Güncelleme Harmony OS Alacak Huawei Modelleri Belli Oldu! Şimdi Google Düşünsün!

Jan1343

Üye
Huawei, Android'in yerini alacak yeni işletim sistemi Harmony OS için geri sayımı başlattı. İşte Harmony OS alacak Huawei modelleri.

Amerika'nın Huawei'ye uyguladığı ambargo sonrası, Çinli firma hızlı bir aksiyon almış ve karşımıza HMS ile çıkmıştı. Bu süreçte Android'in yerini alacak olan Harmony OS işletim sistemini de geliştirmeye başlayan Huawei, vitesi 6'ya takmış geliyor.

Harmony OS alacak modeller netleşiyor
Harmony OS 2.0 işletim sistemini ilk olarak Huawei P50 modeli ile sunması beklenen Huawei, dünyada yaşanan yarı iletken krizinden dolayı planlarını değiştirme kararı almış gibi görünüyor. P50 ailesinin ertelenmesinden dolayı, Harmony OS 2.0 ilk olarak Huawei P40, Mate 40 ve Mate X2 modellerine gelecek.

Önümüzdeki ay başlayacak olan bu büyük geçiş sürecine daha sonra diğer Huawei cihazları da katılacak.

Diğer Huawei ve Honor akıllı telefonlarına gelince, EMUI 11 ve Magic UI 4.0 alanlar, yonga setlerine bağlı olarak, yıl sonundan önce ancak aşamalı olarak Harmony OS'e geçecekler.

Bu telefonlar arasında Huawei nova 7 SE, Honor 30S, Honor X10, Honor 9X ve diğer telefonlar yer alıyor. Ancak şimdilik MediaTek yonga setine sahip olan Huawei ve Honor telefonlarının bu işletim sistemine geçmeyeceği söyleniyor.

Android'e büyük bir rakip olması beklenen Harmony OS 2.0, özellikle uygulama geliştiricilerine sunduğu kolaylıklar ile Google'a soğuk terler döktüreceği söyleniyor.

Harmony OS de Android gibi açık kaynaklı olması ile dikkat çekiyor. Bu işletim sistemi ilerleyen dönemde Xiaomi, OPPO ve Meizu gibi diğer Çinli firmalar tarafından da benimsenebilir. Eğer bu durum gerçekleşirse Amerika kendi silahı ile kendini vurmuş olacak.

Geri
Üst Alt