Yardım General Mobile GM 6 D IMEI Repair Sonrası 3G/4G/4.5G Sorunu

hamiz

Üye
Merhaba arkdaşlar.
Elimde GM 6 d cihaz var tek imei yazılıydı. Şebeke çekmemezlik ediyordu.
Bende cihazı hem çift imeye çevirdim, hem de maui meta ile rapair işlemi yaptım.
fakat sorun şu ki şuan yalnızca Edge/2G şebeke alabiliyorum. Ve de kesik kesik bağlantı.
3G 4G şebekeyi kesinlikle alamıyorum. Daha önce de aynı sorunu Casper via M1 cihazında yaşamıştım.
Acaba bu MTK'nın Türkiye optimizasyonlarında modemlere yapılan özelliştirmeden mi kaynaklanıyor?
Yoksa benim mi yanlış yaptığım bir işlem hatası var bilmiyorum.
Soran olursa kullandığım Modem dosyası Rom içinden aldğım BPLGUinfoCustom ile başlayan dosya

İçinden çıkamıyorum lütfen yardım...

Merhaba arkdaşlar.
Bende cihazı hem çift imeye çevirdim, hem de maui meta ile rapair işlemi yaptım.
fakat sorun şu ki şuan yalnızca Edge/2G şebeke alabiliyorum. Ve de kesik kesik bağlantı.
3G 4G şebekeyi kesinlikle alamıyorum. Daha önce de aynı sorunu Casper via M1 cihazında yaşamıştım.
Acaba bu MTK'nın Türkiye optimizasyonlarında modemlere yapılan özelliştirmeden mi kaynaklanıyor?
Soran olursa kullandığım Modem dosyası Rom içinden aldğım BPLGUinfoCustom ile başlayan dosya

ilginç bir durum ama General Mobile ise normal. Adamların hemen hemen tüm cihazları sorunlu çıktı. Şu yaptıkları son modellerde dahil. Aklıma gelen format atıp düzelmez ise tekrar yazılım atıp ve bir daha format atıp denemek.

ilginç bir durum ama General Mobile ise normal. Adamların hemen hemen tüm cihazları sorunlu çıktı. Şu yaptıkları son modellerde dahil. Aklıma gelen format atıp düzelmez ise tekrar yazılım atıp ve bir daha format atıp denemek.
Denedim hocam. Yeni yazılım da yükledim format da attım ama nafile. Ben daha çok modemin Türkiye özelleştirmesinden (üstte 4.5 işareti çıkması için yapılan değişiklik) kaynaklandığını düşünüyorum. Lakin siz aynı yöntemle başarmışsınız o da ayrı bir soru.

Genel olarak Türkiye üretimlerinin çoğu böyle sorunlu çıkıyor ne yazık ki...

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Denedim hocam. Yeni yazılım da yükledim format da attım ama nafile. Ben daha çok modemin Türkiye özelleştirmesinden (üstte 4.5 işareti çıkması için yapılan değişiklik) kaynaklandığını düşünüyorum. Lakin siz aynı yöntemle başarmışsınız o da ayrı bir soru.

Genel olarak Türkiye üretimlerinin çoğu böyle sorunlu çıkıyor ne yazık ki...

O zaman farklı modellerin modem dosyalarını denemek lazım. Yada başka Maui meta değilde de box veya dongle ile yapmak lazım.

Sadece 2g de çekiyor ise gm 6 da baseband sorunu hocam.

Baseband kalıplanacak altında yol kopuğu olabilir ona bakılacak

Baseband kalıplanacak altında yol kopuğu olabilir ona bakılacak
Anladim hocam. Önce yazılımsal çözebilir miyiz tüm yöntemleri denedikten sonra dediğinizi yapmak üzere ustaya yollayacağız artık

Merhaba arkdaşlar.

********************************************************************************************************************************
Cihazı rootla ve Buradan İD Changer Dosyasını İndir ve Aç ID Rasgele Değiştir Reboot Yap Her Türlü Şebeke 2 G 3 G 4.5 G sorunu çözülecek.
Gerekirse Ayarlar Bağlantı Mobil Ağlardan Şebeke Tarattır.

ID Changer
Bu Google Playdekinden Farklı Modifiyeli Olan Bununla Şebeke Fix Olacak Bunlardan Birini Yükle.1.linkte reklamı geçe tıkla.
2.link direkt indirme.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt