FRP General Mobile GM5 Plus FRP (Çözümü)

?

Son zamanların popüler akıllı telefonlarından birisi olan General Mobile GM 5 Plus, mobil pazarda etkisini hissettirmeye devam ediyor. Eğer telefonunuzu sıfırladıysanız sizden Google hesabınızı girmenizi isteyecektir. Bu hesabın parolasını anımsayamıyor olabilir, yeni bir hesapla giriş yapmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda, General Mobile GM 5 Plus sıfırlama sonrası yaşanan Google hesabı sorununa çözüm olarak neler yapacağımıza bakacağız.

DFT

İndirmeniz gerekenler
Fastboot dosyaları

General Mobile GM 5 Plus Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü
İlk önce GM 5 Plus’ı Güç tuşu yardımıyla kapatın. Fastboot mode’a almak için Ses kısma ve Güç tuşlarına basılı tutarak biraz bekleyin. Ardından ekranınıza gelen küçük yazıları gördüğünüzde parmaklarınızı tuşlardan çekin.
Screenshot_6-12.png

Telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.

komut-penceresinde-a%C3%A7.png

Şimdi ise, verdiğimiz fastboot dosyasına girerek shift tuşuna basılı tutarak sağ tık atın. Karşınıza çıkan menüden Komut penceresini burada açseçeneğine tıklayın.
Screenshot_7-1.png

CMD ekranı açıldığında fastboot erase frp komutunu yazarak enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde ise USB kabloyu bilgisayardan çıkararak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Son zamanların popüler akıllı telefonlarından birisi olan General Mobile GM 5 Plus, mobil pazarda etkisini hissettirmeye devam ediyor. Eğer telefonunuzu sıfırladıysanız sizden Google hesabınızı girmenizi isteyecektir. Bu hesabın parolasını anımsayamıyor olabilir, yeni bir hesapla giriş yapmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda, General Mobile GM 5 Plus sıfırlama sonrası yaşanan Google hesabı sorununa çözüm olarak neler yapacağımıza bakacağız.

İndirmeniz gerekenler
Fastboot dosyaları

General Mobile GM 5 Plus Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü
İlk önce GM 5 Plus’ı Güç tuşu yardımıyla kapatın. Fastboot mode’a almak için Ses kısma ve Güç tuşlarına basılı tutarak biraz bekleyin. Ardından ekranınıza gelen küçük yazıları gördüğünüzde parmaklarınızı tuşlardan çekin.
Screenshot_6-12.png

Telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.

komut-penceresinde-a%C3%A7.png

Şimdi ise, verdiğimiz fastboot dosyasına girerek shift tuşuna basılı tutarak sağ tık atın. Karşınıza çıkan menüden Komut penceresini burada açseçeneğine tıklayın.
Screenshot_7-1.png

CMD ekranı açıldığında fastboot erase frp komutunu yazarak enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde ise USB kabloyu bilgisayardan çıkararak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.
Resimler gözükmüyor.

Çok tşk ederim sağolun. Bu arada Android 8.0. sorunsuz kilit kalktı

Ben şuan telefonu açıyorum ilk kurulumda takıldım. OEM kilidi var kaldıramıyorum çünkü geliştirici modunu aktif etmiyor sistem ziyaretçi modunda telefon açıldığı için. Bu kilidi kaldıracak bir app veya buna benzer bir düzen varmı yoksa bu komut çalışmıyor.

Ben şuan telefonu açıyorum ilk kurulumda takıldım. OEM kilidi var kaldıramıyorum çünkü geliştirici modunu aktif etmiyor sistem ziyaretçi modunda telefon açıldığı için. Bu kilidi kaldıracak bir app veya buna benzer bir düzen varmı yoksa bu komut çalışmıyor.
burdan qfil programı ile kaldırabilirsin

burdan qfil programı ile kaldırabilirsin
qfil pc de var ancak port bir türlü bağlanmadı binbir takla attım başaramadım normalde telefonu bağlayınca android adb olarak gözüküyor aygıt yöneticisinde. Ancak qfil programına bir türlü bağlayamadım acaba ekstradan sürücü falanmı yüklemek lazım bi kaç şey yüklemeyi denedim ancak oda olmadı.

qfil pc de var ancak port bir türlü bağlanmadı binbir takla attım başaramadım normalde telefonu bağlayınca android adb olarak gözüküyor aygıt yöneticisinde. Ancak qfil programına bir türlü bağlayamadım acaba ekstradan sürücü falanmı yüklemek lazım bi kaç şey yüklemeyi denedim ancak oda olmadı.
ustam telefonu kapatacaksın ses açma ve ve ses kapatma tuşlarına basılı tutup usb kabloyu pc bağlıcaksın o zaman qfil görür

ustam telefonu kapatacaksın ses açma ve ve ses kapatma tuşlarına basılı tutup usb kabloyu pc bağlıcaksın o zaman qfil görür

2OlNpA.png

Harbiden dediğin gibi oldu çok sağol. Şimdi yüklemeyi yapıp test edeceğim sonra buraya not düşerim.

Not : Evet gmail korumasını bypass ediyor oem kilidi kapalı olanlar için en iyi yöntem bu çok sağol yardım için

GM5 PLUS 8.0 FRP OCTOBUS BOX OK .

Platform: Samsung Android
Seçilen Port: COM1
Seçilen Model: SM-G610F
Operation: Reset FRP - ADB
Searching for a phone (waiting for ADB device)...
Please, press "OK" button on the phone to allow USB debugging.
Reading info...
Cihazý Model Tespiti: GM 5 PLUS
Firmware Derleme Tarihi: 2018å¹´ 11æ 24æ¥ ææå
14:16:05 CST
PDA version: unknown
CSC version: unknown
SW Version: unknown
Build number:
Android version: 8.0.0 (OSR18O)
Sales code: unknown
Country: unknown
HW platform: msm8952
HW Chip: unknown
HW Modem: unknown
Security patch level: 2018-11-01
SIM 1 status: absent
Codename: gm5plus_s
Resetting FRP lock..
FRP lock is successfully reseted!
Goto "Menu->Settings->Backup and reset" and make "Factory data
reset"
Performed by 2.8.4 Software version

Start Download
COM Port number:217
Switch To EDL
Download Fail:Failed to Switch to Emergency Download mode
Download Fail:Switch To EDL FailFireHose Fail
Finish Download

device state-locked

ne onerirsin usta ikisiylede olmadi boot kapali qaliba

Geri
Üst Alt