?

Fly Spark IQ4404 Türkçe Stock Rom

c06876b7d22810f68f9b25027364054e.jpg

Takıldığınız yerden konu altından. Yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Yükleme Yordamı

Stock-Rom-Flash-Process-1024x357.png

Stock-Rom-Flash-Process-2-1024x635.png

Stock-Rom-Flash-Process-3.png

Stock-Rom-Flash-Process-4.png

Stock-Rom-Flash-Process-5-1024x674.png

Download-OK-Green-Ring.png

Anlatım eksik gibi sanki ? Misal "mediatek usb drivers" kurulmayacak mı ? Tafsilatlı bir anlatım yaparsanız iyi olur. Bu arada bu telefonu "Download modu" na almanın kombinasyonu nedir ? Bildiğimiz ses açma ve kısma tuşları denedim olmadı zannedersem.

Anlatım eksik gibi sanki ? Misal "mediatek usb drivers" kurulmayacak mı ? Tafsilatlı bir anlatım yaparsanız iyi olur. Bu arada bu telefon "Download modu" na almanın kombinasyonu nedir ? Bildiğimiz ses açma ve kısma tuşları denedim olmadı zannedersem.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde cihazınız MTK olarak gözükmesi lazım. Üzerinde ünlem işareti varsa o zaman Digital imzayı devre dışı bırakın tekrar deneyin.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde cihazınız MTK olarak gözükmesi lazım. Üzerinde ünlem işareti varsa o zaman Digital imzayı devre dışı bırakın tekrar deneyin.

Evet cihazı kapatıp 10 saniye bekledim usb kabloyu taktım, aygıt yöneticisinde MTK ünlem işaretli fakat normal olarak "Mtk driver" kurulmuyordu "imza sürücü" sünü devre dışı yaptıktan sonra kuruldu ve ünlem işaretli oldu yani sanki herşey normal gibi. Acaba telefonu diğer telefonlarda olduğu gibi "download modu" na falan mı alacağız, ondan mıdır.

Evet cihazı kapatıp 10 saniye bekledim usb kabloyu taktım, aygıt yöneticisinde MTK ünlem işaretli fakat normal olarak "Mtk driver" kurulmuyordu "imza sürücü" sünü devre dışı yaptıktan sonra kuruldu ve ünlem işaretli oldu yani sanki herşey normal gibi. Acaba telefonu diğer telefonlarda olduğu gibi "download modu" na falan mı alacağız, ondan mıdır.
Bunlarda download modu yok. Yukarıda anlattığım şekilde yazılım yükleniyor. MTK işlemcili çoğu cihaza bu şekilde yazılım yüklenir.

Yazılım içinden lk dosyasını uboot kısmına seçip deneyin.

O seçilmiyor, ilginçtir dosya stock rom dosyasının içinde var ama görmüyor sp flash tool, şimdi stock rom dosyasının içine baktım "uboot" uzantısı "bin" sıkıştırılmış olarak görünüyor "buraya çıkar" dedim "desteklenmiyor" dedi, farklı bir zip programı kurup bir de deniyeyim sizi haberdar ederim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    97.8 KB · Görüntüleme: 16
O seçilmiyor, ilginçtir dosya stock rom dosyasının içinde var ama görmüyor sp flash tool, şimdi stock rom dosyasının içine baktım "uboot" uzantısı "bin" sıkıştırılmış olarak görünüyor "buraya çıkar" dedim "desteklenmiyor" dedi, farklı bir zip programı kurup bir de deniyeyim sizi haberdar ederim.
Aslında system boot recovery seçip yüklerseniz de cihaz açılır.

Aslında system boot recovery seçip yüklerseniz de cihaz açılır.

Ziple alakası yokmuş. Acaba indirdiğimiz rom dosyası mı sıkıntılı ? Çünkü eski bir "sp flash tool" indirip deniyeyim dedim resimdeki hatayı verdi.

System boot recovery ? Telefonun kendi içinde bulunan bir özelliği mi, sp flash tool da mı mevcut, tam anlamadım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    20.7 KB · Görüntüleme: 10
Ziple alakası yokmuş. Acaba indirdiğimiz rom dosyası mı sıkıntılı ? Çünkü eski bir "sp flash tool" indirip deniyeyim dedim resimdeki hatayı verdi.

System boot recovery ? Telefonun kendi içinde bulunan bir özelliği mi, sp flash tool da mı mevcut, tam anlamadım.
Scatter dosyası ile oynandığı için hata vermiş.
Elinizde tool dongle vb varsa onlarla deneyin
NCK,EFT vb...

Scatter dosyası ile oynandığı için hata vermiş.
Elinizde tool dongle vb varsa onlarla deneyin
NCK,EFT vb...

Başka bir "Stock rom" ile denersek olumlu sonuç alır mıyız acaba ?
Tool dongle dediğiniz bir program mı yoksa cihaz mı ? Bu işler de uzman olmadığım için pek anlayamadım.

Başka bir "Stock rom" ile denersek olumlu sonuç alır mıyız acaba ?
Tool dongle dediğiniz bir program mı yoksa cihaz mı ? Bu işler de uzman olmadığım için pek anlayamadım.
Farklı SP Flash Tool deneyin. Ve MTK driver kontrol edin. Ayrıca PC Windows 10 ise Digital imzayı devre dışı bırakın.

Yazılım atmadan önce Fly yazısında duruyordu , hard reset attım 3 kere olmadı. yazılım yükledim türkçe rom denilen bir yazılım vardı needrom diye sitede onnu yükledim şimdi cihaz kendini hiç açmıyor şarj beslemesi de yapmıyor şarj alıyor 3 saniye kesiyor ve bir daha tık yok .
format all + download yaptım . bastı
sonra tekrar download only yaptım bastı
ama cihaz acmıyor kendini :)

Yazılım atmadan önce Fly yazısında duruyordu , hard reset attım 3 kere olmadı. yazılım yükledim türkçe rom denilen bir yazılım vardı needrom diye sitede onnu yükledim şimdi cihaz kendini hiç açmıyor şarj beslemesi de yapmıyor şarj alıyor 3 saniye kesiyor ve bir daha tık yok .
format all + download yaptım . bastı
sonra tekrar download only yaptım bastı
ama cihaz acmıyor kendini :)
Cihazda donanım sorunu olabilir. Benimde aynı şekilde başka cihazda başıma gelmişti. Yazılım attım sustu. İçini açtım baktım. Sıvı temas.​

Geri
Üst Alt