Hometech HT 10MT Rock Client Virüsü

OzgurAytac

Yasaklı
Bu virüs kendi kullanmakta olduğum ht10mt adlı cihaza format atsam bile silinmiyor. Bir işlem yaparken karşıma tarayıcıyı açıyor ve farklı siteye atıyor, sürekli karşıma reklam çıkarıyor. Dosyayı silemiyorum çünkü sistem izin vermiyor. Sizce twrp yükleyip twrp ile silebilirmiyim? Çünkü twrp kök dosyalarına ulaşmamı sağlıyabilir. Veya farklı bir fikriniz varsa yazarmısınız? Yardımda bulunursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200427-193539.png
    Screenshot_20200427-193539.png
    27.2 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20200508-141843.png
    Screenshot_20200508-141843.png
    47.3 KB · Görüntüleme: 41
Bu virüs kendi kullanmakta olduğum ht10mt adlı cihaza format atsam bile silinmiyor. Bir işlem yaparken karşıma tarayıcıyı açıyor ve farklı siteye atıyor, sürekli karşıma reklam çıkarıyor. Dosyayı silemiyorum çünkü sistem izin vermiyor. Sizce twrp yükleyip twrp ile silebilirmiyim? Çünkü twrp kök dosyalarına ulaşmamı sağlıyabilir. Veya farklı bir fikriniz varsa yazarmısınız? Yardımda bulunursanız sevinirim.

Root yapmana gerek yok. Uygulamaya zaten dosya klasöründen ulaşılıyor en fazla gizlenmiştir. Komple yazılım atmayı denediniz mi ? Ayrıca hard reset atabilirsiniz.

Oha banada yakın zamanda oldu dün bu sayfalarda çok gezindim dün bu konuyu araştırmaya başlamıştım tam da bugün bu konuyu ben açacaktım bu nasıl bir tesadüf,virüsle andoridin ekran görüntüsü alıp benimle dalga geçmiyormusn değil mi? İster istemez kuşkulandım Hard reset denedim virüs System dosyasında gitmiyor arkadaşlar birşey önerin root dosyasını bulamadım dosyayı bulmamda ve başka türlü yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum

Root yapmana gerek yok. Uygulamaya zaten dosya klasöründen ulaşılıyor en fazla gizlenmiştir. Komple yazılım atmayı denediniz mi ? Ayrıca hard reset atabilirsiniz.
Hard reset denedim fakat sytem dosyası bildiğiniz gibi etklilenmiyor. Bu yüzden twrp yüklemem veya romu silip tekrar yüklemem lazım. Ama elimde dosyaları yok mtk konusunda çok bilgili değilim. Nasıl yapıcağım konusunda yardım lazım :)
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Oha banada yakın zamanda oldu dün bu sayfalarda çok gezindim dün bu konuyu araştırmaya başlamıştım tam da bugün bu konuyu ben açacaktım bu nasıl bir tesadüf,virüsle andoridin ekran görüntüsü alıp benimle dalga geçmiyormusn değil mi? İster istemez kuşkulandım Hard reset denedim virüs System dosyasında gitmiyor arkadaşlar birşey önerin root dosyasını bulamadım dosyayı bulmamda ve başka türlü yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum[/QUOT
Cidden güzel tesadüf olmuş :) Acaba rootla çözebilirmiyizki yoksa twrpden custom romu baştanmı yüklememiz gerek yardımlarınızı bekliyoruz.

Son düzenleme:
Özgür kardeş Hard reset denedim virüs yeniden gözüküyor ama reklamlar açılmıyor gitti mi kaldı mı şüpheliyim sende denediysen farketmişsindir,dosyalarını bulduğum zaman sanada atarım

Özgür kardeş Hard reset denedim virüs yeniden gözüküyor ama reklamlar açılmıyor gitti mi kaldı mı şüpheliyim sende denediysen farketmişsindir,dosyalarını bulduğum zaman sanada atarım

Ne yazıkki gitmedi yakın zamanda tekrar gelicek bana oyle olmustu ama ben bir cozum buldum ama cok kaliteli degil cunku tableti yeniden acip kapattiginda yaptigim sey gidecegi icin tableti kapatac yaptigimda geri gelicek virüs. Ama istiyorsan buldugum cozumu soyliyebilirim. Virusun tekrar gelmemesi icin kapat ac yapmassan aslında benim diyecegimde bir sorun olmaz.

Anlamadım neyi açıp kapattığında yaptığın şey gidecek? Kapat aç yapmazsam ne gibi bana fayda sağlayacak?

şunun çözümünü bulabilen var mı arkadaşlar ne yapışık illet bir şey her türlü formatı denedim gitmedi :D

Geri
Üst Alt