silivriserdar

Genel Moderator
9651cf2eabd6d3ca89bd3a0f83d9ac6e.jpg

b4ec6b3ba76f97feba6fbaf68b17375b.jpg

10563d75b9896bb42bdd0f7890addd57.jpg

e2295e1714eac4a9cf9e12db32af3d94.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 6 cihazına ait root dosyasını paylaşacağım.

Cihazın üzerinde 5 Eylül 2018 güncellemesi varken bu root işlemi gerçekleşmiştir.

Bu işlemi yapabilmek için cihazınızı unlock yapmanız lazım.

Unlock İşlemi ;

Önemli Not = Tüm verileriniz silinecektir. Yedek alıp işlemleri öyle yapın. Ayrıca cihazınız garanti dışı kalacaktır.

1. Cihazın ayarlarına girin Derleme numarası yazısının üstüne üst üste hızlı hızlı 7 kes tıklayın.
2. Bir geri gelin ve Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve oem kilidini açın. Ayarlardan Gmail hesabından çıkış yapın veya kaldırın.
3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
4. Burada bulunan dosyayı indirin ve çalıştırın.
5. Çıkan CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
6. Cihaz fastboot moda girecektir.
7. Eğer fastboot moda girmediyse cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power tuşuna basın cihaz logo gözüktüğü zaman power tuşundan elinizi çekin ses açmaya basmaya devam edin.
8. Çıkan ekranda reboot bootloader yazan yere tıklayın.
9. Cihazı tekrar usb kablo ile pc'ye bağlayın.
10. Şimdi CMD siyah ekrana fastboot oem unlock yazın ve enter tuşuna basın.
11. Cihazın ekranına yazılar gelecek ses açmaya basın ve unlock olsun cihazınız.
12. Unlock işlemi bu kadar. Cihaz unlock olunca biraz geç açılacak acele etmeden bekleyin. Cihaz açılırken ekranında unlock yazacaktır. Şimdi cihaza root yapabiliriz.

Root İşlemi ;

1. Unlock işlemi yaptıktan sonra cihazınızı tekrar kurun.
2. Cihazın ayarlarına girin Derleme numarası yazısının üstüne üst üste hızlı hızlı 7 kes tıklayın.
2. Bir geri gelin ve Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve oem kilidini açın.
3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
4. Minimal adb açın ve CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
5. Cihaz fastboot moda girecektir. Girmez ise yukarıda unlock işleminde anlattığım 7. maddeyi uygulayın.
6. Adb minimal konumuna verdiğim boot.img dosyasını atın. Masa üstündeki adb minimal dosyasının üzerine mouse gelin sağ tıklayın ve dosya konumunu aç deyin. Açılan klasörün içine aşağıda verdiğim boot.img dosyasını atın.
5. Şimdi CMD ekranına fastboot flash boot boot.img yazın ve enter tuşuna basın.
6. Yükleme yapılacak.
7. Şimdi CMD ekranına fastboot reboot yazın ve enter tuşuna basın.
8. Cihaz açılacak biraz geç açılır acele etmeyin.

Root Dosyası

Son düzenleme:
ben şu anda yeniden orjinal rom yüklüyorum

Adb minimal konumuna verdiğim boot.img dosyasını atın. bu nedir

Unlock işlemi bu kadar. Cihaz unlock olunca biraz geç açılacak acele etmeden bekleyin. Cihaz açılırken ekranında unlock yazacaktır. Şimdi cihaza root yapabiliriz. bu tam anlaşılır değil

ben en son açılırken 5 sn yazısını gördüm fakat açılmadı siyah ekranda kaldı

bu ekrandan sonra sıfırlanmış br şekilde açıldı yeniden android ayarlarını yani kurulum menüsü geldi

sn silvriserdar haber bekliyorum
Ard arda mesaj atıp spam yapmayın. Site kurallarına uyun lütfen. Uyarıyorum!!!

Konuda herşey detaylı şekilde anlatılmıştır. Bu işler azda olsa bilgi ve beceri isteyen işlerdir.

Adb minimal konumuna verdiğim boot.img dosyasını atın. bu nedir bu konum nerde

Adb minimal konumuna verdiğim boot.img dosyasını atın. bu nedir bu konum nerde
Masa üstünde bulunan adb minimal dosyasının üzerine mouse ile gelin ve dosya konumunu açın. Sonra boot.img dosyasını oraya atın ve komutları çalıştırın.

sizden ricam videolu anlatırsanız çok daha faydalı olur

Geri
Üst Alt