Yardım General Mobile GM E-Tab 5 Şarj Göstergesi Sorunu

H

hvl

Merhaba...
Bende bir tane General Mobile e Tab 5 model tablet var. Bu şu an normal tablet olarak kullanılıyor. İşlem yapılmış. Şu an SuperSU ile ROOT'lu. Android sürümü de 5.1 Lolipop. Şimdi bu cihaza muhtemelen kullanabilmek icin ROM da atmışlardır.

Sorun ise şu. Tableti açınca şarjı %50 gözüküyor. Ve hiç değişmiyor. Aşağı yukarı 20 dk falan sonra birden bire %1 oluyor. Ama işin garibi şarjı bunlara rağmençok iyi gidiyor. Her ne kadar %1 gösterse de aslında şarjı dolu olduğu içi kullanımda sorun olmuyor. Ama böyle şarjın kaç olduğunu göremeden hep %1 de kişiyi bazen zorluyor. %99 yazılımsal diye düşünüyorum. Bir forumda farklı kernel ile düzelir demişler aynı sorun için. Ne dersiniz? Nasıl düzeltilir?

Teşekkür ederim...

Merhaba...
Bende bir tane General Mobile e Tab 5 model tablet var. Bu şu an normal tablet olarak kullanılıyor. İşlem yapılmış. Şu an SuperSU ile ROOT'lu. Android sürümü de 5.1 Lolipop. Şimdi bu cihaza muhtemelen kullanabilmek icin ROM da atmışlardır.

Sorun ise şu. Tableti açınca şarjı %50 gözüküyor. Ve hiç değişmiyor. Aşağı yukarı 20 dk falan sonra birden bire %1 oluyor. Ama işin garibi şarjı bunlara rağmençok iyi gidiyor. Her ne kadar %1 gösterse de aslında şarjı dolu olduğu içi kullanımda sorun olmuyor. Ama böyle şarjın kaç olduğunu göremeden hep %1 de kişiyi bazen zorluyor. %99 yazılımsal diye düşünüyorum. Bir forumda farklı kernel ile düzelir demişler aynı sorun için. Ne dersiniz? Nasıl düzeltilir?

Teşekkür ederim...
Yazılım yükleyin sitemizde uygun yazılım mevcut.​

Benimde ayni sekil sarj olmuyoryaedim edermsnz

Yazılım Yüklemeyi denedinizmi ?

Ben göremedim rica etsem link paylaşabilir mısınız?
Hocam az önce birşey keşfettim tablette 5.1 yazılım yüklensede kapalı şarj göstergesi yok ve açıkkende alıyor gösteriyor yavaş yada şarj bağlantısını koparsanda şarjdaymış gibi duruyorsa geliştirici seçenekleri açın ve usb hata ayıklamayı kapatın sorun çözülecektir.Açıkken şarj almama kesin çözümdür fakat kapalı yine gösterge gelmez.Sebebi muhtemelern usb seçenekleri direk dosya yönetici olarak tanımlanmış şarj modu olmadığından direk yazılım içinden usb hata ayıklama açık geliyor.

Geri
Üst Alt