyor?

hayir sustu. senden ricam varsa ayni telefondan qfil yedegini alabilirmisin. umt veya ufst alir. edl kabloyla denesen cok iyi olurdu. yoksa elimizde kalacak telefon

hayir sustu. senden ricam varsa ayni telefondan qfil yedegini alabilirmisin. umt veya ufst alir. edl kabloyla denesen cok iyi olurdu. yoksa elimizde kalacak telefon

yarın alırım
pc ye bağlayınca tepki veriyor mu ? fastboot falan
buradaki romu indirip
flash all yöntemiyle atın Burada

fastboot için o. almaz mutlaka qfil olmasi lazim. tepki veriyor qualcom port gözüküyor. senden ricam bi yedek alabilirsen çok iyi olurdu. rom yedeği alamadim ben umt calismiyordu.

fastboot için o. almaz mutlaka qfil olmasi lazim. tepki veriyor qualcom port gözüküyor. senden ricam bi yedek alabilirsen çok iyi olurdu. rom yedeği alamadim ben umt calismiyordu.
Benim de bilgisayar sorunlu . sıfırlamadan nasıl alabilirim? bakarım birazdan qfil dosyası var mı diye.

serdar usta bir el atsan bu cihaza yapabilirmiyiz bunu. ayaga kaldirabilirmiyiz

Geri
Üst Alt