silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 6 cihazına nasıl TWRP kurulur ve Root edilir onu anlatacağım.

Başlamadan önce lütfen cihazınızın tüm önemli yedeklerini düzgünce alın.

Yedeklerinizi aldıktan sonra cihazınızın Ayarlar kısmına girin ve oradan Hesaplar bölümünden Google hesabınızı cihazınızdan kaldırın.

Yapılışı ;

1. Burada bulunan dosyası Bilgisayarınıza indirin ve kurun.
2. Burada bulunan dosyayı Bilgisayarınıza indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.
3. TWRP dosyasını Bilgisayarınıza indirin ve ismini recovery olarak değiştirip 2 numaraları maddedeki dosya içine kopyalayın.
4. Cihazınızın ayarlar kısmına gelin ve usb hata ayıklama oem kilidini açın. Oem kilidi yoksa önemli değil. Usb hata ayıklama nasıl açıldığını bilmiyorsanız google ile bulabilirsiniz.
5. Cihazı PC'ye usb kablo ile bağlayın.
6. 2 numaralı maddeki klasör içinde klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin.
7. Çıkan siyah cmd ekranında adb reboot bootloader yazın klavyeden enter tuşuna basın. Cihaz kapanıp fastboot moda girecektir. Girmez veya hata alırsanız birşeyleri yanlış yaptınız demektir.
8. Gene aynı cmd ekranına fastboot flash recovery recovery.img yazın klavyeden enter tuşuna basın. Herhangi bir hata vermezse cihaza twrp yüklenmiş demektir.
9. TWRP ekranı açılacak oradan wipe tıklayın ve wipe cache wipe data seçin ve alttaki mavi çubuğu sürükleyin. Başka birşey silmeyin veya dokunmayın cihazınız açılmaz. Özellikle system yazan yere dokunmayın. Ayrıca twrp içinden yedek alırsanız sorun olduğu zaman o yedeğe dönüş yapabilirsiniz. Twrp içinden yedek almak için Backup yazan yere tıklayın ve mavi çubuğu sürükleyin. Sonra o dosyayı Bilgisayarınıza kaydedin. Herhangi bir olumsuzlukta geri dönüş yaparsınız.
10. Cihazınızın hafıza kartına Süper Su dosyasını atın ve cihazınıza takın.
11. TWRP içinden install tıklayın ve attığınız dosyayı bulup yükleyin.
12. Reboot System Now deyin ve cihaz açılsın.
13. İlk açılış geç olabilir o yüzden panik yapmayın.
14. İşlemler bu kadardır. Konu altından sorularınızı sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Android 8.0 için twrp konusunda android 8.0 stock recovery konuya eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
9. adıma kadar işlemleri başarıyla gerçekleştirdim. Sistemi yeniden başlattığım zaman General Mobile yazısında takılı kaldı. Bootloop gibi değil, cihaz açıldığı andaki yazıda takılı kalıyor. 2 defa SP Flash Tool ile Nougat yazılımını yükledim ve tekrar tekrar denedim, sonuç aynı. Nerede yanlış yapıyorum acaba?

9. adıma kadar işlemleri başarıyla gerçekleştirdim. Sistemi yeniden başlattığım zaman General Mobile yazısında takılı kaldı. Bootloop gibi değil, cihaz açıldığı andaki yazıda takılı kalıyor. 2 defa SP Flash Tool ile Nougat yazılımını yükledim ve tekrar tekrar denedim, sonuç aynı. Nerede yanlış yapıyorum acaba?
Twrp yi açabiliyormusnuz.

Twrp yi açabiliyormusnuz.

Evet TWRP açılıyor, orada bir problem yok. Yanlız şöyle bir şey var, TWRP açılırken parola istiyor iptal deyip geçiyorum o ekranı. Wipe data olayını yapmadan da Dahili Depolamayı görmüyor. Bilginiz olsun az önce 3. defa stock rom flaşladım. Şu an cihaz temiz yazılım durumunda bekliyor.

Evet TWRP açılıyor, orada bir problem yok. Yanlız şöyle bir şey var, TWRP açılırken parola istiyor iptal deyip geçiyorum o ekranı. Wipe data olayını yapmadan da Dahili Depolamayı görmüyor. Bilginiz olsun az önce 3. defa stock rom flaşladım. Şu an cihaz temiz yazılım durumunda bekliyor.
Supersu yu kuruyormusun peki

Supersu yu kuruyormusun peki

Maalesef dahili depolamayı görmediği için kuramıyorum. TWRP'nin en sevdiğim özelliği cihaz recovery menüsünde olsa bile bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yapabiliyordum. Bu cihazda onu da kullanamıyorum, hiçbir şekilde dosyayı cihaza atamıyorum.

Maalesef dahili depolamayı görmediği için kuramıyorum. TWRP'nin en sevdiğim özelliği cihaz recovery menüsünde olsa bile bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yapabiliyordum. Bu cihazda onu da kullanamıyorum, hiçbir şekilde dosyayı cihaza atamıyorum.
Şöyle yapacaksınız ozman
Wipe girin
Data yı yes yazarak sıfırlayacaksınız.
Sonra pc ye bağlayın. Pc görecek. içine dosyayı atın
Supersu yu kurun. Cihaz açılacaktır.
Super su kurmadığınız için cihaz logoda kalıyor.

Şöyle yapacaksınız ozman
Wipe girin
Data yı yes yazarak sıfırlayacaksınız.
Sonra pc ye bağlayın. Pc görecek. içine dosyayı atın
Supersu yu kurun. Cihaz açılacaktır.
Super su kurmadığınız için cihaz logoda kalıyor.

Problem orada zaten. Bilgisayar cihazı görmüyor :)

Datayı yes yazarak sildikten sonra görür

Hocam birincisi data dahil cache + dahili depolamayı wipe yaptım yine görmüyor. İkincisi az önce stock yazılım attım demiştim, recovery olmadan. Yazılım yüklendi ve TWRP kurulu kaldı. Normalde cihaz açılıyordu fakat az önce dediğiniz gibi wipe yaptım şu anda açılmıyor. Aynı sorun General Mobile yazısında takılı kalıyor.

Cihazda OTG desteğinin olması kurtardı beni :D Bir kablo yardımıyla USB takarak SuperSU kurmayı başardım ve cihaz nihayet boot ekranına geldi. İlginiz için çok teşekkür ederim :D

Cihazda OTG desteğinin olması kurtardı beni :D Bir kablo yardımıyla USB takarak SuperSU kurmayı başardım ve cihaz nihayet boot ekranına geldi. İlginiz için çok teşekkür ederim :D
Geçmiş olsun :)
Demek istediğim şuydu aslında
WhatsApp Image 2019-01-02 at 20.22.11 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-01-02 at 20.22.11.jpeg
WhatsApp Image 2019-01-02 at 20.22.10.jpeg

hocam 8. maddeye (8 dahil) kadar yaptım. 8'den sonra TWRP açılmadı. pcden fastboot reboot dedim mecburen tlf normal açıldı

7 adımdaki komutu verdiğimde cihaz kendiliğinden fastboota girmedi. cihazı kendim kapatıp ses açma+power a basıp fastboota ben aldım
8. Adımı yaptıktan sonra cihaza fastboot reboot komutunu verirken bir eliniz cihazın ses açma tuşuna basılı olsun. Direk TWRP moda girecektir. Hatta şu an cihaza twrp yüklemişsiniz. İsterseniz adb reboot recovery yazın. Twrp açılması lazım.

Teşekkürler abi anlatım çok güzel olmuş.

Geri
Üst Alt