Çözüldü General Mobile GM 8 Ana Konu

Yazılım nasıl değiştirebilirim bilgi verebilir misin
qfil programı ile ses kısma açma ile qualcomm port geliyor ve download basıp yazıyorsunuz. bende yarıda kaldı bu işlem Trtools ile aynı yazılımı seçtim sorunsuz yükledi

[QUOTE = "SemihKalkan, gönderi: 120833, üye: 28772"]
Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait QCN yedeğini paylaşacağım.

İndirme Bağlantısı
[/QUOTE]
qcn yi editleyip neyle yazdırmalı

5 kasım 2020 için root dosyası olan var mı arkadaşlar ?

Sa konu baya eski ama gm8 cihazımı android 8 şeklinde rootlamam gerekiyor.Tek sim 5 kasım 2018 root bağlantısında dosyaya ulaşılamıyor yardımcı olabilir misiniz
WhatsApp hattına mesaj atarsanız bu mesajı da ekleyip direk root dosyasını gönderirim.

TWRP recovery, güvenlik yaması sürümü ile yakın tarihli veya aynı olmak zorunda olabilir, derlemeler her güncellemede bir tekrar alınıyor.
Bu yüzden firmware indirmek zorunda kalabilirsiniz gerek yok.
TWRP kurmadan firmware indirmeden hızlı IMEI Repair

OEM kilidini açın, fastboot moduna girin
fastboot getvar current-slot yazın : a veya b çıktısı alacaksınız not edin.
1615630560688.png

Cihazı kapatın ses açma tuşuna basılı tutun kabloyu takın cihaz EDL moda giricektir.
COM portunu not edin ve aşağıdaki kodla değiştirin.
Benim portum COM46
Bu konuda eMMCDL anlatımı yaptım anlamayanlar bakabilir.
eMMCDL 'i açın
Slot A için kod :

Kod:
emmcdl.exe -p COM46 -f General_Mobile_GM8.mbn -d boot_a -o boot.img

Slot B için kod :
Kod:
emmcdl.exe -p COM46 -f General_Mobile_GM8.mbn -d boot_a -o boot.img
1615630579778.png

Log çıktısı :

Kod:
C:\Users\Acer\Desktop\GM 8\emmcdl>emmcdl.exe -p COM46 -f General_Mobile_GM8.mbn -d boot_b -o boot.img
Version 2.15
Downloading flash programmer: General_Mobile_GM8.mbn
Successfully open flash programmer to write: General_Mobile_GM8.mbn
Waiting for flash programmer to boot
Dumping data to file boot.img
Dumping at start sector: 0 for sectors: 0 to file: boot.img

Programming device using SECTOR_SIZE=512

<?xml version = "1.0" ?><data><configure MemoryName="emmc" ZLPAwareHost="1" SkipStorageInit="0" SkipWrite="0" MaxPayloadSizeToTargetInBytes="1048576"/></data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="logbuf@0x080763B0 fh@0x08073218" /></data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" MinVersionSupported="1" MemoryName="eMMC" MaxPayloadSizeFromTargetInBytes="4096" MaxPayloadSizeToTargetInBytes="1048576" MaxPayloadSizeToTargetInBytesSupported="1048576" MaxXMLSizeInBytes="4096" Version="1" TargetName="8937" /></data>
Using 99 bytes from mbuffer
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="logbuf@0x080763B0 fh@0x08073218" /></data>me="eMMC" MaxPayloadSizeFromTargetInBytes="4096" MaxPayloadSizeToTargetInBytes="1048576" MaxPayloadSizeToTargetInBytesSupported="1048576" MaxXMLSizeInBytes="4096" Version="1" TargetName="8937" /></data>
Connected to flash programmer, starting dump
<?xml version="1.0" ?><data>
<read SECTOR_SIZE_IN_BYTES="512" num_partition_sectors="1" physical_partition_number="0" start_sector="1"/>
</data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" rawmode="true" /></data>
Sectors remaining 1
Downloaded raw image at speed 512 KB/s
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="Finished sector address 0" /></data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" rawmode="false" /></data>
<?xml version="1.0" ?><data>
<read SECTOR_SIZE_IN_BYTES="512" num_partition_sectors="32" physical_partition_number="0" start_sector="2"/>
</data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" rawmode="true" /></data>
Sectors remaining 32
Downloaded raw image at speed 16384 KB/s
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><log value="Finished sector address 0" /></data>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?><data><response value="ACK" rawmode="false" /></data>
Status: 2 (null

Boot.img klasörde oluşmuş olacaktır, boot'u magisk ile veya başka araçlarla patch edin.
Fastboot üzerinden flashlayın.
Kod:
fastboot flash boot boot.img
Kod:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb shell
adb server version (40) doesn't match this client (39); killing...
* daemon started successfully
GM8_sprout:/ $ su
GM8_sprout:/ # setprop sys.usb.config diag,adb
Write dual programı ile yazın.
1615630544051.png

GM 8 d Kasım 2020 tek sim root dosyası yok 2019 yükledim wifi açılmıyor
Biraz geç oldu sanırım ama hala bulamayanlar var herhalde.

Kendi sitemde paylaştım Dual ve Single olarak 2 tane Root dosyası var ayrıca Miui 11'in GM 8 için custom rom'da var.

1) ilk önce telefonun bootloader kilidi açık değilse açılması lazım
2) bootloader açıksa telefonun USB hata ayıklama modu nu açıp fastboot moda alın
3) telefonu pc ye bağladıktan sonra:
Kod:
adb devices
fastboot devices
kodları ile kontrol edin (sırasıyla)
aşağıdaki kodlar ile telefona root dosyasını flash ediyoruz
Kod:
4) fastboot flash boot dosyaadı.img
5) fastboot reboot
(Önemli not: eğer telefonun yazılımı son sürüm (5 şubat 2021) ise root atmanız durumunda telefonunuz brick olabilir)
onun için stock rom atmanız lazım
Kod:
DUAL
https://drive.google.com/file/d/1OGEWeVn-td4YiffhxMxZRTsZ7wgq4trs/view

SINGLE
https://drive.google.com/file/d/1vJJF9rE5I1MK9VXjXtEBCLILZ9kLVZLT/view

bu iki linkten stock romları indirebilirsiniz
tekrar söylüyorum Telefonun OEM kilidi kapalı ve usb hata ayıklaması açık olması lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait Tek Sim yayınladığımız tüm romları tek bir konu altından yayınlama yapacağım.

Fastboot Romları ve UMT Dongle QcFire Tool ile çekilen romları, Qfil Romları ne varsa hepsi burada olacak.

Denenmiş ve test edilmiş romları ekledim. Bu konuda bulunan yazılımları deneyin lütfen.

Fastboot ve Qfil Romları elimizde mevcut ama test edemediğim için ekleme yapmıyorum. Cihaz elime gelip test edersem yayınlama yapacağım.

Android 8.0 ve Android 9.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı TIKLA
Android 8.1
TIKLA

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu bölümde fastboot romlar paylaşılacaktır. Fastboot rom yüklemek için cihazınızın unlock olması lazım. Cihazınızı unlock yaptıktan sonra burada bulunan yazılımları yükleme yapabilirsiniz.

5 MART 2019 GÜNCELLEMESİ

Bu rom tek sim ve EFT Dongle aracı ile çekilmiştir. Eylül 2018 romu dur. EFT Dongle ücretli satılan profesyonel bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Bu rom'u yüklemek için elinizde EFT Dongle olması lazım. Ama EFT Dongle c***k versiyonu ile de yükleniyor. Denedik test ettik sorunsuz yükleme yapıldı. EFT Dongle c***k Google'da arama yaparak bulabilirsiniz. Biz site olarak c***k paylaşımlar yapmıyoruz.

Rom'u yüklemek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

EFT Dongle açın Qualcomm sekmesinden firehose dosyasını seçin ve Yükleme yaparken burası çok önemli dikkatli okuyun. Yazılımı raw program seçtikten sonra ilk başta sadece system boot vendor seçin öyle yükleme yapın.

Eğer cihaz açılmaz veya başka sorunları varsa modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını seçmeden diğer dosyaları seçerek deneyebilirsiniz.

5 EYLÜL 2018 ALTERNATİF LİNK

5 Nisan 2019 ROM

UMT ÇEKME
İNDİR

General_Mobile_GM8_08092018_CMD İNDİR

Bu rom tek sim ve UMT Dongle aracı ile çekilmiştir. 5 Kasım 2019 romu dur. UMT Dongle ücretli satılan profesyonel bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Bu rom'u yüklemek için elinizde UMT Dongle olması lazım.

Rom'u yüklemek için cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

UMT Dongle QcFire Tool açın flash bölümünden raw program dosyasını seçin. Yükleme yaparken burası çok önemli dikkatli okuyun. Yazılımı raw program seçtikten sonra ilk başta sadece system boot vendor seçin öyle yükleme yapın. QcFire Tool Flash bölümünde Customize seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.

Eğer cihaz açılmaz veya başka sorunları varsa modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını seçmeden diğer dosyaları seçerek Yükleme deneyebilirsiniz.

5 MART 2019 ROM

Yazılım Sonrası Sadece Diagnostic Port Verme ve Açılmama Sorunu Çözüldü

Cihaza test point yapıp telefonu bağlayın Qualcomm Qloader moda girecektir
Daha sonra Buradaki yazılımı Qfil , EFT veya UMT Dongle ile atın
Cihaz açılacaktır
emegine saglık ustam android 8.1 rar şifresi nedir

Qfil 8.1 için rar pass yok hocam ekler misiniz ?

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait Tek Sim yayınladığımız tüm romları tek bir konu altından yayınlama yapacağım.

Fastboot Romları ve UMT Dongle QcFire Tool ile çekilen romları, Qfil Romları ne varsa hepsi burada olacak.

Denenmiş ve test edilmiş romları ekledim. Bu konuda bulunan yazılımları deneyin lütfen.

Fastboot ve Qfil Romları elimizde mevcut ama test edemediğim için ekleme yapmıyorum. Cihaz elime gelip test edersem yayınlama yapacağım.

Android 8.0 ve Android 9.0 Stock Rom Yükleme Anlatımı TIKLA
Android 8.1
TIKLA

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu bölümde fastboot romlar paylaşılacaktır. Fastboot rom yüklemek için cihazınızın unlock olması lazım. Cihazınızı unlock yaptıktan sonra burada bulunan yazılımları yükleme yapabilirsiniz.

5 MART 2019 GÜNCELLEMESİ

Bu rom tek sim ve EFT Dongle aracı ile çekilmiştir. Eylül 2018 romu dur. EFT Dongle ücretli satılan profesyonel bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Bu rom'u yüklemek için elinizde EFT Dongle olması lazım. Ama EFT Dongle c***k versiyonu ile de yükleniyor. Denedik test ettik sorunsuz yükleme yapıldı. EFT Dongle c***k Google'da arama yaparak bulabilirsiniz. Biz site olarak c***k paylaşımlar yapmıyoruz.

EFT Dongle açın Qualcomm sekmesinden firehose dosyasını seçin ve Yükleme yaparken burası çok önemli dikkatli okuyun. Yazılımı raw program seçtikten sonra ilk başta sadece system boot vendor seçin öyle yükleme yapın.

Eğer cihaz açılmaz veya başka sorunları varsa modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını seçmeden diğer dosyaları seçerek deneyebilirsiniz.

5 EYLÜL 2018 ALTERNATİF LİNK

5 Nisan 2019 ROM

UMT ÇEKME
İNDİR

General_Mobile_GM8_08092018_CMD İNDİR

Bu rom tek sim ve UMT Dongle aracı ile çekilmiştir. 5 Kasım 2019 romu dur. UMT Dongle ücretli satılan profesyonel bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Bu rom'u yüklemek için elinizde UMT Dongle olması lazım.

UMT Dongle QcFire Tool açın flash bölümünden raw program dosyasını seçin. Yükleme yaparken burası çok önemli dikkatli okuyun. Yazılımı raw program seçtikten sonra ilk başta sadece system boot vendor seçin öyle yükleme yapın. QcFire Tool Flash bölümünde Customize seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.

Eğer cihaz açılmaz veya başka sorunları varsa modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyalarını seçmeden diğer dosyaları seçerek Yükleme deneyebilirsiniz.

5 MART 2019 ROM

Yazılım Sonrası Sadece Diagnostic Port Verme ve Açılmama Sorunu Çözüldü

Cihaza test point yapıp telefonu bağlayın Qualcomm Qloader moda girecektir
Daha sonra Buradaki yazılımı Qfil , EFT veya UMT Dongle ile atın
Cihaz açılacaktır

Rar Pass : gsmturkey
Şifre gsmkolik

sürümü 8.1 e düşürüdüm fakat repair işlemi yapınca fail alıyorum. Port usb seçili com seçince de cihaz aranıyor diyip takılıp kalıyor.

rar şifresi yanlış diyor değişti mi acaba 8.1 rom için

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda tüm General Mobile GM 8 cihazına ait root dosyalarını paylaşacağım.

Tek bir konu altında toplayıp geçmiş ve gelecek güncellemere ait root dosyalarını buradan paylaşım yapacağım.

General Mobile GM 8 kullanıcıları olarak sizden ricam konuda bulunan yaptığınız işlemleri ve aldığınız hataları resimli ve detaylı şekilde anlatmanızdır. Bizlerde ona göre yardımcı olmaya çalışacağız.

En önemli nokta root konusunda cihazınızın ayarlar kısmına girip cihazınızın güncelleme tarihine uygun root dosyasını yüklemek.

Eğer güncelleme tarihi bu konuda yer almıyorsa yorumlardan bildirin ekleme yapalım.

8b7274e98e8e6405f1b8a76b15812db2.jpg

f2d45b49837f59712fd4f96cfeef8a36.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına nasıl root yapılır onu anlatacağım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Cihazınız garanti dışı kalacaktır.

Öncelikle cihazınızın gerekli tüm yedeklerini alın. İçindeki herşey silinecek.

Yapılışı ;

1. Cihazınızın ayarlarına girin Gmail hesabından çıkış yapın.

2. Cihazınızın ayarlardan usb hata ayıklama ve oem kilidini açın.

3. Cihazınızı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

4. CMD ekranında "adb reboot bootloader" yazın enter basın.

5. Cihaz fastboot moda girecek.

6. Fastboot modda CMD ekranına" fastboot oem unlock-go" yazın ve enter tuşuna basın.

7. Cihazın ekranına bakın ve unlock için onay verin. Genelde ses açma tuşu ile onay verilir.

8. Cihaz açılınca artık unlock olmuş olacaktır.

9. Cihazı kurun ve tekrar usb hata ayıklama ve oem kilidini açın.

10. İşlemler bu kadar.

Not = 5 Kasım güncellemesi almış ise bu root dosyasını kullanmayın. Cihaz logoda kalıyor. Bu root dosyası resimdeki yazılım cihazınızda yüklü ise kullanın.

Ayrıca dosya içinde de anlatım vardır.

7337b075eada92658c0483377021d99b.jpg

9b4c86e8b75354be0f0ae7c27a180c63.jpg

c9ef1ba3510e4d96fa8f24bf30460f4f.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait 5 Kasım 2018 güncellemesi almış yazılımın root dosyasını paylaşacağım.

Dosya içinde tüm gerekli açıklamalar vardır. Dosya şifresini almak için konu altından yorum yapınız.

ŞİFRE= gsmturkey.netsilivriserdar

4e78126b314f9b676f16e5d008921dc6.jpg

fa36d5582d80d08f923a1538fe8e6f2f.jpg

a8ca89d6b8ac0bb29e281bba345daedb.jpg

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait android 9.0 sürümünde nasıl root yapılır onu anlatacağım.

Cihazınızın android sürümü 9.0 ve 5 Ocak tarihli ise bu dosyayı kullanabilirsiniz.

Öncelikle bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Cihazınızı buradaki konudan yardım alarak unlock yapın.

Aşağıdaki linki indirip root işlemini yapabilirsiniz. Dosya içinde gerekli tüm detaylı açıklama vardır.

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 cihazına ait android 9.0 5 Mart 2019 Güncellemesini almış cihaza root dosyasını paylaşacağım.

Dosyayı elimde cihaz olmadığı için deneme yapamadım. Deneyin sonuç yazarsanız ona göre Konuya şekil vereceğim. Eğer cihazınızın logoda kalırsa onun için de Stock boot dosyalarını paylaşıyorum. Yüklerseniz cihazınız açılır. Burada

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Dosya içinde tüm detaylı anlatım vardır.

Cihazınızı öncelikle unlock yapınız.

Root İşlemi bittikten sonra cihazı Wi-Fi ile bağlayıp Magisk Manager içine girin ve güncelleme yapın.

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 Tek Sim cihazına ait android 9.0 5 Nisan 2019 Güncellemesini almış cihaza root dosyasını paylaşacağım.

ÖNEMLİ NOT ÇİFT SİM CİHAZDA DENEMEYİN Wİ-Fİ VE BLUETOOTH ÇALIŞMIYOR.

Bu root dosyası TEK SİM GM 8 Cihazında denenmiştir.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Root İşlemi bittikten sonra cihazı Wi-Fi ile bağlayıp Magisk Manager içine girin ve güncelleme yapın. Cihazı 2 kere kapatıp açın root edilmiş olacaktır.

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda General Mobile GM 8 Çift Sim cihazına ait android 9.0 5 Nisan 2019 Güncellemesini almış cihaza root dosyasını paylaşacağım.

ÖNEMLİ NOT TEK SİM CİHAZDA DENEMEYİN Wİ-Fİ VE BLUETOOTH ÇALIŞMIYOR.

Bu root dosyası ÇİFT SİM GM 8 Cihazında denenmiştir.

Root İşlemi bittikten sonra cihazı Wi-Fi ile bağlayıp Magisk Manager içine girin ve güncelleme yapın. Cihazı 2 kere kapatıp açın root edilmiş olacaktır.

Hocam gm8 d için root dosyası lazım link deki dosyalara ulaşamıyorum yardımcı olurmusunuz
Cihazda şuan android 8 (5 temmuz) sürümü yüklü
birkaç sefer twrp ile magisk yüklemeyi denedim cihaz o zaman logo da kalıyor yazılımla veya stock boot dosyası ile geri düzeliyor

Hocam gm8 d için root dosyası lazım link deki dosyalara ulaşamıyorum yardımcı olurmusunuz
Cihazda şuan android 8 (5 temmuz) sürümü yüklü
birkaç sefer twrp ile magisk yüklemeyi denedim cihaz o zaman logo da kalıyor yazılımla veya stock boot dosyası ile geri düzeliyor
Hocam düzenleme: cihaza qualcomm special tool ile repair işlemi uyguladım başarılı oldu fakat servis yok hatası alıyorum sanırsam qcn yüklemem lazım gm8 d (android 8.1) qcn mevcutsa birisi paylaşabilirmi

Geri
Üst Alt