Hafıza Kartı "open failed:EROFS(Read-only file system)" Hatası

• Konbuyu başlatan Bay0
  • Başlangıç tarihi
B

Bay0

Yeni bir sd kart aldım. Daha önce kullandığım sd kartın tüm verilerini bilgisayara attım. Usb aracıyla telefonumu bilgisayara bağladım. İçinde yeni kartım takılıydı. Dosyaları yüklemeye başladım sorunsuz bir şekilde yüklendi. Usbyi çıkardığım zaman telefondan sd kart kurulumu yapılıyor diye bildirim geldi. Kurulum bittiğinde dosyaların silinmişti. Biçimlendirip dosya yükleme yapmadan telefona taktığımda bu kez depolama alanı dolu gözüküyordu ve içinde herhangi bir dosya yoktu. (dosyalarım sd kartını dolduracak kadar büyük değil.) Bir şekilde başka bir telefon yardımıyla dosyalarımı attım sd kartına ve telefonun kartımda ki verileri silmesine engel olabildim. Sorun çözüldü derken dahili depolamada ki herhangi bir veriyi sd karta kopyalamak veya kesmek istediğimde ekte ki hatayı alıyorum. Sadece kopyalamakta değil. Örneğin fotoğrafların kayıt yerini sd kart seçiyorum, seçebiliyorum görüyor. Fotoğraf çektiğimde. "Fotoğraflar çekilemedi veri depolamasıyla ilgili bir sorun oluştu. Veri depolanması sd kart olarak ayarlanmışsa lütfen sd kartınızı kontrol edin.

Cihazım: Sony Xperia z3
Not:Bu hataların hiçbiri denediğim başka bir cihazda olmuyor.

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    177.5 KB · Görüntüleme: 15
salt okunur dosya sistemi ile ilgili bir durum
sd kartı fat32 olarak biçimlendir bilgisayarında autorun tarzı bir virüste olabilir
bir android cihaz ile biçimlendirme yapabilirsen daha iyi olur

salt okunur dosya sistemi ile ilgili bir durum
sd kartı fat32 olarak biçimlendir bilgisayarında autorun tarzı bir virüste olabilir
bir android cihaz ile biçimlendirme yapabilirsen daha iyi olur
Bilgisayardan biçimlendirdiğimde tavsiye edilen fat 32 idi öyle de biçimlendirdim. Taktığım zaman telefona 1 2 dakika kurulum yaptıktan sonra içinde dosya olsun ya da olmasın depolama kapasitesi dolu gözüküyor. Kullandığım telefonla da defalarca biçimlendirdim. Bilgisayarda ki sonuçtan farksız oldu.

Bilgisayardan biçimlendirdiğimde tavsiye edilen fat 32 idi öyle de biçimlendirdim. Taktığım zaman telefona 1 2 dakika kurulum yaptıktan sonra içinde dosya olsun ya da olmasın depolama kapasitesi dolu gözüküyor. Kullandığım telefonla da defalarca biçimlendirdim. Bilgisayarda ki sonuçtan farksız oldu.
farklı bir sd kart kullanmayı denedinmi genellikle donanımları zarar görüyor çünkü

farklı bir sd kart kullanmayı denedinmi genellikle donanımları zarar görüyor çünkü
[/
İlk kullandığım sd kartta sorun yoktu. Daha önce telefona hiç takmadığım farklı bir sd kart denedim. Sd kart gözüküyor fakat yine dosya kopyalama işlemi yapamıyorum. Fotoğraf çekerken kayıt yerini sd kart olarak seçemiyorum.

Geri
Üst Alt