Çözüldü General Mobile E-Tab 4 MDM Kaldırmak + TWRP + TWRP Backup

silivriserdar

Genel Moderator
Çözüldü kısa ve basit yöntem : General Mobile E-Tab 4 MDM Arındırılmış Rom Çok Basit

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile e-tab 4 cihazına uygun TWRP ve TWRP BACKUP paylaşımı yapacağım. Genelde virüs vesaire kaptığı zamanlarda bu yöntemi kullanarak cihazı düzeltiyorum. Diğer türlü hem kendi original yazılımını yüklemek sonra tekrar root atmak uzun sürüyor. Temiz olan bu rootlu stock yazılım işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu işlemleri yapabilmek için öncelikle tabletinizin usb hata ayıklama açık olması lazım.

Tabletinizi kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power ile cihazı açın General Mobile yazısı görüldüğü zaman elinizi POWER tuşundan kaldırın 3 saniye sonrada ses açma tuşundan kaldırın.

Cihazın ekranına recovery ekranı gelecek. Şimdi sıra ile ilk önce cihaza format atın ve sonra wipe cache yapın. Bu işlemi bazen bir çok kez yapmak gerekiyor. Çünkü cihaz format atılmış olmuyor. Cihaz açıldığı zaman format atılmış ise eğer dil seçenekleri gelecektir. Bu seçenek gelene kadar format atmanız lazım.

Dil seçeneği grip ileri bir kaç kez tıklayıp kurulum yapmaya devam ederken en son MDM ekranı gelecek o ekranda cihaza usb yoluyla otg kablo ile klavye bağlayın ve klavyeden ESC tuşuna basın ve ayarlar bölümüne girip cihaz hakkına derleme numarasına 7 kez üst üste tıklayın.

Açılan geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açın.

Şimdi cihazı usb kablo ile pc'ye bağlayın. Ve ilk önce cihazı unlock edin. İşte aşağıdaki unlock kodları
Kod:
adb reboot fastboot

fastboot oem unlock willow_2013

fastboot reboot

Şimdi artık cihaza twrp yüklemesi yapabiliriz. Burada bulunan dosyayı indirin ve kurun C:/ diski içinde adb adında klasör oluşacak o klasörün içine aşağıdaki twrp dosyasını içine atın. Adınıda recovery yapın.

Şimdi cihazı normal şekilde usb kablo ile pc'ye bağlayın ve aşağıdaki komutları girin.
Kod:
adb reboot fastboot

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot reboot

Artık cihaza twrp yüklenmiş olacaktır. Linkteki twrp backup dosyasını yüklemek için. İlk önce cihazın içinden twrp backup yapıp aşağıdaki backup ile pc'ye alarak değiştirmeniz lazım. Ayrıca temiz bir kurulum olması için. Twrp ile wipe seçeneğinden hepsini seçerek temizlemeniz lazım. Sonra temiz şekilde rom kurmanız lazım.

Eğer bu uzun geldiyse bu yöntem.

O zaman cihazın usb hata ayıklama açtıktan sonra King root veya Kingo root ile root edin. Sonra mobiginie 2 sürümünü yükleyin ve MDM ile ilgili olan dosyaları silin.

CİHAZ YÖNETİMİ
GÜNCELLEYİCİ
MTP
MTP TEST
EBA MARKET
EBA SSO
POLİCİLY DEALER

Eğer mobiginie hata verirse o zaman.
System removed root apk kurun ve cihazın içinden bu yukarıdaki dosyaları klavye ve esc yardımıyla silin.

177ca140109e7f2cfc76907420ab3ea0.jpg

TWRP

TWRP Backup

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi bu yöntem hala geçerli mi ? Genelde gelen E-tab 4 ler format atılmış yada fabrika ayarlarına sıfırlanmış aktivasyon isteyen tabletler oluyor yada şifre veya ekran deseni unutulmuş olarak geliyor böyle olunca format atmak zorunda kalıyorum ama ondan sonra aktivasyon istiyor onu bir türlü aşamıyorum E Tab 5 i beş dakikada yapıyorum ancak birçok E Tab 4 geldi hiç birini yapamadım o aktivasyon ekranını aşamıyorum internette moboginie ile tek tık root yapıyorlardı videolar da artık oda çalışmıyor moboginie olayı bitti çok araştırdım youtube deki onlarca videoyu izledim ancak hiç biri olmuyor.

Abi bu yöntem hala geçerli mi ? Genelde gelen E-tab 4 ler format atılmış yada fabrika ayarlarına sıfırlanmış aktivasyon isteyen tabletler oluyor yada şifre veya ekran deseni unutulmuş olarak geliyor böyle olunca format atmak zorunda kalıyorum ama ondan sonra aktivasyon istiyor onu bir türlü aşamıyorum E Tab 5 i beş dakikada yapıyorum ancak birçok E Tab 4 geldi hiç birini yapamadım o aktivasyon ekranını aşamıyorum internette moboginie ile tek tık root yapıyorlardı videolar da artık oda çalışmıyor moboginie olayı bitti çok araştırdım youtube deki onlarca videoyu izledim ancak hiç biri olmuyor.
Otg ile klavye bağla. Esc tuşuna bas. O dediğiniz ekranı atlıyor
Yada şarjı %15 in altında olduğunda pil bilgisine basıp hata ayıklama açyorsunuz. Sonra root oluyor

• Beğen
Tepkiler: Cvt
Otg ile klavye bağla. Esc tuşuna bas. O dediğiniz ekranı atlıyor
Yada şarjı %15 in altında olduğunda pil bilgisine basıp hata ayıklama açyorsunuz. Sonra root oluyor
Allah razı olsun adnanmirsad56 teşekkürler. Daha önce denemiştim bir kaç cihazda ancak otg kablosu ile atlayamamıştım dil seçimi yaparken farklı bir dili seçip öyle aşabilmiştim ama cihazı yapamadım o ayrı mesele. Bi cihaz bulup deneyecem tekrar bu sefer yaparım inşallah.

Allah razı olsun adnanmirsad56 teşekkürler. Daha önce denemiştim bir kaç cihazda ancak otg kablosu ile atlayamamıştım dil seçimi yaparken farklı bir dili seçip öyle aşabilmiştim ama cihazı yapamadım o ayrı mesele. Bi cihaz bulup deneyecem tekrar bu sefer yaparım inşallah.
Şuan bendede aynı cihaz var. MDM kaldırıp nasıl yaptığımı yazarım yeniden.

Tamam hocam beklemedeyim :)
Merhaba. Tableti işlemleri şu şekilde yaptım.
Önce sıfırladım tableti.
Sonra otg ile esc tuşuna basarak denedim ama olmadı.
Bende şarjının %15 e inmesini bekledim.
%15 in altına inince tableti yeniden başlatıp açılırken GENERAL MOBİLE yazısının Tam G harfinin altına sürekli basıyoruz.
Orda pil kullanımı uyarısı çıkıyor 1 saniyeliğine.
Ona basıp ayarlara giriyoruz. Usb hata ayıklmayı açığ kingo root ile root yapıyoruz.
Gerisi kolay zaten.
Ben mobogenie ile okul uygulamalarını sildim.
Cihaz hazır şuan

• Beğen
merhaba ustad elimde etab4 var geliştirici secenekleri pasif kaliyor oyuzden ileri menuye gecemiyorum mdm aktivasyob sihirbaz i gelmiyor okul kisminda kaliyor tablet hep yazilim yuklemeye caliştim fakat videolarda milletin erkanda mdm aktivasyob sihirbazi die bi yer var o bende yok ne yapma m gerek otrg klavyade bir cozum değil root yapmam için ne yapsak

merhaba ustad elimde etab4 var geliştirici secenekleri pasif kaliyor oyuzden ileri menuye gecemiyorum mdm aktivasyob sihirbaz i gelmiyor okul kisminda kaliyor tablet hep yazilim yuklemeye caliştim fakat videolarda milletin erkanda mdm aktivasyob sihirbazi die bi yer var o bende yok ne yapma m gerek otrg klavyade bir cozum değil root yapmam için ne yapsak
Biraz uğraştırır ama sorunu çözersiniz. Şarjı %25 altı olsun. Format atın ve açılırken pil kullanımı kısmından ayarlara girin ve usb hata ayıklama açın ve Kingo root ile root edin. Sonra MDM ile ilgili dosyaları silin 7 tane olması lazım. Cihazı kapatın açın işlem tamamdır.

• Beğen
kingroot ile rootluyorum cihaz rootlandı olarak görünüyor ama rootlanmıyor her seferinde rootlanmadı olarak gösteriyor.

o sorun olmadı usb hata ayıklamayı da açtım ama rootlanmıyor cihaz. şimdi kingorootu deniyeceğim belki onda rootlanır
Kingo Root PC versiyonu ile root edin. Sonra Tabletin masa üstünde bulunan King root user uygulamasını açıp kaldırılması gereken uygulamaları kaldırın yeniden başlatın işlem tamamdır.

Geri
Üst Alt