evet ustam buraya yanlış yazmışım kusura bakma önceki konuda yazdığım gibi kalıyor elinde box olan birine götürmeyi düşünüyorum malesef olmadı
Box'a gerek yok ustam. Test yazılımını yükleyin ardından format atın. Açılması 20 dk buluyor bu modellerde bazen. Sonra IMEI Repair İşlemi yapın. Ardından original yazılımı edl modda yükleyin tekrar format atın. İşlem bu kadar.

ustam driver linki bozuk

Ustam IMEI Repair Link Bozuk

fastboot flash recovery recovery.img yazıyorum No Error hatası veriyor ustalar.
Nası çözerim. OEM falan açık...

Bir dosya açtım, adına recovery adını verdim, hift tuşuna basılı tutarak mouse sağ tıkladım, komut penceresini burada aç dedim, kodu yazdım, Cannot load recovery.img hatası verdi ustam.

gm 5 plus icin ne yapmak lazım verisyon düşürmek lazım mı su an versiyonu 8.0

Bu İşlemde kaldı Hepsini yaptım geldim İlk
adb shell Enter yaptım ekranı izledim ikinci kodu yazınca bir ekran açılmıyor Bu Hatayı veriyor neden kaynaklı olabilir ?

1565180160862.png

Diag Mod Açma

Windows ve R tuşuna basın sonra cmd yazın aç deyin. Cmd ekranına ilk önce

adb shell Enter

su Enter bekle telefonun ekranına bak ve

süper su izin ver.

setprop sys.usb.config diag,adb Enter

yazın artık diag port açıldı.

Aygıt yöneticisinde com olarak cihazınız gözükecektir.

IMEI Repair

Şimdi herşey tamam geldi sıra imei düzeltme işlemine ;
Burada bulunan programı indirin kurun ve açın.

İmei 1 ve imei 2 kısmını da doldurun. Cihazınızın kendi imei numaralarını yazın.

Programda com kısmında mutlaka bir sayı olmalıdır. Bu sayıyı program otomatik algılar. Eğer diag port açık ise zaten program com görecektir.

Ve start tuşuna basın imei yazacak. Pass yazısı yeşil yandığı zaman işlem tamamdır. Cihazı yeniden başlatın ve imei kontrol edin.

Port com olarak Göstermeyi Başardım ama bir türlü hangi imer yazma program linklerde bulamadım sizin vermiş olduğunuz com yapmak için içinde imer yazma programı yok o yüzde start tuşu fln yok onu nereden bulabiirim

Eğer diag port açık ise zaten program com görecektir.

Ve start tuşuna basın imei yazacak. Pass yazısı yeşil yandığı zaman işlem tamamdır. Cihazı yeniden başlatın ve imei kontrol edin.

Port com olarak Göstermeyi Başardım ama bir türlü hangi imer yazma program linklerde bulamadım sizin vermiş olduğunuz com yapmak için içinde imer yazma programı yok o yüzde start tuşu fln yok onu nereden bulabiirim
WriteDual imei programı yazın çıkar.​

herşey güzel ama comport açılmıyor sorun benimlemi alakalı konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar ???

Ekli dosyalar

• 20190830_173703.jpg
    20190830_173703.jpg
    370 KB · Görüntüleme: 32
  • 20190830_173822.jpg
    20190830_173822.jpg
    355.7 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda size General Mobile 5 cihazının imei tamir yöntemini anlatacağım.

Box olmadan yapılan işlemlerdir.

Anlatacaklarımı harfiyen yaparsanız bir sıkıntı yaşamadan imei tamiri yapmış olacaksınız.

Ayrıca konu altından hemen cevap vermeye çalışacağım. Özet olarak ve detaylı olarak anlatım yapacağım.

Ayrıca konuda cihazların üstündeki yazılım bilgilerini de paylaşacağım.

Önemli hatırlatma = IMEI tamiri yapmak yasaldır. Ama imei değiştirmek yasal değildir.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sitesi sorumlu değildir.

Cihazınızın gerekli yedeklerini alın. Tüm bilgiler silinecektir.

Ve cihazın oem kilidini açın, usb hata ayıklama açın.

Gmail hesabından çıkış yapın. Bu işlemleri bilmiyorsanız google usb hata ayıklama nasıl açılır oem kildi nasıl açılır yazarsanız basit şekilde yaparsanız.

Gmail hesabınızdan da ayarlar ve hesaplar bölümünde google yazan yere tıklayıp çıkış yapın.

Başlayalım özet olarak anlatacağım bilenler için. Sonra detaylı anlatımı aşağıda anlatacağım.

1.Cihazımıza ilk önce twrp yüklememiz gerek. Onun için unlock yapmak zorundayız.

2. Sonra twrp üzerinden süper su yükleyip root yapacağız.

3.Sonra kodlar ile cihazın diag port açacağız.

4. Sonra imei programı ile cihazın imei numarasını yazıp pass yazısı yeşil yanınca işlem tamamdır.

Detaylı anlatım;

General Mobile GM 5 IMEI Repair İşlemi
Yapılışı ;

İndirilecekler;

TWRP indirin.
Burada bulunan dosyayı indirip kurun.

Sonra Minimal ADB Dosyası indirin masa üstüne rar'dan çıkarın.

Minimal ADB Dosyası içine General mobile GM 5 twrp dosyasını atın.

İsmini sadece recovery olarak değiştirin. Sonra cihazı kapatın 10 saniye bekleyin ses kısma tuşuna basılı tutarak usb ile pc'ye bağlayın.

Eğer pc cihazınızı görmez ise aygıt yöneticisine bakın ve cihazınızı pc gördüğünden emin olun. Ben genede sorun yaşamanız için usb driver paylaşacağım. Burada indirin ve manuel olarak kurun.

Unlock İşlemi

Sonra Minimal ADB Dosyasının içinde klavyeden SHİFT tuşuna basılı tutarak Mouse sag tıklayın. Çıkan pencerede komut penceresini burada aç deyin.

Çıkan siyah ekrana bu aşağıdaki kodu girip Enter basın.

fastboot oem unlock-go

Ve telefonun ekranda erase yazısı çıkacak bekleyin. Biraz geç açılır sabırlı olun. Bazen 20 dakika sürerebilir.

Açıldıktan sonra cihazı tekrar kurun ve oem kilidini açın ve usb hata ayıklama açın.

Tekrar cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma düğmesini basılı tutarak cihazı usb ile pc'ye takın.

TWRP Yükleme

Şimdi gene siyah ekrana şu kodu girin.

fastboot flash recovery recovery.img

yazın enter deyin. Herhangi bir error vesaire yazmaz ise yüklenmiş demektir.

Şimdi cihazın bataryayı çıkarın. Cihazı ses açma ve power tuşuna birlikte basarak açın.

Root İşlemi

TWRP direk açılacak şimdi cihazı pc'ye bağlayın.
Burada bulunan dosyayı bağlı bulunan telefonun hafızasının içine atın. Veya hafıza kartına atıp cihaza takın.

Pc'de Masa üstünde bilgisayar tıklayın cihazınız orada gözükecek. Şimdi twrp modda iken cihazı reboot yazan yere tıklayın.

Ve recovery tıklayın tekrar kapanıp açılacak. Şimdi install yazan yere tıklayın. Ve süper su dosyasını yükleyin. Yükleme bitince reboot system now tıklahı bir.

Cihazı açın sonra cihazın uygulamalarının içinde SuperSU 2.82 göreceksiniz tıklayın. Bir pencere açılacak Hayır teşekkürler deyin. Şimdi cihazı usb ile pc'ye bağlayın.

Diag Mod Açma

Windows ve R tuşuna basın sonra cmd yazın aç deyin. Cmd ekranına ilk önce

adb shell Enter

su Enter bekle telefonun ekranına bak ve

süper su izin ver.

setprop sys.usb.config diag,adb Enter

yazın artık diag port açıldı.

Aygıt yöneticisinde com olarak cihazınız gözükecektir.

IMEI Repair

Şimdi herşey tamam geldi sıra imei düzeltme işlemine ;
Burada bulunan programı indirin kurun ve açın.

İmei 1 ve imei 2 kısmını da doldurun. Cihazınızın kendi imei numaralarını yazın.

Programda com kısmında mutlaka bir sayı olmalıdır. Bu sayıyı program otomatik algılar. Eğer diag port açık ise zaten program com görecektir.

Eline Sağlık Sağol Abi

gm 5 7.1.1
tek hattlı root olan varmı?

Geri
Üst Alt