Bilgi General Mobile GM9 Pro Serial Number Gözükmeme Sorunu Çözümü

Zenlty

Firmware Team Leader at OMIX Mobile Technology
VIP Üye
Bu durumun şebeke ile ilgisi olmadığından çok önem arz etmemektedir.
Son kullanıcının, kullanımında bir sorun teşkil etmez.

Seri numarası silinmesi ya da gözükmemesi durumunda önyükleyici adı verdiğimiz fastboot modu çalışmayacaktır.
Çalışmamasinin sebebi tahmih ettigim kadarı ile fastboot aracının algoritmasında bilgi vermesi amacıyla seri numarasını gösterememesi ve bu yüzden usb yapılandırmasının çalışmaması yüzündendir.

Seri numarası anakart üretiminin ardından IMEI ve beraberinde yazılmakta. Her ne kadar IMEI numarası silinebiliyorsa seri numarası da silinebilir.

General Mobile GM9 Pro cihazının Android 9.0 Pie QFIL stock rom yüklemenin ardından başıma geldi.

Romun bozuk olduğundan değil üzerinde çok deneme yaptığım için artık dayanamamasından olduğunu düşünüyorum.

Gizli İçerik
Kod:
Cihazınızın varyasyonuna göre Tek veya Çift Sim Android 8.1 Oreo romunu indirin ve bir klasöre çıkartın.
Ardından QFIL ve Driver paketlerini indirin.
Aşağıda tarafımca düzenlenmiş olan rawprogram dosyasını indirin ve romun icine atın.
QFIL aracını açın ve gerekli seçimleri yaptıktan sonra rawprogram dosyasını indirdiğiniz rawprogram dosyasını seçin.
--olası veri kaybı ve hasarlardan kullanıcı sorumludur.
Cihazı EDL moda alarak kurulumu başlatın.
Cihazınız Android 9.0 Pie sürümünde seri numarası gözükür şekilde gelecektir.

Gizli İçerik

Ekli dosyalar

• rawprogram0_serialnumber.zip
    1.1 KB · Görüntüleme: 61
Klavyene sağlık. Bu sorunun genel bir çözümü yok mu? Bazı cihazların seri numrası adb veya fastbootda 123456789adbcde.. olarak görünüyor. Hem mtk hem qualcomm'larda daha önce bende karşılaştım

Klavyene sağlık. Bu sorunun genel bir çözümü yok mu? Bazı cihazların seri numrası adb veya fastbootda 123456789adbcde.. olarak görünüyor. Hem mtk hem qualcomm'larda daha önce bende karşılaştım
Dediğim sorun bu değil, 123456789 gibi gözükmesi bile seri numarası olduğunu gösterir. Benim dediğim durumda Fastboot modda hiç gostermiyor.

Geri
Üst Alt