rica etsem root lama işinden anlayan biri var ise yardım bekliyorum

9651cf2eabd6d3ca89bd3a0f83d9ac6e.jpg

b4ec6b3ba76f97feba6fbaf68b17375b.jpg

10563d75b9896bb42bdd0f7890addd57.jpg

e2295e1714eac4a9cf9e12db32af3d94.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 6 cihazına ait root dosyasını paylaşacağım.

Cihazın üzerinde 5 Eylül 2018 güncellemesi varken bu root işlemi gerçekleşmiştir.

Bu işlemi yapabilmek için cihazınızı unlock yapmanız lazım.

Unlock İşlemi ;

Önemli Not = Tüm verileriniz silinecektir. Yedek alıp işlemleri öyle yapın. Ayrıca cihazınız garanti dışı kalacaktır.

1. Cihazın ayarlarına girin Derleme numarası yazısının üstüne üst üste hızlı hızlı 7 kes tıklayın.
2. Bir geri gelin ve Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve oem kilidini açın. Ayarlardan Gmail hesabından çıkış yapın veya kaldırın.
3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
4. Burada bulunan dosyayı indirin ve çalıştırın.
5. Çıkan CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
6. Cihaz fastboot moda girecektir.
7. Eğer fastboot moda girmediyse cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power tuşuna basın cihaz logo gözüktüğü zaman power tuşundan elinizi çekin ses açmaya basmaya devam edin.
8. Çıkan ekranda reboot bootloader yazan yere tıklayın.
9. Cihazı tekrar usb kablo ile pc'ye bağlayın.
10. Şimdi CMD siyah ekrana fastboot oem unlock yazın ve enter tuşuna basın.
11. Cihazın ekranına yazılar gelecek ses açmaya basın ve unlock olsun cihazınız.
12. Unlock işlemi bu kadar. Cihaz unlock olunca biraz geç açılacak acele etmeden bekleyin. Cihaz açılırken ekranında unlock yazacaktır. Şimdi cihaza root yapabiliriz.

Root İşlemi ;

1. Unlock işlemi yaptıktan sonra cihazınızı tekrar kurun.
2. Cihazın ayarlarına girin Derleme numarası yazısının üstüne üst üste hızlı hızlı 7 kes tıklayın.
2. Bir geri gelin ve Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve oem kilidini açın.
3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.
4. Minimal adb açın ve CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın.
5. Cihaz fastboot moda girecektir. Girmez ise yukarıda unlock işleminde anlattığım 7. maddeyi uygulayın.
6. Adb minimal konumuna verdiğim boot.img dosyasını atın.
5. Şimdi CMD ekranına fastboot flash boot boot.img yazın enter tuşuna basın.
6. Yükleme yapılacak cihazı açın ve bekleyin. İlk açılması biraz geç olur.

Root Dosyası

Hocam merhabalar. Elinize sağlık öncelikle, çok güzel anlatmışsınız. Fakat son işlemi yaptıktan sonra ekteki yer çıktı. Ben de telefonu tekrar açmak için açıp kapattım, şu an siyah ekranda sadece Fastboot Mode yazıyor, kendi kendiliğine açılır mı bir süredir bekliyorum. Yoksa başka bir şey daha mı yapmam lazım?

Ekli dosyalar

• ss.PNG
    ss.PNG
    5.7 KB · Görüntüleme: 32
Hocam merhabalar. Elinize sağlık öncelikle, çok güzel anlatmışsınız. Fakat son işlemi yaptıktan sonra ekteki yer çıktı. Ben de telefonu tekrar açmak için açıp kapattım, şu an siyah ekranda sadece Fastboot Mode yazıyor, kendi kendiliğine açılır mı bir süredir bekliyorum. Yoksa başka bir şey daha mı yapmam lazım?
Resim atın bakalım.

Elimde başka telefon olmadığından dolayı fotoğraf atamıyorum ama sol aşağı tarafta => FASTBOOT mode... yazıyor sadece.

Ekteki dosyadaki gibi yazmıştı kapatmadan önce.
Cihaza boot.img flashlayın. Sonra cihazın açılmasını bekleyin. Ama cihazı unlock yaptınız dimi?

Cihaza boot.img flashlayın. Sonra cihazın açılmasını bekleyin. Ama cihazı unlock yaptınız dimi?
Evet cihazı unlock yaptım sorunsuz bir şekilde. Tekrar cmdden fastboot flash boot boot.img yazdım. Ekranda USB Transferrinng... USB Transmission OK. Time: 268ms, Vel: 32108KB/s yazıyor. Bu noktada beklemem mi gerekiyor?

Hocam rahatsız etmek istemiyorum gerçekten ama telefonum açılmıyor. Ne zaman açsam "Fastboot mode..." yazıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz :( Telefon benim de değil korkuyorum.

Hocam rahatsız etmek istemiyorum gerçekten ama telefonum açılmıyor. Ne zaman açsam "Fastboot mode..." yazıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz :( Telefon benim de değil korkuyorum.
Fastboot modunda bilgisayara bağla ve bilgisayarda cmd komutundan "fastboot devices" ardından "fastboot reboot" komutunu verin telefon açılması lazım. Acilmiyorsa yazılım atılması gerekli

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilmediğiniz işlere girmeniz doğru olmamış. Konuda herşeyi anlattım. Sitede cihazın yazılımı mevcut. İndirip yükleyin açılmaz ise.

hocam ben de beceremedim silivrideyseniz size getirsem ücreti dahilinde yapar mısınız?

TeamViewer ile bağlanıp hallederim.
teşekkürler hocam laptopta win7 var sıkıntı olur mu? aslında bilgisayar bilgim var işim gereği ancak daha önce de asus 6 inç telefonum vardı ona root yapmıştım sonra satarken stock rom yüklemiştim ama o zaman android sürümü 4.4 idi. teknoloji benim takip ettiğimden daha hızlı ilerliyor eskidik anlaşılan. size özel mesaj gönderemiyorum belli bir mesajı geçmeden değil mi?

teşekkürler hocam laptopta win7 var sıkıntı olur mu? aslında bilgisayar bilgim var işim gereği ancak daha önce de asus 6 inç telefonum vardı ona root yapmıştım sonra satarken stock rom yüklemiştim ama o zaman android sürümü 4.4 idi. teknoloji benim takip ettiğimden daha hızlı ilerliyor eskidik anlaşılan. size özel mesaj gönderemiyorum belli bir mesajı geçmeden değil mi?
Özel mesaj atacağım.

Konuyu düzenleme yaptım. Yapamayanlar tekrar baksın ve yazdıklarımı harfiyen okusun.

hocam adımları takip ettim aşağıda yanına kırmızı ile yazdım, siyah ekrana komutu girince cihaz bulunamadı hatası verdi.

1. Cihazın ayarlarına girin Derleme numarası yazısının üstüne üst üste hızlı hızlı 7 kes tıklayın.
2. Bir geri gelin ve Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama ve oem kilidini açın. Ayarlardan Gmail hesabından çıkış yapın veya kaldırın.
3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. (orijinal GM kablo ile bağladım, telefon açık)
5. Çıkan CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın. (aşağıdaki hatayı verdi cihaz bulanamadı gibisinden)

1b26f7f98010a972cc25ba993559f5eb.jpg

hocam adımları takip ettim aşağıda yanına kırmızı ile yazdım, siyah ekrana komutu girince cihaz bulunamadı hatası verdi.

3. Cihazı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın. (orijinal GM kablo ile bağladım, telefon açık)
5. Çıkan CMD siyah ekrana adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın. (aşağıdaki hatayı verdi cihaz bulanamadı gibisinden)

1b26f7f98010a972cc25ba993559f5eb.jpg
TeamViewer verin bakayım.

hocam gm6 d cihazı oreo 8.1 eylül 2018 güvenlik yamasına getirip zaten unlock olan cihaza fastboot üzerinden root'lu boot.img'yi flashladım. Sizinle aynı işlemi yapınca cihaz ekim 2018 güvenlik yamasında olduğundan cihaz açılmamıştı.

son durum şu şekildedir cihazın rootlu olup olmadığından tam emin olamadım. her root check programı çalışmıyor.

2833386f7726d25e9e0ae278c582e9bc.png
4d21d49083b3bbf38d32de8e5d9c2084.png

Team verin bakalım.

Geri
Üst Alt